Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

5F FR Yakıt Kapasitesi

Konu, 'Leon 5F (2013+)' kısmında faw13 tarafından paylaşıldı.

1. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    Arkadaşlar merhaba,

Dün bir depoyu doldurayım dedim, depo da göstergeye göre 2 diş benzin vardı (3 dişten 2 dişe yeni düşmüştü) doldurttum ve araba 47.5 litre benzin aldı, çok eminim ki 2.5 litreden çok daha fazla benzin vardı depoda (nerden baksanız 150 KMlik benzin vardı arabada bu da benim kullanımımla hesaplarsak 10 litreden fazla olması gerektiği anlamına geliyor) Nasıl böyle oldu bir fikriniz var mı?

2. tanilak

tanilak SCW Üyesi

231
    75
    28
    gösterge arızası gibi gözüküyor, servise sormanızı tavsiye ederim.

3. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    hiç sanmıyorum gösterge arızası olduğunu, öyle olsa ışık yandığı an yolda kalmam gerekir, benim derdim pompadan geçirme mi yapıyorlar acaba diye

4. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.802
    5.628
    113
    Bence dolduran pombacı kimse mandal attıktan sonra deponun hortumunu da elle tutarak doldurmuş olabilir.

5. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    mehmet hocam onu yaptı da hadi 2 litre daha alsın öyle, gene de gırtlak doldursa 10 litre fazladan almaz :)

6. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.802
    5.628
    113
    5lt ye kadar alması gerekiyor hortumları doldurunca. Fakat dolduranın çambazlığı da olabilir boş hava basmıştır yada lt de tam sıfır değilmiydi acaba tam olarak bilemedim şimdi aklıma bir sürü teori geldi. [MENTION=25646]Reis[/MENTION] bu işlerden en iyi anlayanımızdır diye düşünüyorum onun fikirlerini de almak isterim.

7. Reis

Reis SCW Üyesi

744
    283
    63
    Gösterge arızalı değil ise ve arabadaki yakıttan emin isen bir kaç tane sebep olabilir.
    1. Kış aylarında benzin istasyonlarının bütün pompalarını sürekli rutin bakımı yapılması gerekmektedir. Çünkü havalar soğuduğu zaman pompalar zamanla ayarı bozulur ve hava basmaya başlar, özellikle benzin pompalarında sorun yaşanmaktadır.
    2. Araç başında değil iken pompacı 10 litre bidona doldurmuş olabilir, sen gelince tekrar araca takmış olabilir.
    3. Tanklarda yakıt bitimine denk geldiysen pompalar yakıtı yavaş algılar ve hava basmaya başlar.
    Bu sebeple güvendiğiniz istasyonlardan yakıt almanızı tavsiye ederim.

Bunu beğendi. 1 kişi bunu beğendi.
  8. faw13

faw13 SCW Üyesi

621
    370
    63
    işte sıkıntı orada 7 yıldır benzin aldığım istasyon :) hiç böyle bir dengesizlik olmamıştı da aracın deposunu da çok fulletmedim, ondan çok da üstüne düşmüyorum şu anda yoksa cıngar çıkarırdım orada :p

9. Agave

Agave SCW Üyesi

350
    153
    43
    Yakıt deposu 55 litre degil mi ?
    150 km aşagı yukarı şehiriçinde deponuzda 10-12 litre yakıt var demek. 47.5 daha dersek, 57.5-59.5 litre ediyor. Pompacı boruları da doldurmuştur biraz işte. Bence sıkıntı yok.

10. WhiTeRaVeN

WhiTeRaVeN SCW Üyesi

231
    291
    63
    Depo 50 lt.

Sayfayı Paylaş