Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

45000 Bakımı Hakkında

novers

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar.Kısa bir süre önce 2009 model 1.6 ( lpg ) stylance leon aldım.45000 bakımına 4000 km var.Fakat ben şimdiden bakımını yaptırmak istiyorum.Bakımı özel serviste yapılacak fakat motor yağını kendim almayı düşünüyorum.Seçenekler arasında mobil ve castrol var.Tecrübeli arkadaşlardan ricam 5/30 mu yoksa 10/40 mı almalıyım.Birde balata değişimide yapılacak.Marka önerileriniz nedir?Şimdiden teşekkürler.

kesinlikle marka model olarak mobil 1 esp 5w-30 kullanmalısınız... castroldan daha kaliteli olduğu kesin..

Kesinlikle 5w-30 diyorsanız Mobil 1 esp 5w-30 siparişini veriyorum hemen.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
selam serkan bende daha bir ay önce girdim 45000 km bakıma sana tavsiyen servisine gitmenden yana çünkü 45000 km bakımında triger kayışınıda değişmesi gerekir değiştirmesende 4 yılı doldurduğunda değiştirmen gerekecek benin değişti yalnız balataları iyiydi değiştirmediler yağı castrol magnetg kullan serviste onu kullanıyor ben servise girdim kdv dağil 630tl tuttu ve artı boya koruma,motor koruma ve iç koltuk koruma bu fiyata dağil.

Geri
Üst Alt