Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7 ileri dsg şanzımanı nasıl bilirsiniz

Dsg nin sorunlu halleri aşırı yakıt tükettirir ( 50 km de ceyrek depo gibi) çekiş sorunu ve vites geçişlerinde vuruntu..sitemizde [MENTION=21304]platinne[/MENTION] çağrı bu sorunları yaşamıştı ve aracı değişti görünce yazacaktır,bu her dsg li sorunlu anlamına gelmez,120 bin euroya alınan range jip in bayi çıkışı 30 km sonra vitesten yolda kaldığınıda gördük biz..

ben dsg almadan önce opel ve hondanın otomatik viteslerini test ettim ve inanın dsg nin eline su dökemezler rahatlık olarak.fakat arıza konusunda ne olur bilmem.gökhan abinin dediklerine katılıyorum.bencede dışardan müdahale olmadıkça arıza vereceğini sanmıyorum.15000 km oldu aracım ve şuana kadar bir sıkıntı olmadı çokşükür.yetkili serviste bir ustaya ''dsg sorunlu diyorlar'' dediğimde kayseri özsa yetkili servisine bu zamana kadar dsg de kavrama sorunundan hariç aşırı yüklü sorun gelmediğini söyledi.kavrama nında km si belli olmaz dedi.

Benimde aracim 34bin km oldu. Cok sukur bir sikinti olmadi simdiye kadar. Tek sorunum d1 de yavas bir sekilde gaza basarsam, arac titreme yapiyor. Bu da kronik sorunmus zaten:)

alıp bakıcaz artık sanırım eylül ayında almış olurum kısmetse leonumu

audının stronıc'ı ıle dsg arızalarının tamamına yakını aynı sekılde vuruntu ve kalkısta tıtresım ve sılkelenme seklınde. benım bıldıgım kadarıyla stronıc daha fazla torka dayanabılecek ozellıkte.. Temel prensıp aynı sekılde. dsg ıle ılgılı sıkıntıysa tamamen sans. acıkcası ben dsg sıkıntılı olabılır dıye dsg almamazlık yapmam.. Gözum kapalı gıder alır keyıflıde surerım. Vag grubu gerek stronıc gerekse dsg şanzıman ıle ılgılı sorunları ustlenıp gereklı duzeltmelerı de karşılıyor.

dsg şanzımanda dikkat etmen gereken hususlar var. bunları yerine getirirsen hiçbir sıkıntı çıkarmaz

biraz daha bilgi verseniz

Aklıma gelenleri yazayım

1-şehir içi uzun süreli beklemelerde N konumda olması lazım
2-şehir içi dur kalk trafikde manuel modda D1 de kullanılması
3-katlı otoparklarda D1 manuel modda kullanıması
4-sıfırdan S Modda ani hızlanma Patinaj gibi yapılmaması lazım
5-park ettikden sonra N konuma alıp ayağınızı frenden bırakıp el frenini çekip sonra P konuma alınması lazım
6-aracı park ederken R Konumunda giderken durmadan tekerlekler D konuma alınmaması lazım

(2-3) numaralı maddelerin sebebi arac 7 ileri 1-2 hemen yapıp 2-1 yapıyor gereksiz yere vites değişimleri yapıyor.

Biraz maddeler gözünüzü korkutabilir ama bunlara dikkat ederseniz bir sorun yaşamazsınız

biraz daha bilgi verseniz

Aklıma gelenleri yazayım

1-şehir içi uzun süreli beklemelerde N konumda olması lazım
2-şehir içi dur kalk trafikde manuel modda D1 de kullanılması
3-katlı otoparklarda D1 manuel modda kullanıması
4-sıfırdan S Modda ani hızlanma Patinaj gibi yapılmaması lazım
5-park ettikden sonra N konuma alıp ayağınızı frenden bırakıp el frenini çekip sonra P konuma alınması lazım
6-aracı park ederken R Konumunda giderken durmadan tekerlekler D konuma alınmaması lazım

(2-3) numaralı maddelerin sebebi arac 7 ileri 1-2 hemen yapıp 2-1 yapıyor gereksiz yere vites değişimleri yapıyor.

Biraz maddeler gözünüzü korkutabilir ama bunlara dikkat ederseniz bir sorun yaşamazsınız

Burak gerekli bilgileri vermiş.ayrıca ani gaza yüklenmelerden uzak durulması gerek :eek:key::eek:key:

Geri
Üst Alt