Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

35TNT35 Çekeceği Varmış, Çiziklerle Boğuşuyorum. Yardım Edin.

dostum ufak cocukalr yapmıs gbı duruyor gecmıs olsun halledılebılır bısey

Geçmiş olsun öncelikle.

Çok fazla alternatif olmamakla beraber tercih sizin.

- 2. ve 3. resimdeki çizikler çok derin görünmüyor (Resim bizi aldatmıyordur umarım). Güzel bir polisajla izleri en aza indirebilir, hatta yokedebilirsiniz.
- Diğerleri için boya kaçınılmaz gözüküyor ya da boya numaranızı öğrenip, rötuş boyası ile bölgeye polisaj işlemi yapabilirsiniz, işinin ehli biri olursa kimse anlamaz bile. Öncelikle çiziklerin sağına ve soluna güzelce bant çekilecek, çizikli bölge su ile güzelce temizlenecek ve derin çizikli bölge lokal olarak güzelce zımparalanacak (çok aşırı değil !!, sadece o çizik kanalının tırnağa takılan bölgeyi hafifçe yumuşatacağız". Çok hafiften kanalın derinliğini azaltmış olacağız. Arkasından da astara inen kısma kadar kürdanla vb. ince bir malzeme ile çok fazla sağa sola taşırmadan çizik kanalını dolduracağız. Bu işlemden sonra boyanın kurumasını bekleyeceğiz. Burası çok önemli boya kurumazsa eğer yaptığınız işin hiçbir anlamı olmaz. Bu arada boyanız vernikli olursa hatta ve hatta boyayı yetkili servisten rica edip böyle bir çay bardağı kadar alabilirseniz renk tutma konusunda hedefe en yakın atışı yapmış olacaksınız. Boyamız kuruduktan sonra sulu bir şekilde önce 3000 ya da 2000 grid zımpara ile, sonra da 1000 grid zımpara ile güzel bir polisaj yapılırsa sonuca ulaşılır. Yalnız burda el ayarı işin içine giriyor onu ben tarif edemem işte. İşinize yarar inşallah. Tekrardan geçmiş olsun.

Tanıdık bir boyacı bulursanız ve şu yukardakine benzer işleme üşenmez yaparım derse, sizin için 10 numara olur.

Arkadaşlar uzun zamandır konuyu açsam mı açmasam mı diye düşünürken ufak tefek çizikler için vazgeçiyordum boşuna konu kirliliği yapmayım diyerek. Fakat son zamanlarda iyiden iyiye baş ağrısı yapmaya başlayan ve artık ya sokakta ki çocuk çoluk yapıyor yada bilerek yapılan birşey mi bilmiyorum ama sizlerden yardım istiyorum. Aracımda bulunan çiziklerin kimi yerin tırnak takılacağı kadar kimiside basit bir çizik tırnağın girmediği kadar, yani kimi çizik boyayı aşarak astara geçmiş kimi çizikte astara ulaşmamış şekilde. Ben bu çizikleri nasıl kapatırım ( boya yaptırmak istemiyorum satarken sıkıntı olur diye ), aklıma kalem ile kapatmak geldi sonra güzel bir pasta cila yaptırırım dedim. Sizinde fikirlerinize ihtiyacım var, kalem olur diyenlerden birde marka paylaşırlarsa çok sevinirim...
Zaten bu işlemleri de yaptırdıktan sonra daha arabayı otoparktan çıkartmam herhalde :( her sabah arabanın etrafından dolaşırken aceba bugün de çizdiler mi diye içim içimi yiyor :( :( :(

RESİMLER

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Daha çekemediğim 2 - 3 çizik daha vardır belki :( :( :( :( :(

Demirhanım Kalemle Filan Uğraşma Servisten Rötüş boyası Al ardından kuruyuncada Pasta ile geç eski haline döner.. Rötüüş uygulamadan pasta cila yapma özellikle Astarı çıkan yerlerde boyayı inceltmekten başka bir işe yaramaz.. :eek:key:

Hem sıkma böyle şeyler için canını bişey yok bunlar önemsiz çizikler :eek:key:

Kalem kaliteli ise çiziği kapatıyor, benim bir arkadaşım Amerika'dan almıştı (orjinal anlamında yazıyorum). Türkiye'de çok çakma ürün var. Bende mini pasta cila seti var ama çizikler çok derin iş göremez, kalem daha başarılı olur. Geçmiş olsun...

Öncelikle bunla geçmiş olsun selçuk [MENTION=19934]Çöllü[/MENTION] abimin dediği gibi en uygunu rutuş boyası ankarada amcamınoğlunda lacivert honda accord var kabutda taş izleri kapılarda çizikler vardı bir kutu rutuş boyası aldı fırçayı 3-4 sefer batırmayla halletti

geçmiş olsun yavru

Çok sağol Yekta abi :( Cansın ...

Geçmiş olsun dostum umarım istediğin gibi halledersin. Konunu takip ediyorum bende de var bir iki çizik. Bunları yapan insan değil Rabbim bildiği gibi yapsın...

Eyvallah usta sanada geçmiş olsun, verilen fikirler gayet iyi fikirler, ben denemeyi planlıyorum muhtemelen hafta sonu bakalım. Malum büyüklerimizin, başından geçenlerin bilgisine güvenmek lazım. Takip et derim...

Demirhan abi gecmis olsun ya, tam bir dingillik olay baska birsey degil! Selcuk abi bilir bu isleri onunla irtibata gec bence

Sağol Onurum, sorma ya can sıkıyor işte... Zaten bende Selçuk 'un cevap yazmasını bekliyordum yazmış sağolsun :)

demirim oynatma arabanın sağını solunu ali abinin dediği gibi ara çöllüyü onun sutası var çözer işini...

Ulvi abi, bende oynatmak istemiyorum o yüzden en hafif yöntem neyse onu yapayım diyorum boyada olsa sadece çiziklik basit boyalar çok mühim değil diye düşünüyorum o çizikler için komple kapıyı boyatmak bana mantıklı gelmez :) Cansın abi, öpüyorum ellerinizden.

geçmiş olsun demirhan hemen @çöllü ile irtibata geç bu gün konuştum mutlaka sana yardımcı olacaktır

Sağol Ali abi, öpüyorum ellerinden. Bu arada sakallar yakışmış ;)

dostum ufak cocukalr yapmıs gbı duruyor gecmıs olsun halledılebılır bısey

Eyvallah Burak, aynen bende öyle düşünüyorum. Bu arada hayırlı olsun, yönetim kadrosuna katılman sevindirdi benide ;)

Geçmiş olsun öncelikle.

Çok fazla alternatif olmamakla beraber tercih sizin.

- 2. ve 3. resimdeki çizikler çok derin görünmüyor (Resim bizi aldatmıyordur umarım). Güzel bir polisajla izleri en aza indirebilir, hatta yokedebilirsiniz.
- Diğerleri için boya kaçınılmaz gözüküyor ya da boya numaranızı öğrenip, rötuş boyası ile bölgeye polisaj işlemi yapabilirsiniz, işinin ehli biri olursa kimse anlamaz bile. Öncelikle çiziklerin sağına ve soluna güzelce bant çekilecek, çizikli bölge su ile güzelce temizlenecek ve derin çizikli bölge lokal olarak güzelce zımparalanacak (çok aşırı değil !!, sadece o çizik kanalının tırnağa takılan bölgeyi hafifçe yumuşatacağız". Çok hafiften kanalın derinliğini azaltmış olacağız. Arkasından da astara inen kısma kadar kürdanla vb. ince bir malzeme ile çok fazla sağa sola taşırmadan çizik kanalını dolduracağız. Bu işlemden sonra boyanın kurumasını bekleyeceğiz. Burası çok önemli boya kurumazsa eğer yaptığınız işin hiçbir anlamı olmaz. Bu arada boyanız vernikli olursa hatta ve hatta boyayı yetkili servisten rica edip böyle bir çay bardağı kadar alabilirseniz renk tutma konusunda hedefe en yakın atışı yapmış olacaksınız. Boyamız kuruduktan sonra sulu bir şekilde önce 3000 ya da 2000 grid zımpara ile, sonra da 1000 grid zımpara ile güzel bir polisaj yapılırsa sonuca ulaşılır. Yalnız burda el ayarı işin içine giriyor onu ben tarif edemem işte. İşinize yarar inşallah. Tekrardan geçmiş olsun.

Tanıdık bir boyacı bulursanız ve şu yukardakine benzer işleme üşenmez yaparım derse, sizin için 10 numara olur.

Ziya abi, bu söylediğin işlem yine yapılabilir keza zımparalama işi bizim normal marangozhanelerde kullandığımız tarz mı bilmediğim için onu yapmak zorlar beni gibime geliyor çok anladığım birşey değil, daha doğrusu bu zımparaları nerede bulurum onu merak ediyorum. Teşekkür ederim düşüncelerin için...

Demirhanım Kalemle Filan Uğraşma Servisten Rötüş boyası Al ardından kuruyuncada Pasta ile geç eski haline döner.. Rötüüş uygulamadan pasta cila yapma özellikle Astarı çıkan yerlerde boyayı inceltmekten başka bir işe yaramaz.. :eek:key:

Hem sıkma böyle şeyler için canını bişey yok bunlar önemsiz çizikler :eek:key:

Eyvallah Ustam :) Senin yazmanı bekliyordum zaten, teşekkürler. Dikkat edin kendinize.

Kalem kaliteli ise çiziği kapatıyor, benim bir arkadaşım Amerika'dan almıştı (orjinal anlamında yazıyorum). Türkiye'de çok çakma ürün var. Bende mini pasta cila seti var ama çizikler çok derin iş göremez, kalem daha başarılı olur. Geçmiş olsun...

Mert abi kalem pek içime sinen birşey değil açıkcası şu boya işlemleri için komple bir hafta sonumu ayırıcam gibi duruyor bakalım :)

Öncelikle bunla geçmiş olsun selçuk @Çöllü abimin dediği gibi en uygunu rutuş boyası ankarada amcamınoğlunda lacivert honda accord var kabutda taş izleri kapılarda çizikler vardı bir kutu rutuş boyası aldı fırçayı 3-4 sefer batırmayla halletti

Eyvallah Fatihim bakalım denemeyi planlıyorum verilen fikirleri :)

-------------------------------------------------

Herkese çok teşekkür ederim, verdiğiniz fikirler gerçekten muazzam. Böyle bir aileye sahip olmak bir başka mutluluk gerçekten. Bitanesiniz be :D Mutlu oluyorum gerçekten yanımda birilerini görmekten. Eyvallah baştacısınız, büyüklerimin ellerinden, küçükleriminde gözlerinden öpüyorum.

( Arabam evin kapısının önünde, aceba birşey olurmu bugün diye halen düşünüyorum :( )

Bu zımparalar numara numaradır ve hırdavatçılarda kolayca bulunabilir ama tekrar söylüyorum bu işten anlamıyorsan kesinlike bu işe kalkışma bilene yaptır.

geçmiş olsun bunlar bence tesadüf kaza ile olan çizikler değil Allından bulsun bunu yapan

Adı üstünde pasta işte. kılcal çizikleri giderir ama astarı görünen çiziklere birşey yapamaz.

Geri
Üst Alt