Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

59 PJ 763 - SERÜVENİ

ArcTech

Avrupa Bölge Sorumlusu
Merhabalar arkadaşlar,

Öncelikle bu zamana kadar yaptığım değişiklikleri -eklemeleri- biraz hikayevari anlatım şekliyle paylaşmak istedim.

11915c16-3959-416b-b546-a313c4ff5a77.jpg

İlk olarak serüvenim 2016 senesinde SEAT ÇALIŞKAN’dan almış olduğum 1.4 LEON FR 125 HP titanium paket ile başlayarak daha almadan ön camların sağına soluna ve arka camına 2 numara cam filmi arka camların sağına ve soluna karartma olduğu için 1 numara cam filmi yaptırdım. Kaput korumayı da yaptırdıktan sonra serüvene başladım.
- o zamanlar özel kur furyasından dolayı herşey aniden gelişti. İyi ki de aniden gelişti diyorum şimdi!-

IMG_3350.jpg

Abi kardeş plakaları seri aldığımız LEONLAR ile ilk uzun yolumuzu yapmıştık. Hala aracım stock’tu.

IMG_3353.jpg

Aracıma uygulamış olduğum ilk sticker ise SCW ANADOLU grubunun yapmış olduğu buluşmada yapıştırdık. -o zamanlar etkinlikler Cuma gününde yapılıyordu-

IMG_3354.jpg

Ardından 2. Sticker tabii ki benim için olmazsa olmazı Atatürk silüetinin sticker ını yapıştırarak gerçekleştirdim.

• • • • • • • • •

Ve artık aracıma uygulamak istediğim bodykitler için sabırsızlanırken öne Cupra lip ile difüzör taktırarak ilk adımı attım. -Tabii bu zamanlarda SCW’nin TRAKYA grubuna da dahil oldum-

Ön koltuklar için FR Koltuk kılıfını taktım.
Bir süre sonra marşpiyel, spoiler ve cam çıtaları montajlarını gerçekleştirdim. -tam herşey bitti derken kurtlanmalar tekrardan harekete geçti-

Bu sefer de ön ızgaraların nikelaj kısmını mat siyah folyo kaplama. Ön plaka-alt ızgaranın ve difüzör çevresine kırmızı şerit, ön plaka arkasına mat siyah folyo, arka stoplara da piano black çerçeve detaylarını yaptırdım. Seat logolarını piano black -kırmızı kaplama ve LEON yazısını piano black kaplama yaptırdım. -amacım FR logosunun rengiyle ahengi yakalamaktı-

IMG_3357.jpg

IMG_3356.jpg

IMG_3359.jpg

• • • • • • • • •

Ender elektronikte olmazsa olmazı gizli özellikleri açtırdım.

IMG_3358.jpg

IMG_3360.jpg

Tabii şunu da unutmamam gerekir; SCW TRAKYA’nın katılmış olduğu 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI için C sütununa Atatürk’ün Kocatepe’deki silüeti ve kapılara -tabii ki- SCW sticker’larını yaptık. Bunu kısa sürede gerçekleştirmemde yardımcı olan Murat abime teşekkürlerimi iletiyorum.

• • • • • • • • •

Ardından SCW’nin Avrupa grubuna da dahil olarak SCW’deki maceram daha da güzelleşti.
Bir süre sonra batman ayna kapaklarını yaptırdım. Bunun içinde Dadaş abim sağolsun çok yardımcı oldu.

e7147f28-01ba-4081-891e-682b1a9e6d22.jpg

• • • • • • • • •

Daha sonrasında sanki bodykit eklemelerim yetmiyormuş gibi bir de iç konsola yöneldim. İnstagramdan vermiş olduğum siparişlerin uygulamalarını direksiyondaki Seat logosunu piano black, gösterge ve multimedya ekran ve vites çevresine de kırmızı şeritlerin montajını yaptım.

ffffa65d-adb2-4fd1-ac73-a025494ab16d.jpg

00ed30a3-4195-4bb3-810a-b6eeeff547f8.jpg

- gelen siparişleri hemen uygulamak istedim araçtaki karışıklığı mazur görün-

• • • • • • • • •

Tamam dedim bu sefer herşey istediğim gibi oldu derken bu sefer de Aero tampon sevdasını gerçekleştirmeden önce SCW Kayseri grubunda bulunan Ömer kardeşimin işletmiş olduğu Anadolu Egzoz da spor susturucu ve Akrapoviç egzoz ucu sağ-sol çift çıkışları büyük bir titizlikle ve kısa sürede gönderdi. Ellerine sağlık kardeşim. Aslan parçası daha bir güzel oldu. Velhasıl egzoz uçları ve spor susturucuda geldikten sonra RS Tuning’den sipariş verdiğim montajını ise DP Tuning’in gerçekleştirdiği aero tamponumu da yaptırdım. Hemen sonrasında tabi ki egzoz montajını da gerçekleştirdim.

fac82302-5cb3-4a73-bf1b-eaa90962c2c3.jpg

e4617e9e-550e-49a3-b26c-adbc294a9c0f.jpg

bb0081c2-6128-4fbb-b6d3-15776d734cc0.jpg

• • • • • • • • •

cdd7a873-2c3f-4349-8590-9df43bc6180c.jpg

8507f85a-1e37-4e37-94cc-9a671e0f9852.jpg

Sonrasında ne kaldı? -bilen bilir- tabii ki kırmızı şerit! onu da aero tamponun çevresine uygulamış olduk!

• • • • • • • • •

Tekrardan yine siparişini internetten verdiğim araç içi kaplamaların montajını da İlker kardeşimle birlilte gerçekleştirdik! Ellerine sağlık kardeşim!

3. Stop çakar modülünü ve sis ledlerin, arka sinyallerin siparişini internetten verdim.
Montajını Adem kardeşimin sayesinde gerçekleştirdik. Yüreğine sağlık güzel insan!

Marşpiyel altı lip yaptırmak yerine flap taktırdım. Ve en son olarak dikiz aynalara ve flaplere de kırmızı şerit yaptırdım.

• • • • • • • • •

O kadar çok geçmiş ki üstünden eklediklerimi peşin sıra yazarken eklemeyi unuttuğum son bir şey kaldı.

Son olarak;

İlk başta 1 kaliperi zar zor boyamaya çalıştık. -bunda bizim suçumuz yoktu bijonlar fazlasıyla sıkılmıştı.- Ancak sonrasında Trakya tayfasıyla geri kalan kaliperleri kısa sürede boyadık. Boya kuruduktan sonra kaliperlerin üzerine FR logosunu yapıştırdım.

Ekli dosyayı görüntüle 19815

Ekli dosyayı görüntüle 19816

Ön ızgaraları, cupra lip ve batman ayna kapaklarını piano black’e boyattım.

Ekli dosyayı görüntüle 19812

• • • • • • • • •

Aracımın şu an ki son halleri

IMG_9176.JPG

IMG_9183.JPG

• • • • • • • • •

# ileride belki multimedya olarak discover pro mib2, hayalet gösterge ve 6.5’’ ekranı 8.0’’ yapabilirim.

# Jantlarda ise ofsetli veya ofsetsiz -kesinlikle replika olmayan- güzel bir jant alabilirim.

# Düşük bir ihtimal de olsa yazılım konusunda harakete geçerim. Bu bana bayağı uzak bir düşünce.

# Bir ihtimal bir çılgınlık yapıp aracı tümüyle güzel bir proje ile folyo kaplama da yapabilirim.

Şimdi 3 senelik eklemelerimi bir anda söyledim. İleride yine yeni projelere girişirsem hem buraya hemde instagram sayfama eklemeler yapacağım.

İnstagram : arctech.leonfr

3 yıl içerisinde SCW’nin bulunmuş olduğum 3 farklı grupta da elimden geldiğince aktif olmaya çalışıyorum. Şu zamana kadar aracıma eklediklerim bunlar.
Yeni projelerde görüşmek dileğiyle.
Şimdilik kendinize iyi bakın dostlar.
Hayat akıp giderken aracınızı mutluluğa sürün!

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Son düzenleme:
Maşallah erdemim aracın nerdeyse her aşamasını yakından görüp ilerlemesinin keyfini yaşadık daha güzel işler olacağına şüphemiz yok

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Maşallah neler yapmışsın öyle, ibiza dan Leon'a dönüşmüş :D

Masallah cok guzel bi calisma olmus

Sağol kardeşim! :cool:

Maşallah. Güzel günlerde kullan kardeşim.

Sağol başkan Allah razı olsun! :D

Maşallah erdemim aracın nerdeyse her aşamasını yakından görüp ilerlemesinin keyfini yaşadık daha güzel işler olacağına şüphemiz yok

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sağolasın abi, daha güzel anlara hep birlikte tanıklık etme dileğiyle! teşekkür ederim abi sağol! :p:D

Sağol başkan! :D

Maşallah neler yapmışsın öyle, ibiza dan Leon'a dönüşmüş :D

ahahhaaha Ömürcek sağolasın :D

Geri
Üst Alt