Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7 ileri DSG nin max tork oranı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
15K'den 4-4.5K civarına kadar inebildiğini biliyorum.. :D

Torku 250N.m'ye kadar olanlarda kullanılanlar DQ250, diğer dizellerde kullanılan DSG DQ500 (500N.m'ye kadar) kodlu şanzıman. Açtığım bilgilendirme konusu var DSG ile ilgili. Orada detaylı bilgiler mevcut Mehmet Abi.
Burada Safa'nın, yetkiliye sorduğu şu:
Aracımda kullanılan şanzıman hangisi?
Eğer DQ250 tipli olan ise, bu şanzımanın ideal maksimum tork çalışma değeri 250N.m iken, siz nasıl 290N.m'ye çıkaracak yazılımı garantili şekilde yapıyosunuz?

konunun basından sonuna okundugunda butun dsgler 250nm olarak algılanıyor bırde safanın aracının 250 nm lık oldugunu nerden cıkardınız elınızde bır belge var mı sızın bahsettıgınız 250 lık kullanılsa kullanılsa 1,4 12 hp leonda kullanılır ıbıza cuprada degıl

---------- Post added at 08:33 ---------- Previous post was at 08:29 ----------

ne duymak istiyosun ki Mehmet abi. ??

o 2L dizel DSG Tiguan'da da kullanılıyo olması lazım..
Ibiza Cupra'nın DSG'sinin parça numarısını öğrenmek ve araştırmak ya da araştırtmak en kesin çözüm olur..

yıgıt ben duymak ıstedıgımı gordum genelde soyledıgım gıbı kullanmadıgınız bır arac hakkında yorum yapmayın dıye her zaman soylerım bu gordugumde oyle belkı bahse konu dsg ıle bır deneme surusu yapmış bır kısı bıle bırseyler yazıyor kafa karıstırıyor ıkı km arac kullanma ıle yada bır kotu yorum ıle o aracın veya dsgnın kotu oooooo olduguna nasıl karar verılıyor onuda gordum

---------- Post added at 08:41 ---------- Previous post was at 08:33 ----------

http://www.seat.com.tr/seat/modeller/ibiza_cupra/motorlar.aspx?menu=motorlar

yukarıda ıbıza cupra 1,4 tsı 180 hp 250nm

sımdı bu sıteden bırı bana desın kı max dayanabıldıgı tork degerı olan 250 nm olan dsg sanzımanı bu ıbıza cupraya koymuslardır dıye seatın basına en aptal adamı koysan max tork degerı 250 nm olan dsg sanzımanı bu araca koymaz

---------- Post added at 08:43 ---------- Previous post was at 08:41 ----------

safa bır tercıh yapıp arac sıparısı verdı kafasına bazı seyler takıldı kı oda zaten buradan oldu ve yardımcı olmak yerıne dalga konusu gıbı gıdıyor dalga nasıl gecılır herkes gorebılır ızleyın gorun

abi fabrika verileri hakkında yorum yapmak için neden kullanmamız gerekiyo ki.bunun yanında kullanmış olmak neyi değiştiriyo ki çeşitli DSG'lerin hepsini kullanmak anlamında..

Abi yanlız 2.0 TDI passatta 6 ileri dsg var. hem 140lıkta hem 170likte..

alp ılk dsgler altı ılerı daha sonra cıkanlar yedı ılerı çalıştıgım yerde bır dunya var her sene degıstırılıyor passat gormekten tıksınmeye basladım ılk gelen yedı ılerı dsglerın yarısında sorun vardı bu sorun benım ıcın torkla alakalı degıl sıstemle alakalı bunu zaten bu almanlar cozer

---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 14:01 ----------

abi fabrika verileri hakkında yorum yapmak için neden kullanmamız gerekiyo ki.bunun yanında kullanmış olmak neyi değiştiriyo ki çeşitli DSG'lerin hepsini kullanmak anlamında..

aracları okuyarak degıl yasayarak ogrenıyorsun bu yeterlı olmaz mı?

Birileri saçma sapan yorumlar yazıyo bazılarıda buna eşlik ediyor. Maksat geyik ve t...k olsun. Burada bana en yardımcı olan kişilere (Mehmet abi,ayberk vs)teşekkuru borc birim.
Konu kitlenebilir...

konu sahibinin isteği üzerine kilitlenmiştir..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt