Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

6L kasa seat ibizalara 17 inç jant lastiği 205/(45-40)?/17 hangisi...

Forumdan Ogün'ün aracında da 18" jant 35 yanak lastik (hatırladığım kadarıyla 35'di) ve 5'lik yay var. Daha önce hiç duymadım tekerlerim bi yerlere sürtüyo dediğini. Ibiza'ların çamurlukları çok geniş. Bi sıkıntı çıkaracağını sanmam. Ama en ideali 205/40/17 ölçüsüne sadık kalmak.

walla araba kaplumbaga gıbı ama hıc bısıyın bıyere surttugu yok 50 mm yay ve ıcınde 5 kısı ıle bıle.ama alıcaksanda 205/35/17 al derım yanak ınce olunca cook daha guzel bı goruntu oluyo.bıraz dıkkat et fındık mındık olmasın ben 2 yıldır hıc yapmadım.

205/40 kullanman lazim ali. ayrica bu olcuyu 45 yaparsan aracin tenik verilerinde sapmalar olusacak.

orjinal jant ve lasitğine göre heplanıyor hepsi..yani toplam çapı değiştirmemen lazım..yoksa gerçek veriler değişir

teşkkrler. teknik verilerin değişmesi demek yakıtın, torkun, gücün değişmesi demek oluyor sanırım. 40 yanak takacağıma 45-50 yanak lastik jantı da 16 inç takıp -3,5 yay eibach taksam 17 takmaya göre konforda fark yaratmış olur muyum sizce?

ali 17 alırsan 40 yanak kullan ben jantları takarsan benım orjınal jantları alan adam geldı 5cm lık yayı vede 17 lık jantı 45 te yanak vardı ama cıldırmıstı durmadan vuruyor diyordu hıc rahat edemıyorum dıyordu o yuzden benım orjınalleri aldı adam.. yanı 40 yanak ıdealdir ama yaysız nasıl olur bilemem :) benımkı 205/40/17 -5cm yay sek sek gidiyorum keyfime dicek yok valla :)

ali 17 alırsan 40 yanak kullan ben jantları takarsan benım orjınal jantları alan adam geldı 5cm lık yayı vede 17 lık jantı 45 te yanak vardı ama cıldırmıstı durmadan vuruyor diyordu hıc rahat edemıyorum dıyordu o yuzden benım orjınalleri aldı adam.. yanı 40 yanak ıdealdir ama yaysız nasıl olur bilemem :) benımkı 205/40/17 -5cm yay sek sek gidiyorum keyfime dicek yok valla :)

hadiii yaa :)) yeni fotolarını ben hiç görmediimm ne taktın kardeşim? hyrlı olsunn.. -5 de fazlaymış amaa... ben o zmn önce sadece jant lastik yapayım da önce sonra yay da bakarız..

Geri
Üst Alt