Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5f kasa leon geri görüş kamerası

Bağlantı ve kodları yaptım zaten. Yukarıda paylaştığım görüntüdeki gibi bir sorun çıktı.
O çıkan siyah beyaz ve titreme için araya bir diyot devresi koyulması gerekiyordu birde kamera da 2 görüntü türünü desteklemeli multimedya yazılımı kendisi seçiyor görüntüyü

O çıkan siyah beyaz ve titreme için araya bir diyot devresi koyulması gerekiyordu birde kamera da 2 görüntü türünü desteklemeli multimedya yazılımı kendisi seçiyor görüntüyü
Elektriği geri vitesten almadım dalgalanma olmadın diye. Medya sisteminin arkasından aldım. Ancak görüntünün anlatılamayacak derecede dalgalanması bir yana bir de siyah beyaz çıkıyor.

TV'de çıkan görüntü bu
b259d1b145ec9af3c9901ea17aa1c597.jpg

Bir yerde bir sıkıntı var ama...

Arabada ise durum bu
14a6bb314ec66f757c2ab7e97bd420fb.jpg

Elektriği geri vitesten almadım dalgalanma olmadın diye. Medya sisteminin arkasından aldım. Ancak görüntünün anlatılamayacak derecede dalgalanması bir yana bir de siyah beyaz çıkıyor.

TV'de çıkan görüntü bu
b259d1b145ec9af3c9901ea17aa1c597.jpg

Bir yerde bir sıkıntı var ama...

Arabada ise durum bu
14a6bb314ec66f757c2ab7e97bd420fb.jpg
Multimedyadan elektriği hangi pimden aldınız normalde geri vites ışığının olduğu kabloyu kullanırlar

Buluşma ve iletişim için profilde bulunan numaradan iletişime geçebilirsiniz

Multimedyadan elektriği hangi pimden aldınız normalde geri vites ışığının olduğu kabloyu kullanırlar

Buluşma ve iletişim için profilde bulunan numaradan iletişime geçebilirsiniz
Kahverengi ile sarı-kırmızı renkli kabloda aldım. Multimetrede 11.8v sabit değer veriyordu.

Elektrik aldığınız nokta yanlış. Şase alıyor kamera bu nedenle ekranda dalgalanma var ve renk siyah beyaz.
İnşallah öyledir. Dc adaptörle de deneyeceğim. Daha önce buradan elektrik alan arkadaşlar dalgalanma yapamadılar ama bana denk geldi. Hatta dalgalanma olmasın diye teypten aldım.

İnşallah öyledir. Dc adaptörle de deneyeceğim. Daha önce buradan elektrik alan arkadaşlar dalgalanma yapamadılar ama bana denk geldi. Hatta dalgalanma olmasın diye teypten aldım.

Teypteki voltaj yüksek gelmiş olabilir. Bu nedenle dalgalanma yaşıyor olabilirsiniz. Kameranın kaç voltajla çalıştığından emin olup, elektriği en uygun voltajlı noktadan alırsanız sorun çıkacağını düşünmüyorum. O kadar şasede kullanmaya devam ederseniz kamerayı bozarsınız.

Teypteki voltaj yüksek gelmiş olabilir. Bu nedenle dalgalanma yaşıyor olabilirsiniz. Kameranın kaç voltajla çalıştığından emin olup, elektriği en uygun voltajlı noktadan alırsanız sorun çıkacağını düşünmüyorum. O kadar şasede kullanmaya devam ederseniz kamerayı bozarsınız.
Bu haliyle kullanmıyorum, kameralı monte etmedim zaten, deneyip çıkardım. Evde dc adaptörle 11, 12, 12.5 volt diğerleriyle denedim çalışıyordu. Hem nereden alırsak alalım tüm arabanın - kutbu şaseden olmadı lazım. Dalgalanma olmasın diye geri vites lambasından almamıştım. Dalgalanmayı önlemek için diyot, kondansatör ve dirençli devreyi de kurdum onunla da deneyeceğim.
Aslında sigorta kutusundan güç almayı sağlayan sigortalı bir kablo var ama Türkiye'de olmadığı için ulaşamıyoruz. Çinden gelmesi de 1 ayı bulur. Önce adaptörle bir deneyeyim, en azından elektrikten olup olmadığını anlamış olurum.

Geri
Üst Alt