Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

50 TL lik Benzin e 135 km

yalan yok abilerim kısa mesafede kullandım aracımı ilk aldığımdan şehir içinde gidip geldim dur kalklarım çok oldu belkide o yüzden öyledir. yorumlarınız için teskkrler şimdi devrinde kullanıp ani dur kalklardan kaçınıca bakalım o zmn göstergeler neyi göstericek :) malumm bayram geliyo memlekete gidicez 405 km yol

seat ta yol bilgisayarı aracı kullanımına göre gideceği km yi düşürür yada artırır. Mesel daha bugün depoyu fulledim 730 km gösteriyordu uzun yola çıktım 120 sabit hızla 870 leri gördüm :) kullanıma göre de değişir. aracın hayırlı olsun 1.2tsi aldığına göre performansla pek işin yok gibi o yüzden yakıtı muhtemelen seni üzmez. Ama şöyle bir durumda var fiesta alıp az yakacağına leon al 2 katı yaksın ;)

full depoya 650 km gidiyor. Oda bir kısmı uzun yol çoğunluk kısa mesafe fazla zorlamadan yani normal kullanırsan... 50 tl.ye ne gider bilemem ve arkadaşında dediği gibi yol bilgisayarları hiçbir zaman tam kilometreyi söyleyemez son bilmem kaç km.deki yakıt tüketiminize göre hesaplar diye biliyorum dolayısıyla değişkendir. Fakat 1.2 tsi la ilgili bir şey söylemem gerekirse şubattan beri kullanıyorum ve abimin 1.6 focusundan daha az yakıyor. Vergilerden de 1 depo karlıyım. Ayrıca şunu söyleyim artık az yakan araba diye bir şey yok yakıt çok pahalı :))

Bildiğim kadarıyla 1.2 tsı 1.4 85hp den daha az yakıyor. Ama burda yazdıklarınız tam tersini söylüyor.
2010 1.4 85hp 55.555km ibizza ile 50 tl ye 150 km gidiyorum karma.
Depo ful derken 45 lt mi yoksa yedek dahil mi. İstanbul içi 800 ü geçiyorum yedek depo dahil

Yedek depo diye bir şey yok, genleşme haznesi oluyor o pompacıların ağzına kadar doldurdukları kısım.
Ayrıca araba koyulan benzinle ne kadar gideceğini o anki ortalama bakarak hesaplıyor ve yansıtıyor. Senin kullanım şekline göre bu değer daha da artabiliyor ya da azalabiliyor. 2 bin deviri çok geçmeden ve hassas bir şekilde gaza basıp hızlanırsan ekonomiyi arttırırsın. Çok fren basma, çok gaza basma, doğru vitesle kullan arabanı 150-160 da görebilirsin 50 liralık yakıtla. Tabi bu zamlar devam etmezse ;)

Seat Leon 1,4 Tsi 2010 Model İle Tek Depo 880 Km Gittim Ve Bence Bu Bir Rekor Tabi Uzun Yolda 100 Km Hızla Sabit Bir Şekilde

50 Tllik Yakıt İle İstanbul Şehir İçi Ağresif Sürüşümle 80Km
50 Tllik Yakıt İle İstanbul Şehir İçi Normal Sürüşümle 140Km Gördüm Ve Bana Göre Buda Bir Rekor

1,2 Hiç Kullanmadım Fakat Kullansaydım Bu Değerleri %5 Artırırdım Diye Düşünüyorum Gerçi Hoş Benzinle Dizelin Arasında 40krş Oynuyor Artık Öylede Bir Durum Var :)

Ve Şunuda Dahil Edeyim YEDEK DEPO Diye Bir Şey YOK! Depoyu Gırtlaga Kadar Doldurmak Vardır, Taşana Kadar Doldurursun Ve Konu Kapanır :)

- Işık Yandı 50Km Daha Gittim Benim Yedek Depom 50Km Gitmeme İzin Veriyor <<< BÖYLE BİRŞEY YOK O Sırada Siz Deponun Dibini Sömürüyorsunuz Ufak Bir Tavsiye Işık Yandıgı An Cekin Bir Benzinciye Ve 20 Tl Bile Olsa Benzin & Dizel Alin Benzin Yada Mazot Filtrelerinizi Zorlayip Deponuzun İçinde Oluşabilecek Pislikleri Enjeksiyona Göndermeyin :)
Sen Bu Değerlerden Kendine Bir Pay Cıkart Artık :) Eğlenceli Ve Kazasız Sürüşler ;)

50 tl mazotla 1.6 tdi motorla otomatik vites ve şehir içi 190 km gidiyorum. Kullanıma bağlı, ani dur kalk yapmazsan daha uzun gidersin.

50 TL lik benzinle 150 km rahatlıkla görüyorum. Tabi ki çoğunluğu şehir dışı ve sakin kullanım.

Vallaha ben bu konuda özellikler shell full save ekonomi yakiti tavsiye ederim
ben araci servise götürdüm servisten bana 1.2 tsi verdiler işim görülsün diye 50 tl lik yakit attim
full save şehir içi çok dolaşirim işim gereği 155-160 km rahat yaptim hatta servise götürürken 10 klm daha var oldugunu
gösteriyordu bilginize.. Ayrica benim aracim 1.6 tdi dsg ben uzun yolda veya cok iş gezisi yaptigimda
full save dizel alirim o yüzden full save i tavsiye ederim

2010 1,4 tsı Leo'na ile 50 tl ye 150 yi çok rahat geçiyorum. Biraz sakin kullanın. Abi'mizin dediği gibi frene az basın

Geri
Üst Alt