Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

5/30 yerine 10/40 zararı olur mu

SfenkS

Kayıtlı Üye
arkadaşlar araçımın bakımını yaptırırken dikkat etmediğim ve sağdan soldan sorduğum için motor yağı olarak castrol 10/40 doldurduk ama geçen servise sordum ve 5/30 castrool kullanıyoruz dedi ben böyle böyle dedim 10/40 ın bi zararı olur mu dedim sadece sesli çalışır arac dedi gerçekten sadece ses dışında bi problem olmaz mı acaba ya da ne yapmalıyım sizce fikir verirmisiniz bana ??? ve bilgi :)

bir baba yavrusunun sağlıklı büyümesi için herşeyin en iyisini alır..sende öyle yap ve TDI aracına 5w-30 tam sentetik kullan..saygılar.

10*40 aracın için çok uzun ömürlü olmaz tmm motoru kitlemezsin sıkıntı yaratmaz ama uzun vadede motoru etkiler bundan sonraki bakımını erkene çekip yağı değiştir aracın rahatladığını sesinden de hisedersin....:eek:key:

10*40 aracın için çok uzun ömürlü olmaz tmm motoru kitlemezsin sıkıntı yaratmaz ama uzun vadede motoru etkiler bundan sonraki bakımını erkene çekip yağı değiştir aracın rahatladığını sesinden de hisedersin....:eek:key:

tamam peki turboya da bir zararı olmaz değil mi??

bir baba yavrusunun sağlıklı büyümesi için herşeyin en iyisini alır..sende öyle yap ve TDI aracına 5w-30 tam sentetik kullan..saygılar.
haklısınız en kısa zamanda (haziranda) servise gidiyorum ve yeniden bakım yaptırıyorum canavarıma

yağ konusu açılmışken cezmi abi, bizim arabalara 4 Litre mi 5 litleri mi koymamız gerekiyor..

yaw bu yarı sentetik ve tam sentetik nedir yani nasıl bi fark yaratır (servis castrol 5/30 demişti yarı mı tammı bu ????)

Geri
Üst Alt