Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

50 TL lik Benzin e 135 km

TunceL_1991

Kayıtlı Üye
abilerim ve kardeslerim öncelikle herkeze slm olsun yeni almış olduğum 2012 model 22binde seat leon 1.2. tsi aracıma 50 tl lik benzin aldığımda göstergede 135 km gidiceğimi söylüyo sizce bu normal mi ? bana biraz fazlaymıs gibi geldi :/ yeni aldığım içinde gezme hevesim fazlasıyla var ama gideceğim km ye ve benzine baktığımda hayal kırıklığına uğruyorum :/ yorumlarınız için simdiden herkeze teskkürler..

1.2tsı motorla basmadan kullanırsan 135ın ustunde km gorebılırsın arabanın fazla yakmasını ıstemıyosanız ısıgı gordugunuz an gazdan ayagınızı cekıp vıtes kuculterek ısıga gtmenızı onerırım ayrıca cok yuksek devırlı kullanmazsa 1800-2bın devırde vıtes atarsanız az yakar ılk kalkıslar anı hızlanmalar yapmazsanız az yakar arabayı bu sekılde az yaktırısınız

abilerim ve kardeslerim öncelikle herkeze slm olsun yeni almış olduğum 2012 model 22binde seat leon 1.2. tsi aracıma 50 tl lik benzin aldığımda göstergede 135 km gidiceğimi söylüyo sizce bu normal mi ? bana biraz fazlaymıs gibi geldi :/ yeni aldığım içinde gezme hevesim fazlasıyla var ama gideceğim km ye ve benzine baktığımda hayal kırıklığına uğruyorum :/ yorumlarınız için simdiden herkeze teskkürler..

50 liraya 135 neden fazla geldi ki... Hepsi şehir içi olsa bile bence arabayı zorlamazsan biraz daha fazla bile gidebilirsin.

yalan yok abilerim kısa mesafede kullandım aracımı ilk aldığımdan şehir içinde gidip geldim dur kalklarım çok oldu belkide o yüzden öyledir. yorumlarınız için teskkrler şimdi devrinde kullanıp ani dur kalklardan kaçınıca bakalım o zmn göstergeler neyi göstericek :) malumm bayram geliyo memlekete gidicez 405 km yol

50 liralık mazotla ben pek sıkıştırmadan 150 - 170 km yapıyorum fazla takılmayın :D

Şiddetle PO yu tavsiye ediyorum Opet ten alınan yakıtla daha kısa gidiyor 1 kere deneyin farkı görün

Şiddetle PO yu tavsiye ediyorum Opet ten alınan yakıtla daha kısa gidiyor 1 kere deneyin farkı görün

opetin yanından geçmiyorum :)

benzini bilmem tsi için ama, mazot olarak po ve shell nitroyu kesinlikle öneriyorum. Nitro harbi güzel bi yakıt benim aracın çalışma sesini kesti opetten sonra..

Geri
Üst Alt