Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

4-5 kere marşa bastıktan sonra çalışma sorunu?

OMERFARUK

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba.2013 ibizam var. Sorun şu, araç 4-5 kere kontak açıp kapattıktan sonra çalışılıyor.İlk çalışmada da böyle titreyerek çalışıyor sanki bi yerler tıkalı gibi.. normal çalıştıktan sonra kontak kapatıp açtım mı problemsiz çalışıyor.. özetle 1 gün çalıştırmadım mı sıkıntılı çalışıyor.. Sorun nedir sizce yardımcı olursanız çok sevinirim?

ısındı mı yapmıyor ama..aküyü hiç hesaba katmıyorum ama olabilir tabi

ısındı mı yapmıyor ama..aküyü hiç hesaba katmıyorum ama olabilir tabi
tüplümü araba ? tüplüyse eğer son benzini ne zaman aldın ? benzin 3-4 aydan sonra bayatlıyor özelliğini kaybediyor ve aynı sorunu bende geçende yaşadım , tek marşta çalışmıyordu , benzini sonuna kadar bitirdim yeniden benzin aldım , şimdi sabah sokundummu marşa alıyor

ek olarak 20 gün önce muayneye gidicektim eksoz muaynesinden zor geçti o halde (bujiler de servisten alınma 2 bin km önce değiştirmiştim

Son düzenleme:
tüplümü araba ? tüplüyse eğer son benzini ne zaman aldın ? benzin 3-4 aydan sonra bayatlıyor özelliğini kaybediyor ve aynı sorunu bende geçende yaşadım , tek marşta çalışmıyordu , benzini sonuna kadar bitirdim yeniden benzin aldım , şimdi sabah sokundummu marşa alıyor

ek olarak 20 gün önce muayneye gidicektim eksoz muaynesinden zor geçti o halde (bujiler de servisten alınma 2 bin km önce değiştirmiştim

evet araç tüplü ve nerdeyse her zaman tüpte kullanıyorum..Benzini alalı epey olmuştu,dediğiniz gibiyse bende de aynı problem olabilir.çünkü eski benzinin üstüne yeni benzin aldım,daha rahat çalıştı..Tamamen bitirip yeni benzin alma işini deniyim..Bu arada benzin sonuna kadar bitirsem yolda kalmam herhalde,otomatik gaza geçiyor bildiğim kadarıyla :D ?

Araç sıralı sistemse benzin özelliğini neden kaybetsin? Mutlaka bitecektir benzin , depo doluysa da özelliğini kaybetmez zaten. Aküyü ölçtürmenizde fayda var, akü iyi durumdaysa şarj dinamosuna baktırın, o da iyi durumda ise marş motoru

evet araç tüplü ve nerdeyse her zaman tüpte kullanıyorum..Benzini alalı epey olmuştu,dediğiniz gibiyse bende de aynı problem olabilir.çünkü eski benzinin üstüne yeni benzin aldım,daha rahat çalıştı..Tamamen bitirip yeni benzin alma işini deniyim..Bu arada benzin sonuna kadar bitirsem yolda kalmam herhalde,otomatik gaza geçiyor bildiğim kadarıyla :D ?
sen benzinini tamamen bitir , yeniden benzin al yoluna devam et , bu arada benzinde alırken fazla alma bayatlar , çeyrekte dursun yeter kardeşim ;)

yakıtla alakalı bir durum...elektriksel sıkıntıda olabilir

yakıtla alakalı bir durum...elektriksel sıkıntıda olabilir
daha önce lpg li toyota vardı o lpg li olduğu halde benzin yetiştiremiyordum bir sorun vardı benzinle alakalı sanırım , ibiza da ise lpg li ama 50 tl lik benzin alsam normal şartlarda o benzin ilk çalışmada v.s 1 yıl bitmez , yakmıyor yani benzinde bayatlıyor oktanı düşünce geç çalışma olayını yapıyor , az yakıyor ama ibiza biraz seçici bu konuda :)

Geri
Üst Alt