Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5. viteste redline öncesi ani yığılma/gaz kesme

gazı kesiyor demişsin kardeşim yani bağırıpta belli bir km bandında kalsa balata derim ama bence balata değil , birde ibizalar 190 da takılıyor yazmışın , nasıl bir takılma yani araç kendimi kesiyor otomatik olarak ,yoksa gücümü yetmiyor :) ?

Yok abi araç bağırıp bir bantta takılmıyor, onu ibiza yapıyor 190'da.. Bu ise 190'a gelince sanki benzini bitmiş gibi öne yığılıyor...

yanlış boşluk varsa sorun yok

Abi elimle denedim az önce, ilk 1-2 cm kadar biraz sert, sonra iyice sertleşiyor. Boşluktan kastın elinin ağırlığı ile 1-2 cm gitmesi ise değil, biraz basmamı istiyor...

lpg yok umarım aracında:)

LPG'siz 1.8'e nasıl binelim abi etme :) Prins marka lpg var, ama denemelerim benzinde...

Cezmi abi biraz başka forumlara da baktım da baskı balata ile alakalı, şunları da muhakkak ekleyim:

Araç kalkarken zorlarsam patinaj çekebiliyor,

Lakin devir yükseltirken 4000'den sonra güçten düşüyor, devir artıyor, tork düşüyor.

Belki dediğin gibi baskı balata bitik, o yüzden aktarmayı tam yapamıyor ve dyno da %20 kayıp veriyor.

Fakat 5. vitesteki bırakmasını şöyle anlatayım; düşün ki topuklarken aniden gazdan çekiyorsun ve yol bayır yukarı, o derece sert düşüyor aracın kafası. Tabi ben bu olay olduktan sonra dipte olan gazı bırakıyorum yani ayağımla alakalı bir durum değil.

LPG varsa ondsan yapabilir yoksa Cezmi abinin dediği gibi debriyaj balatasından dolayı yapabilir. Yada şanzumandan kaynaklıda olabilir. Gaz yediği kadar gitmezse bunlardan biri olması muhtemel.

Geri
Üst Alt