Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5. Vites dişli değişimi

Alcn

Kayıtlı Üye
Arkadaslar hayirli bayramlar 1.4 ibizanin 5.vites dislisini 1.0 ibiza taktirabilirmiyiz malum arac 1.0 olunca 3500 d/dk da 105 km/s diger disliyi takinca 120km/s 3500 d/dk daha uygun gibi

Iyi bir ustan varsa her türlü uydurup bi şekilde taktirabilirsin

SM-A800I cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bayram tatilinden sonra 15000 bakima giricem yetkili servis bu degisimi kabul eder mi ?

Arabanın vites dişlilerinin oranları ve motor devri optimum düzeyde ayarlanmıştır.İlerleyen zamanlarda size sorun olarak dönme ihtimali var.Ayrıca kutunun içerisine dişli olur mu o da ayrı bir konu.Naçizane bence yapmayın derim.

Karşı dişliler vs nasıl uyacakki.. Sadece bir dişli değişimi ile olmaz sanırım.. Bilgi alırsanız paylaşın lütfen.. Selamlar..

Yaptiran duydum internetde buldum orda kafama yatti 3000'd/dk 90 km/h cok az

Yetkili servis sıradan bir bakım için bile 150 lira işçilik alıyor. Böyle bir iş için anasını ağlatır işçiliğin... keşke en baştan daha performanslı bir araba için biraz daha para verseydiniz. Servise kaldiysak yandık çünkü ....

Haklisin 1500 bakimina ne dicekler bakalim 300 gözden cikardim ama

@Alcn muhtemelen tork eğrisi değişecektir, örneğin 5. Viteste giderken yavaşladığında daha erken 4. Vitese düşürmen gerekecek..

Abi dogru soyluyosun onun farkindayim senede en az iki defa sanliurfa eskisehir gidip geliyorum hic vites dusmuyorum o yolda 4 e kisa sure dusmek koymaz ama yakitdan 100/1 kar edebilirim gibi geliyo

Geri
Üst Alt