Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7 ileri DSG nin max tork oranı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zafa38

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar cok uzun tartısmalar sonucu satıs danısmanıma sordum bu DSG nin max tork kaldırma işini buyrun gelen yanıt;

Safa Merhaba;

Doğrudur, 7 ileri DSG’ lerin tamamı kuru tip diskli ve tek çeşittir.

Senin aracında da bu şanzumandan var.(DQ200 kuru tip 7 ileri DSG)

Aynı şanzuman Audi markasında 2.0 TFSI 211 HP 350 Nm’ lik motorlarda ve hatta quattro versiyonlarda da kullanılmakta ve hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Dolayısıyla bu şanzumanın max. 250 Nm torq’ a kadar dayandığı doğru değildir.

Yapılacak yazılımla şanzuman aktarma oranları da değiştirilmektedir.(Garantili cupra yazılımı için)

şanzıman oranları değiştirilir derken komple şanzımanımı değiştiriyor bunlar. mekanik aksamı yazılımla değiştiremezler.

şanzıman oranları değiştirilir derken komple şanzımanımı değiştiriyor bunlar. mekanik aksamı yazılımla değiştiremezler.

Yok kanka ole bişi olurmu sende:D Yazılımla oranlarını değiştirmek cok basit bi iş beyinle alakalı tamamen mekanik bişi yok...

Yok kanka ole bişi olurmu sende:D Yazılımla oranlarını değiştirmek cok basit bi iş beyinle alakalı tamamen mekanik bişi yok...

şanzımanın oranları mekaniktir elektronik bir şey değil. :) dsgnin kendi yazılımı değişiyordur muhtemelen. ama bu şanzıman oranlarının değişmesi anlamına gelmez.

şanzımanın oranları mekaniktir elektronik bir şey değil. :) dsgnin kendi yazılımı değişiyordur muhtemelen. ama bu şanzıman oranlarının değişmesi anlamına gelmez.

Şanzıman oranları deyince sen dişliler olarak anladın sanırım emre ama vites atma aralıkları bu değiştirdikleri DSG nin yazılımı içinden..

fakat A4'teki o vites kutusunda elektrohydraulischer Betätigung diye elektro hidrolik bir sistem var. manasını filan bilmiyorum ama diğer dsg'lerin hiç birisnde yok bu nane şimdi alman sitesinden kontrol ettim.

Şanzıman oranları deyince sen dişliler olarak anladın sanırım emre ama vites atma aralıkları bu değiştirdikleri DSG nin yazılımı içinden..

geçiş sürelerdir o zaman. :)
dişli oranı değişmez ama adamın
azılımla şanzuman aktarma oranları da değiştirilmektedir.
sözü bana vites dişlilerinin değiştiği gibi bir anlam bıraktığı için yazdım.

Neyse zaten mantıken 250 nm kaldıran şanzumanı adamlar 250 nm tork veren arabaya koyacak değillerdir zaten...

Quattro'daki 6.5L yağ alan DSG olmasın. ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt