Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

45000 KM Bakım

profescobar

Kayıtlı Üye
Selam arkadaşlar aracım 2010 Leon 1,6 TDI, 45000 bakımı için Altur ile görüştüm bir ekstra bir şey çıkmaz ise 345 TL Bakım ücreti olacağı söylendi. Fiyat sizce nasıldır. Birde bakıma gitmeden yapmam gereken bir şey varmı? Örneğin yağımı kendim mi götüreyim yoksa serviste kullandıkları yağ iyimidir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ben zaten biliyordum leon sağlam araba demek ki kimse bakıma götürme ihtiyacı hissetmiyor :D

Servise giderken yağını kendin al mutlaka. Serviste varilden çektikleri yağa 190 TL para istiyorlar. Zaten yağ ile birlikte ciddi şekilde düşecektir. 45.000 bakımı olduğu için fren balataları gibi ekstraların çıkacağını düşünüyorum. Biraz da pazarlıkla düzgün bir fiyata çekebilirsin. İstedikleri kadar fiyatlar sabit desinler. Gayet de oynuyorlar..

Servise giderken yağını kendin al mutlaka. Serviste varilden çektikleri yağa 190 TL para istiyorlar. Zaten yağ ile birlikte ciddi şekilde düşecektir. 45.000 bakımı olduğu için fren balataları gibi ekstraların çıkacağını düşünüyorum. Biraz da pazarlıkla düzgün bir fiyata çekebilirsin. İstedikleri kadar fiyatlar sabit desinler. Gayet de oynuyorlar..

Teşekkür ederim aydınlatıcı bir bilgi oldu. Peki yağ olarak bir öneriniz var mı?

ben izmir mbu'da 20 gün önce 45bin bakımını yaptırdım.
310 tl tuttu.

Yağını kendin alman konusunda kesinlikle katılıyorum, aynen arkadaşımın dediği gibi varilden dayıyorlar, kimsenin hakkını yemeyim yada itham etmeyim ama o yağın kalitesi de tartışmaya açık.. Hem için hem de bir nebze de olsa cebin rahat olur en azından öyle söyliyim..

Fiyat bana öyle fazla gelmedi, yine de çıkan meblayı bir miktar daha indirme opsyonuna sahipler, sıkı bir pazarlıkla immortal_plt arkadaşımın söylediği civarda bir rakama çekebilirsin.. Hatta "bilmem nerde 300 liraya yapıyorlarmış..." falan de iyice zorla adamları :D Hakediyorlar ama işçiliğe kaç yüz lira alıyorlar, ustalara kaç kuruş para veriyorlar..

genelde tüm srv.mineral yağ kullanımında(10w40 vs.)varil kullanırlar maliyet düşük olduğundan..serkan bey kardeşim sanırım srv.castrol kullanıyor benim size önerim Mobil 5w30 dur.

ayrıca srv.biz x marka yağ kullanıyoruz siz bunu getirdiniz aracınızın motoru garanti dışı kalır derlerse yağ ambalajının arka yüzünü gösteriniz aracınızın tüm spesik karşılıyor..amaç belli.

Bilmeyen duymayan arkadaşlara için...Binek araçlarda ASLA dizel ayrı benzinli ayrı yağ yoktur.amaç duygusal:)

Teşekkür ederim aydınlatıcı bir bilgi oldu. Peki yağ olarak bir öneriniz var mı?

Ben Castrol 5-30 kullanıyorum. Bir sıkıntı yaşamadım. 4 litre ya da 4,5 litre yağ alıyor toplamda. 5-40 alacaktım ama illa 5-30 lazım dediler onu kullandık. Tavsiye ederim sonuç olarak :)

Geri
Üst Alt