Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

65535 - controller malfuction arızası çözümü

yusufum

Kayıtlı Üye
aracım diagnosa baglandıgında 65535 arızası vermekteydi kendi kullanmıs oldugum program ingilizce oldugundan sanayide tekrar baglattım arıza acıklamasında ise kumanda cihazı(ecu) beyin arızası yazıyodu sanayideki arkadaslar beyinin arızalı oldugunu ve tamir edilmesi gerektigini soleyip kodlamasıyla beraber 400-500 lira gibi bi masrafı oldugunu solediler hiç bi işlem yaptırmadan oradan ayrıldım internette yabancı sitelerde yaptıgım arastırmalarda map sensorunun ecu nun içinde oldugunu ve ecunun girisinden map sensorune giden vakum hortumundaki sızıntıdan arızanın kaynaklı oldugunu okuduktan sonra dun itibariyle aracın motor kumanda sistemini (ecu) sokup içini actığımda sitede belirtildigi gibi hortumun uzerindedelik oldugunu farkettim hortumu yenisiyle değiştirip yerine taktıktan sonra sorun giderildi . kendi bilgisayarımda tarama yaptıgımda hiçbir arıza kodu cıkmadı pazartesi birde sanayide baglatıcam

027215322.jpg 027215324.jpg 027215326.jpg

Ekli dosyalar

• 027215322.jpg
    027215322.jpg
    18.6 KB · Görüntüleme: 33
  • 027215324.jpg
    027215324.jpg
    28.7 KB · Görüntüleme: 34
  • 027215326.jpg
    027215326.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 40
Walla Helal olsun araştırmacı ruh ne masraftan kurtarıp neler yaptırıyor size tebrikler:eek:key:

valla bencede helal olsun başarılı bir mücadele olmuş...

aslına bakılırsa ilk basta içimi fazlasıyla karartmışlardı 3500 liraya aldıgım bi araca ogrenci halimle ektradan 400-500 lira masraf yapmak cok geldi ustalara gore değişim tek cozumdu fakat tamirinin mumkun oldugunu kanıtlamış oldum daha oncede turbo vakum hortumlarındaki kacak için turbonun değişmesi lazım deyip 800 lira fiyat vermişlerdi ama 100 liralik bir masrafla hortumlarını değiştirdikten sonra butun sorun cozulmustu en iyisi kendi aracın ustası olup arıza teşhisi yapmak :))

• Beğen
Reaksiyonlar: nqs
Geri
Üst Alt