Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

35TNT35 Çekeceği Varmış, Çiziklerle Boğuşuyorum. Yardım Edin.

dmRhn

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar uzun zamandır konuyu açsam mı açmasam mı diye düşünürken ufak tefek çizikler için vazgeçiyordum boşuna konu kirliliği yapmayım diyerek. Fakat son zamanlarda iyiden iyiye baş ağrısı yapmaya başlayan ve artık ya sokakta ki çocuk çoluk yapıyor yada bilerek yapılan birşey mi bilmiyorum ama sizlerden yardım istiyorum. Aracımda bulunan çiziklerin kimi yerin tırnak takılacağı kadar kimiside basit bir çizik tırnağın girmediği kadar, yani kimi çizik boyayı aşarak astara geçmiş kimi çizikte astara ulaşmamış şekilde. Ben bu çizikleri nasıl kapatırım ( boya yaptırmak istemiyorum satarken sıkıntı olur diye ), aklıma kalem ile kapatmak geldi sonra güzel bir pasta cila yaptırırım dedim. Sizinde fikirlerinize ihtiyacım var, kalem olur diyenlerden birde marka paylaşırlarsa çok sevinirim...
Zaten bu işlemleri de yaptırdıktan sonra daha arabayı otoparktan çıkartmam herhalde :( her sabah arabanın etrafından dolaşırken aceba bugün de çizdiler mi diye içim içimi yiyor :( :( :(

RESİMLER

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Daha çekemediğim 2 - 3 çizik daha vardır belki :( :( :( :( :(

Basit çizikler problem değil pasta ile giderilir fakar büyük çiziklere boyacıdan aynı renk boya alıp çok ince üzeresinden rütuş geçmelisin. rutuş dan sonrada su zımparası denilen ince zımpara ile bastırmadan rütuş un çapaklarını alıp sonra pasta ve cila yapmalısın. orjinali gibi olmaz ama dikkatli bakmassanda görünmez. Kolay gelsin.

Çizeni bulucan agzını burnunu dağıtacan. Benim arabayı cızsınler kameradan bulup ya döverim yada parayı ödettiririm.

Kalemle kapatmanız daha iyi abi hepsinede güvenilmez ama Megiuars ın varmı bilmem varsa al derim abi çok iyi ürünleri var.

Basit çizikler problem değil pasta ile giderilir fakar büyük çiziklere boyacıdan aynı renk boya alıp çok ince üzeresinden rütuş geçmelisin. rutuş dan sonrada su zımparası denilen ince zımpara ile bastırmadan rütuş un çapaklarını alıp sonra pasta ve cila yapmalısın. orjinali gibi olmaz ama dikkatli bakmassanda görünmez. Kolay gelsin.
Usta resimleri daha 5 dakika önce çektim, ofisin hemen karşısında pasta cila, oto yıkama yapan bir yer var adamlar çıkartır mı diye denediler kısmen çıkartıyor kısmende çıkartmıyor. Önemli olan dediğin gibi büyük çizikler için arabaya boya dokundurmadan çıkartmakta pek mümkün değil gibi herhalde. Çok derinde değil aslında ama işte sinek bile mide bulandırır ya o hesap...
Teşekkür ederim fikirler için, kısa bir zamanda denemeyi planlıyorum da şu su zımparası olayı farklı geldi :D ( hiç denemediğim için farklı geldi :D )

Çizeni bulucan agzını burnunu dağıtacan. Benim arabayı cızsınler kameradan bulup ya döverim yada parayı ödettiririm.

Kalemle kapatmanız daha iyi abi hepsinede güvenilmez ama Megiuars ın varmı bilmem varsa al derim abi çok iyi ürünleri var.

Hasanım sağol abisi, yok işte marka araştırması yapıyorum tecrübeli olanlarımız vardır muhakkak. Bilgi en değerli şey bu dünya üzerinde...
Bu arada onu bir bulsam zaten ahhhh ahhh ne ahtım var bir bilsen, içimi okuyorsundur eminim :D

abi kasko yok mu götür minionarıma sok aracı.
Erdinç kasko yok, daha yaptırmadım :D malum şu sıralar evlilik arifesi birde ona ayıracak bütçe zor şu sıralar, kısmetse 3 ayı kaldı. Ondan sonra zaten hem kredileri kapatırım hemde kaskomu yaptırırım :) Sigortam var sadece :D o da zorunlu :p

Hasanım sağol abisi, yok işte marka araştırması yapıyorum tecrübeli olanlarımız vardır muhakkak. Bilgi en değerli şey bu dünya üzerinde...
Bu arada onu bir bulsam zaten ahhhh ahhh ne ahtım var bir bilsen, içimi okuyorsundur eminim :D

:D bizim burada coluk cocuk cızmez kedi köpek cizer köpekler jantıma işer . :)

Geri
Üst Alt