Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

35mm - 50mm Yay Yol Tutuş Farkı. ??

Paran cebınde kalsın 4-5 ay sonra gıt coıl al dırek yayla amartısorle ugrasma bos yere,Coıl aldıgında ıstedıgın gıbı oynarsın en azından

Paran cebınde kalsın 4-5 ay sonra gıt coıl al dırek yayla amartısorle ugrasma bos yere,Coıl aldıgında ıstedıgın gıbı oynarsın en azından

Can'ım almışken sıfır almak isticem muhtemelen zamanı geldiği zaman ve fiyatları 1.5K+ civarı bildiğim kadarıyla dimi. ??

bencede coil alırsın dırekt

Arabanın ağırlık merkezi ne kadar aşşada olursa, yol tutuşu o kadar artar.

ayberkin dediği dogru, o kısma kadar her şey tamam zaten. fakat ilk senden duydum 5liklerin daha yumuşak oldugunu yco.

3,5ların da sokaklar için daha iyi oldugunu duymuştum yol tutuş konusunda. Şimdi de düşündüm taşındım mantıklı geldi, eğer ki 5lik yay çok sekecekse yolda bizim yollarda yol tutuşa önemli bir eksi demektir. Fakat pistte hiç kaçarı yok 5lik bence daha iyi yol tutuyodur.

Ayrıca 5lik yayın da daha yumuşak olacagını hiç sanmıyorum.

Can'ım almışken sıfır almak isticem muhtemelen zamanı geldiği zaman ve fiyatları 1.5K+ civarı bildiğim kadarıyla dimi. ??

aynen oyle olcak,zaten mk2 leon ıcın ıkıncı el ıstesen de heralde cok zor bulunur.Bence yerınde b karar olur kasma kendını bos yere yok 5 lık alcam 3,5 ları satıcam edıcem dıe zamanı gelınce yaparsın

3.5 la 5 liği yanyana koyunca aynı boyda oldugunu Volkan resım cekerek kanıtlamıştı daha öncede ,defalarca da tekrar etmişti bunu.Aralarında tek fark 5 liklerin daha esnek oldugu.Yol tutuş konusunda da onun arabasında gördugum kadarıyla benım 3.5 seat sportlarımdan daha iyi oldugunu görmustum.Daha esnek oldugu ıcınde yere daha da yaklaşıyor.

aynen oyle olcak,zaten mk2 leon ıcın ıkıncı el ıstesen de heralde cok zor bulunur.Bence yerınde b karar olur kasma kendını bos yere yok 5 lık alcam 3,5 ları satıcam edıcem dıe zamanı gelınce yaparsın

coilover'a kaydım gibi bişi zaten artık..
en çok hoşuma giden tarafı esprisi zaten ayarlanabilir olması..özellikle tatil zamanı yükseltip yumuşatabilcek olmam..

3.5 la 5 liği yanyana koyunca aynı boyda oldugunu Volkan resım cekerek kanıtlamıştı daha öncede ,defalarca da tekrar etmişti bunu.Aralarında tek fark 5 liklerin daha esnek oldugu.Yol tutuş konusunda da onun arabasında gördugum kadarıyla benım 3.5 seat sportlarımdan daha iyi oldugunu görmustum.Daha esnek oldugu ıcınde yere daha da yaklaşıyor.

daha esnek ve yere daha çok yatıyosa virajda yol tutuşun en büyük sorunu gövde yuvarlanmasıdır..yükün dıştaki tekere daha çok kayması demek zaten viraj performansı kaybı demek..

bu arada test ettiğinizde tolkicanda 18" yok muydu. ??
o farkın büyük bölümü 18"-16" farkından geliyo olmasın..18" yol tutuşu bayaa bi değiştiriyo çünkü..

---------- Post added at 19:43 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

ayberkin dediği dogru, o kısma kadar her şey tamam zaten. fakat ilk senden duydum 5liklerin daha yumuşak oldugunu yco.

3,5ların da sokaklar için daha iyi oldugunu duymuştum yol tutuş konusunda. Şimdi de düşündüm taşındım mantıklı geldi, eğer ki 5lik yay çok sekecekse yolda bizim yollarda yol tutuşa önemli bir eksi demektir. Fakat pistte hiç kaçarı yok 5lik bence daha iyi yol tutuyodur.

Ayrıca 5lik yayın da daha yumuşak olacagını hiç sanmıyorum.

5'lik kullananların önceden 3.5 kullanmış olanları daha konforlu bi yay diyo 5cm için..ben de forumdan vs. duydum zaten yavru..

Geri
Üst Alt