Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

60-80 KM ARASI TİTREME ACİL YARDIM LÜTFEN

bysekowest

Kayıtlı Üye

Arkadaşlar merhaba size bir sorum olucak. Aracım yaklaşık 3-4 haftadır bazen 60-80 km arası titriyor direksiyon titremiyor ama araç titriyor. Lastik balans problemi vardır diye götürüp balans yaptırdım. Ama sorun geçmedi lastikci arkadaş lastik tabanı bozuk arkaya taktım orda pek sıkıntı yapmaz dedi ama araç gine titriyor bazen. Tam emin değilim ama akşam 3 arkadaşım arkaya oturdu gine titreme yaptı bi kaç gündür yapmıyordu. Sorum şu titreme acaba lastikten dolayımı yoksa akslarda sorun varmı. Aksta sorun olsa devamlı titreme yapmazmı ? Aracım bazen titriyor benim. Sıkıntının akstan olup olmadığını nasıl anları şimdiden teşekkürler.

llastık tabanından yapmaz sadece rotlardan da yapabılır jantta yamuk olabılır aksda dagılmıs olabılır muhtemelen aks dagılmıstır cukurlara cok sert dusus yapıyomusun ?

llastık tabanından yapmaz sadece rotlardan da yapabılır jantta yamuk olabılır aksda dagılmıs olabılır muhtemelen aks dagılmıstır cukurlara cok sert dusus yapıyomusun ?

bugün rot balanscıya gidip ön takımı kontrol ettirdim sıkıntımıda anlattım usta test sürüşüne çıktı ama akslarda ses soluk hiç bi sıkıntı görünmüyor dedi biraz daha bin sıkıntın artarsa ozaman iyice bakarız dedi. bu gün bişey daha fark ettin yüksek hız yaptıktan sonra yani 130 140 km yaptıktan sonra durunca ışıkta falan tekrar hızlanırken 60 kmden sonra yaptığını fark ettim bide 3 lastiğimi havası 33 psı ken sağ arka lastiğim 25 psı dı acaba bu nedenle titreşim olabilirmi

1- Enjektör
2- Türbün ( Sizin aracınızda var mı bilmiyorum )
3- Buji
Bunlardan biri sebebiyet vermesi muhtemeldir.
[doublepost=1470564999,1470532915][/doublepost]Ayrıca lütfen kurallara uyalım. Büyük harfle konu açmak yasak.

rot balancı anlar ama aks olsa direksiyondan titrer anlaşılır...ateşlemeyle ilgili olabilir bujı vs...arıza tespite bağlatın

Geri
Üst Alt