Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

6r Trendline Ses Sistemi

carpenter

Kayıtlı Üye
Merhaba arkdaşlar aracım 2011 model trendline. Malumunuz üzere arka kapılarda hoparlör yok. Şimdi aracıma ses sitemi yaptırmak istiyorum. Yada şöyle söyleyeyim temiz bir ses alsam bas olan şarkılarda hafiftende olsa içimi kıpraştran bi ses olsa yeterli.

Arka kapılara component taksam yeter mi ? Yada ön hoparlörleri arkaya alıp öne component yeter mi ?

Benim ilk aklıma şu geldi arka kapılara kaliteli hoparlör ve önde ki iki koltuk altına slim koltuk altı subwoofer takayım güzel olur gibi geldi. Daha önce bir araçta koltuk altı subwoofer vardı insanın içini kıpır kıpır yapıyor güzel bir his veriyor.

Arkadaşlarım şimdi sizden istediğim bir akıl vermeniz önerilerinizi not alıp en iyisine karar vermek hatta beraber karar vermek isterim.

Sizce neyi nasıl yapmak lazım ?

(not: Bagaja büyük subwoofer koymak istemiyorum benim için sadece güzel temiz bi ses azcıkta woofer havasında bişiler)

çok yüksek ses ve bass değil de seni tatmin edecek kadar birşeyler istiyosan sadece arka kapılara kaliteli bir çift component ilave etsen yeterli olur kanısındayım. Ben de aracın arka kapılarına bir çift hoparlör ilave ettim ses ve baslar son derece tatminkar oldu. Sesi 16 ya kadar acinca yeterli oluyor benim için. Ses max 30 a kadar açılıyor ben en fazla 17 yaptım şimdiye kadar daha fazlasını zorlamdım :)

Anladığım kadarıyla sadece seni tatmin etsin istiyorsun. O zaman Koltuk altı sub + 2 ad. component ile beslemen yeterli olacaktır. İStersen ilk etapta orjinal hoparlörü bozma arkaya aldır hoparlörü öne componentleri taktır derim. Yinede yaptırdığın müzik tesitatçısı sana daha sağlıklı bilgide verir.

Anladığım kadarıyla sadece seni tatmin etsin istiyorsun. O zaman Koltuk altı sub + 2 ad. component ile beslemen yeterli olacaktır. İStersen ilk etapta orjinal hoparlörü bozma arkaya aldır hoparlörü öne componentleri taktır derim. Yinede yaptırdığın müzik tesitatçısı sana daha sağlıklı bilgide verir.

+1

Ankara da bu işi kim yapar kim bilir bilmiyorum ki bilsem de gitsem sorsam öğrensem :D Benim istediğim kaliteli bir ses az da olsa bas öle bagaja falan subwoofer istemiorum =) benm arka kapılar da hoparlör yeri var ama içi boş içleri dolu olsa belki bu işlere girmeyeceğim bile ama oralara bişiler yaptıracağım nasıl olsa başlamışken tam olsun istedim yani sıradan bişi olmasın kaliteli ses ve az güp güp etse yeter =)

Kardeş aydın elektronik var bu işin ehli.

Ankara da bu işi kim yapar kim bilir bilmiyorum ki bilsem de gitsem sorsam öğrensem :D Benim istediğim kaliteli bir ses az da olsa bas öle bagaja falan subwoofer istemiorum =) benm arka kapılar da hoparlör yeri var ama içi boş içleri dolu olsa belki bu işlere girmeyeceğim bile ama oralara bişiler yaptıracağım nasıl olsa başlamışken tam olsun istedim yani sıradan bişi olmasın kaliteli ses ve az güp güp etse yeter =)

Hocam ankarada bu işi çok güzel yapabilecek sadece emek de ALPİNE ye bakan ufak bir elektronik dükkanı olan abidir. Emek de galericilerin oldugu sokakta alpine tabelasını gördüğün yer. Elektronik konusunda elinden gelmeyecek birşey tanımam :)

Geri
Üst Alt