Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5x100 araca 5x112 jant nasıl takarız?

mehmetelt

Kayıtlı Üye
arkadaşlar bir forum sitesinde "5x100 araca 5x112 jant takılabiliyor." diye okudum. bunu araya aparat takmadan nasıl oluyor anlamadım. spacer falan şart değilmi?

abi bijon deliklerini biraz törpülüyorlar ve o genişliğe uygun bijon yaptırıyorlar diye biliyorum.ben de okumuştum..bazılar hiçbir sıkıntı yaşanmayacağını bazıları da sağlksız olacağını söylüyor.

bende biraz araştırma yapmaktayım. spacer ile takılıyor diye biliyorum. kaliteli spacer ile bir sıkıntı olmadığını duymuştum. ama aparat olmadan takmayı iyi araştırmak lazım. bu bijon farklılığını niye yaparlarsa. tüm jantlar uysun işte birbirine :)

:):) bana da saçma geliyor..belli bi standart olsa keşke..spacer da da HR dan şaşmamak gerek

spacer olmadan torna ısı olur o anca abi,5*100 jantlar 112 ler cıktıgından berı azaldı ne yazıkkı boyle ıslere yoneltıyor ınsanı bu durumda

spacer olmadan torna ısı olur o anca abi,5*100 jantlar 112 ler cıktıgından berı azaldı ne yazıkkı boyle ıslere yoneltıyor ınsanı bu durumda

bu torna işinde tam olarak ne yapılıyor Can? güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yaratır mı?

Abı derme catma ıslere karsıyım ben,bırebır nasıl yapıldıgını bılmıyorum ama torna ıle bsyler uydurduklarını duymustum bende.ısın en temız yanı ya paraya kıyıp jant getırtmek yada sahıbınden den 5*100 kovalamak

Bende pek sağlıklı bulmuyorum

Geri
Üst Alt