Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

458 Italia Motoru..

YCO

Kayıtlı Üye

Italia'nın selefi F430'un motoru 4.3L V8'i 483hp 465nm torka sahipti..
Italia'daki yeni motor V8 4.5L 560hp ve atmosferik olmasına rağmen 540nm'lik torkun %80'i 3250rpm'de geliyo..540nm'yi de 6K rpm'de üretir hale geliyo motor..
ve 4.5L'lik motor 9K devir çeviriyo..şanzumanı da Ferrarinin yeni nesil çift kavramalı Getrag 7 ileri..öncekilerden de başarılı bi hale geldi artık şanzuman konusunda Ferrari..
California da bildiğim kadarıyla yeni nesil Getrag'lı..

sonuç olarak..

4.3L 8500rpm'li motordan 483hp.. (F430)
4.5L 9000rpm'li motordan 560hp.. (458 Italia)

litre başına üretilen güç olarak..

F430: 483 / 4.3 = 112hp Litre başına..
458 Italia: 562hp / 4.5 = 124.8hp Litre başına..

verimliliği karşılaştırmak için..

Merc' E55 AMG (5.4L V8 "süperşarjlı") : 470 / 5.4 = 87hp Litre başına..
Audi R8 4.2L V8 FSI : 414/ 4.2 = 98,5hp Litre başına..
BMW X5 M, X6 M (4.4L V8 "twinturbo) : 550 / 4.4 = 125hp Litre başına..

daha düşük hacime rağmen verimlilik karşılaştırması Japonlardan..

S2000 : (2L i4 ve aynı güçte 2.2L) : 237 / 2 = 118.5hp Litre başına..

sonuç olarak bu verimlilik değerinde başka bi atmosferik yok şuan bildiğim kadarıyla 2.4L V8 F1 araçlarının verimi çok çok daha yüksek ama onlar F1 motoru..
bu hesapların ardından 458 Italia'ya farklı bi açıdan bi daha bakmak gerekiyo..ki testlerde bayılmayan yok arabaya..twin turbo 4.4L yeni M5'e de biraz daha güçlendirilip koyulcak motor ancak verim konusunda Italia'yı geçebiliyo ki o motor atmosferik değil..

hea bi de Ibiza Cupra'nın TSI'ı SS ve turboyla 180 / 1.4 = 128.5hp Litre başına güç üreterek geçiyo da Italia'nın motoru onun 3 katından fazla olmasına ve atmosferik rağmen hemen arkasında..geniş hacimin verimliliği düşmesi gerekirken Ferrari resmen fiziğe kafa tutuyo artık..

sadece 0.2L daha küçük hacimli selefi F430'a attığı farkı görmek için aşağıdaki videonun 5dk.'sından itibaren izleyebilirsiniz..

http://www.seatclubworld.com/showthread.php?5319-458-Italia..-Top-Gear..

nerdeyse aynı hacimli çift turbolu bi motor kadar verimli atmosferik Italia'daki yeni motor..

458 Italia..

dipnot:

daha verimli bi motoru daha var Ferrari'nin ama o da aslında yarış otomobili zaten..
Enzo FXX, 6.3L V12 : 789 / 6.3 = 125.2hp Litre başına..6.3L hacime rağmen bu verim yine inanılmaz bişi ama Enzo FXX trafiğe çıkabilen bi otomobil değil.. :)

kesinlikle çok başarılı bir araba umarım bunuda 3-4 yıl sonra saçma sapan insanlar kullanırken görmeyiz paylaşım için teşekkürler yicocan

keyifle izledim zaten izlemek dışında bir şey yapma şansımız da yok 170 bin sterlinden bahsediyor bu da vergisiz ingiltere fiyatı..ben bedava videolarını izlemeye devam edeceğim

motor konusunda FERRARI çok iyi ... inanılmaz motor ve şanzıman kombinasyonları üretir hale geldi ... fakat eski FERRARI motorlarından çıkan o inanılmaz sesi istiyorum ben , safkan mekanik süper spor istiyorum ben , 355 -360 gibi çok güzel araçlar üretmesi onları daha da önemli hale getirecektir bence. edition modelleri piyasaya sunsalar keşke ... ama ürettikleri araçlarda kotu demiyorum benimkisi sadece "sempatizan fantazisi"puhaha

bu nasıl bir güzellik böyle, sedanı yok mu bunun:) ibiza cupranın güncel fiyatını görünce düşünmeden geçemiyorum. acaba yanlış mı yaptım:rolleyes: her zaman tarhana çorbası içilmezki:p

bugüne kadar 9 tane patlamıştı yanılmıyosam 458 kaza konusunda yazmıştım ama sayısı her ne olursa olsun 3 tanesi kaza yapmadan motorun alev almasından kaynaklanıyodu fotolar itibariyle..Ferrari şuan bu durumu araştırıyomuş ama muhtemelen araca bi suç atmayacaklardır zaten..

Geri
Üst Alt