Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

7 İleri DSG görüşlerim....

zafa38

Kayıtlı Üye
Merhabalar tekrardan arkadaslar. Bi ara bi konu açtım ama pek ilgi gormedi aracımı almadan once acmıstım. Şimdi aracımı aldım henuz 500 km de daha 2 hafta olmusken gelen sesleri farkettim ve söylentilerin yalan olmadıgını ve tam aksine dogru oldugunu gördüm. Bozuk yollarda 1-2-3 viteslerde geçişlerde ve dururkenki herturlu gecişlerde ses geliyor servise goturdum sans eseri ses gelmedi ama eskiden arasıra gelen ses şimdi herzaman gelmeye basladı ve oyle kaldı. Genelde dusuk hızlarda oluyor yol bozuk falan olsada olmasada geliyor. Neyse aracım geldi 1300 km ye herhangi bir geçişlerde problem yok fakat yogun trafikte arasıra sarsıntılı gecişler kararsız kalma gibi beyinsel sorunlarlada karşılaştım ve halada öyle.Pazartesi Dogus oto servise gittim. Ustama sesi dinlettim oda kullandı sesi duydu dinledi en önemliside sesi kabullendi. Sonra dedi bi makineye baglayalım (VAS5051 SEAT) Bagladık şanzımanda arıza goremedik.
Şanzımana gelince servis iddialı konustu. Bizim burdan yapamadan gönderdiğimiz araç yok dedi diğer servislerden bile yapılamayan araçlar buraya geliyor biz yapıyoruz ve servis bilmem neyi birinciliğimiz var dediler. (SEAT için) Bircok arac var bu ses gelen ben yinede senin için almanya ile irtibata gecilip yeni bir yazılım veya donanım cıkıcakmı diye sorucam dedi Ardından kendi bi yorum yaptı yaylar varmış subap yayı gibi yakında belki gonderebilirlermiş şanzımanın bilmem neresine takılırmış sesi ve sarsıntıyı emmesi için vs vs. Dedi. Ben dedim bu aracı aldıgım için pişmanım. O dedi için rahat olsun suanda DSG arızalı garantisi dolu bir arac var %100 İyi niyet garantisinden şanzımanı onarılıyor diye. Helede eger sanzımanı bozulan 5 10k da komple şanzıman mekatronik vs değişen bir cok kişi tanıyorum onların durumuna düşersem olucakları seyredin dedim...Sen için rahat bin aracına dedi ses neredeyse hepsinde var onun mekanik kendi çalışma sesi dedi. Özellikle dururkenki P N D R geçişlerindeki ses için tamamen normal oldugunu belirtti ama benim kanım kendide normal olduguna inanmıyor gibi geldi. İngiltereden ve bikaç benim araca sahip kişilerle konusmam sonucunda onlardan herhangi bir ses gelmediklerini ve hemen aracımı servise goturmem gerektiğini belirttiler. Baska bir forumda yapılan DSG oylamasında 45 kişiden 19 u arızalı veya tamir görmüş oyunu kullandı. Halende bazı kişiler var bozulsada kırılsada tadından yenmiyor bu şanzımançok seviyorum vs gibi şeyler diyorlar deli oluyorum.
Şimdi okadar para verip aldıgınız aracınızdan ses geliyorsa insan çıldırıyor. İsterse tamamen normal sesi olsun ben kabullenemem. Eger sizde DSG tercih edecek olanlardansanız birkere daha düşünün derim herkese. İlk gunlerden servisle akraba olmak istemiyorsanız durun ve düşünün.
Saygılar Sorunsuz Bol KM ler...

İlk değilsin bazen bende şahit oluyorum çok sorun çıkarıyormuş Türkiye'deki Dsgler Allah yardımcın olsun kardeşim...

o şanzumanı heryerde överdim şuan şaşkınımmmm

Nedense aklıma Safa'nın aracını almadan önce açtığı bi konu geldi aklıma.
Safa: DSG ile ilgili sorun yaşar mıyım bişey olur mu?
X, Y, Z: Yok yaa hiçbişey olmaz DSG mükemmel bi şanzıman, hiç merak etme kardeşim hiçbişey olmaz, o ses geliyo falan söylenti millet sanayide 2 dedikodu çıkarıyo yayıyolar vs. vs.
DSG'sinden tangırtı tungurtu gelen bi sorun yok diye nitelendirirse tabiki sorunsuz olur DSG.
Bir arkadaşımda sorunsuz bi araç satıyo. Kliması açınca soğutmuyo, silecekler açılınca çalışmıyo, farlar açılıyo ama yanmıyo vs. vs. ama sorunsuz.

Kardesım sen bu dogustan cok cektın ceken tabıkı tek sende degılsın ben dogusun daha neler neler cevırdıgını duydum musterılerıne onun ıcın ben kımseye dogustan araba almayın dıyorum bakımları afedersın fena halde pahalı bısey bozuk oluyor parca ıcın 2 hafta beklıyosun hadı onu cektım oo fabrıkadan gelıyor turkıyeyı olan parcalar ıcınde adamlar bekletıyolar adamlar koskaca dogus xenon bıle zar zor vermıstık anlatana kadar anam aglamıstı herıfler anlama ozurlu bıseyler bıde yaa servısını degıstır dogusa gıtme yada sorunu cozdur olmadı dırek baska servıse gıt kı bu sıkıntıların bıtsın sende sıkıntıya gırme

Bide en bayıldığım, DSG'ye sorunsuz diyip Honda'nın şanzımanına çamur atanlar :D

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:49 ----------

Aracın İnşallah Manueldir Dou...
Onunki manuel :)

Kardesım sen bu dogustan cok cektın ceken tabıkı tek sende degılsın ben dogusun daha neler neler cevırdıgını duydum musterılerıne onun ıcın ben kımseye dogustan araba almayın dıyorum bakımları afedersın fena halde pahalı bısey bozuk oluyor parca ıcın 2 hafta beklıyosun hadı onu cektım oo fabrıkadan gelıyor turkıyeyı olan parcalar ıcınde adamlar bekletıyolar adamlar koskaca dogus xenon bıle zar zor vermıstık anlatana kadar anam aglamıstı herıfler anlama ozurlu bıseyler bıde yaa servısını degıstır dogusa gıtme yada sorunu cozdur olmadı dırek baska servıse gıt kı bu sıkıntıların bıtsın sende sıkıntıya gırme

Mevzu servis değilki. Birsuru servise sordum hepsi normal hepsinden geliyor dedier ve diger forumlarda bendende geliyordu ve mekatronik değişti şanzıman yenilendi ama sorun geçmedi diyenler var...

---------- Post added at 00:51 ---------- Previous post was at 00:50 ----------

o şanzumanı heryerde överdim şuan şaşkınımmmm

Sen yeni duydun heralde ama 2 yıldır sorunlu kişiler mahfoldu şanzımanla ugrasmaktan :)

Mevzu servis değilki. Birsuru servise sordum hepsi normal hepsinden geliyor dedier ve diger forumlarda bendende geliyordu ve mekatronik değişti şanzıman yenilendi ama sorun geçmedi diyenler var...

anladım o zaman sansuman sorunu cupralarda genel var

anladım o zaman sansuman sorunu cupralarda genel var

Cupralarda deil jetta golf passat scirocco. Kısacası 7 ileri Kullanılan tüm VW grubu markalarında var...

Geri
Üst Alt