Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7 İleri DSG görüşlerim....

Ayrıca DSG'yi kötüleyenlere soruyorum, Tork Konvektörlü Otomatik Şanzımanlar çok mu iyiydi? Ses gelmiyordu tamam fakat 2-3 litre daha fazla yakıyor ve çok daha yavaş gidiyordu araç. Bunları da göz önünde bulundurarak DSG'yi kötüleyin.

DSG nin bizdeki en önemli sorunu Türkiye yollarına göre şanzıman yazılımının uyuşmaması..geri kalan sesti şuydu buydu normal..evet bencede biraz can sıkıcı ama zararlı bir ses değil kronik bir ses..

DSG nin bizdeki en önemli sorunu Türkiye yollarına göre şanzıman yazılımının uyuşmaması..geri kalan sesti şuydu buydu normal..evet bencede biraz can sıkıcı ama zararlı bir ses değil kronik bir ses..

Yazılım uyuşmaması derken nasıl yani? Nasıl uyuşmuyor anlamadım Adaş :)

Yazılım uyuşmaması derken nasıl yani? Nasıl uyuşmuyor anlamadım Adaş :)

Kanka yokuşlarda şunda bunda ivme sensörü saçmalıyor ..ilk gelen DSGler golf6lardaydı..kuzenimde vardı TDI yokuşta hala D2 ile kalkmaya çalışıp stop ediyordu..şimdi güncellediler fakat yine ufak tefek uyuşmazlıklar var..D1 çok kısa ama sıkışık trafikte ilerlerken 5km/h yi geçtiğinde D2 ye atıp debriyaj yiyerek D2 de devam etmeye çalışıyor :) bahsettiğim sorun bu

Kanka yokuşlarda şunda bunda ivme sensörü saçmalıyor ..ilk gelen DSGler golf6lardaydı..kuzenimde vardı TDI yokuşta hala D2 ile kalkmaya çalışıp stop ediyordu..şimdi güncellediler fakat yine ufak tefek uyuşmazlıklar var..D1 çok kısa ama sıkışık trafikte ilerlerken 5km/h yi geçtiğinde D2 ye atıp debriyaj yiyerek D2 de devam etmeye çalışıyor :) bahsettiğim sorun bu

Anladım manuelde ilerlicen o zaman trafikte :)

vallahi ben yolda kalan dsg araç gördüm hemde seat leon 1,6 tdı dsg hatta hala 8 temmuzdan beri servisste nerdeyse 20 gün oldu ispanyadan şanzıman bekliyo. hatta şimdi doğuş otoya ayıplı malın yenisi ile değişmesi için yazıcam arac kendi aracım. ama çok samimi bir şekilde söliyebilrim aracım tamirde die ilk önce dizel otomatik opel vectra verdiler şu anda da renault fluence benzinli otomatik var hiç biri beş para etme bozuk dsg aracım bile bunlardan daha iyidi yaa :)
DSG'yi en çok savunan ve beğenenlerden biri olarak, DSG'li araç hiç yolda kalmadı demeniz biraz yanlı bi söylem olmuş. Mekatronik değişen şanzımanı bozulan bi çok dsg gördüm ve bunlar yolda kaldılar. daha geçenlerde beyni bozulan bir dsg oldu forumda D ye takınca geri geri giden :D
DSG bence SMG şanzımandan sonra gelen en iyi şanzımandır. Easytroniği öven olmuş 1buçuk yıl easytronic kullandım ve ses çıkarmıyor diyen yalan söylüyordur. 1'den 2ye atarken taak diye ses gelir. 2-3 e atarken biraz daha yumuşak olanı gelir. sonrasında ses gelmez. aynı DSG gibi. ayrıca Easytronic aracı 2'den 1'e öyle bir çeker ki en acemi sürücü dahi yapmaz onu. DSG'li 4 araca bindim hiçbirinde ses gelmiyordu. Golf 6, 2 tane a3, leon olmak üzere 4 araca bindim. Golfte hele değil şanzıman sesi, yol sesi hatta motor sesi bile çok daha az geliyordu. DSG vites geçişleriyle ve yarattığı ekonomiyle bence en güzel şanzımanlardan birisidir. Çift kavramalı viteslerin hepsinde gelen bu ses mekaniktir. SMG şanzımanlı M3 kullanan varsa ses var mı yok mu yazsın bilmiyorum fakat, çift kavramalı hatta otomatikleştirilmiş debriyajlı yarı otomatik şanzımanlarda bile bu ses gelmekte. DSG şans işidir hiç ses gelmeyen de var, sesten içinde durulamayanda(sesten içinde durulamayan yada ses çıkarana denk gelmedim henüz)

vallahi ben yolda kalan dsg araç gördüm hemde seat leon 1,6 tdı dsg hatta hala 8 temmuzdan beri servisste nerdeyse 20 gün oldu ispanyadan şanzıman bekliyo. hatta şimdi doğuş otoya ayıplı malın yenisi ile değişmesi için yazıcam arac kendi aracım. ama çok samimi bir şekilde söliyebilrim aracım tamirde die ilk önce dizel otomatik opel vectra verdiler şu anda da renault fluence benzinli otomatik var hiç biri beş para etme bozuk dsg aracım bile bunlardan daha iyidi yaa :)

Buyrun işte sahibinden en güzel açıklama. DSG'nin sorunları da olsa kimse inkar edemez En güzel sürüş zevkini veren şanzıman. Örneğin Safa, senin aracın DSG olmasaydı da tork konvektörü yada tek kavramalı otomatikleştirilmiş bir şanzıman olsaydı, o hızları yapabilir miydi? :) Bugün easytronic corsayı tekrar kullandım, ondan yine 2'den 1'e geçişte ses geliyor ve amatörce atıyor. Bunu yaşadıktan sonra DSG'nin zevkini yaşayamayanlara kızıyorum :p

Geri
Üst Alt