Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

35 mm -50 mm yay araç uyumu

kirlisakal

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar...gene bilmeniz gereken bir konu ve gene size bilgilendirme ihtiyacı duydum...
herkesin aracı var kah seat kah vw kah vs başka marka araçlar kullanıyoruz.malum sitelerde ikinci el olsun çıkma olsun bir cok yay satılmaktadır.bugünlerde bende de yay alma telaşına girdim :D eibach+vogtland üzerine araştırmaya hatta telefonlarla distbiritörlere kadar varan yoğun bir trafik yaşandı bugun.arkadaşlardan fikir alışverişinde bulunduk.son sözü vogtland bayiisi mert bey son noktayı koydu.her yayların araç uyumu için ürün kodları mevcut.bu kodlar her aracın kılosunu hesaplanarak fabrıkasyon değerlerini baz alarak üretilen yaylar. listeye bakıyoruz mesela ibiza 6L2 kasasıyla-cordoba 6L2 kasası kodları farklı ....benzinlinin mazotlunun kodları bile farklı.mesela 2002-2008 cordoba modellerin kodları her yıl modellerin kodları farklı.maalesef cordobaya göre yok.almanyaya mail atıldı cevap olumlu gelirse siparişle gelecek (vogtland 3.5 mm) aracıma uygun vogtland ürünümü gönül rahatlığıyla takacam %100 memnun kalacamı da adım kadar eminim.örnek :tüm leonlara uygundur denilir ya da deriz.halbukı 2008 ile 2012 makyajlı kasa leon arasında kılo farkı,uyumsuzluk vs ucurum var ama adı leon :) çoğu ürün kodları yanlış...
çıkma aldığımız yada bilmeden aldığımız değişik kodlardaki ürünü takıyoruz aracımıza 3.5 luk aldığı halde bakıyorsunuz çok düşmüş kimisi düşmemiş kimisi düşmüş ses yapıyor gacur gucur.sorunlar problemler
yaylar pahalı ürün maşallah 500-600 arası mubarek euro da tırmanışta zaten.aldığımız ürünler ne derece doğru ne derece araca uyumlu bilmeden almamak lazım.bundan sonra forumda yay satışlarında (çıkma,sıfır,ikinci el vs) müdahale edeceğim.arkadaşlarımız forum üyelerimiz kimse mağdur olmasın.memnunıyetsizlik olmasın, allah korusun kaza bile yaptırır...önemlidir aracın en önemli aksamıdır yay.
bununla ilgili eibach ve vogtland ürün kodları katalogları mevcut her aracın.konuyla ilgili sormak isterseniz beni çağırın yeter.
biz gerekeni söyleriz diğer marka yay satışlarında sorumluluk inat eden alıcıya aittir.başka arzunuz :)

Son düzenleme:
Helal olsun valla abi temiz çalışıyon bende yay alacağım bu aralar araştırıyodum iyi oldu ;)

Adam çalışıyor araştırmacı gazeteci gibi maşallah

Beni EDS ler İYİ tanır

Helal olsun valla abi temiz çalışıyon bende yay alacağım bu aralar araştırıyodum iyi oldu ;)
Adam çalışıyor araştırmacı gazeteci gibi maşallah

Beni EDS ler İYİ tanır
teveccunuz beyler :D voglandda pek sıkıntı olmuyor eibach da ürün kodları karışıklığı var. uyumluluk derdindeyim vogland alacam 3.5 luk kısmetse akşamı bekliyom haber gelecek.

@kirlisakal ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım :) Bende 3,5 Eibach düşünüyorum ne zamandır ama bir türlü bir yere güvenip alamadım. Malum sitelerdeki satıcılar aynı ürün için farklı farklı bilgiler yazmışlar, araştırmaya devam ediyorum bende...

@kirlisakal ellerine sağlık çok güzel bir paylaşım :) Bende 3,5 Eibach düşünüyorum ne zamandır ama bir türlü bir yere güvenip alamadım. Malum sitelerdeki satıcılar aynı ürün için farklı farklı bilgiler yazmışlar, araştırmaya devam ediyorum bende...
araştırmaya gerek yok.yay kodunu vereyim ya da sende bakabilirsin pdf dosyasında..kendi linkinde mevcuttur kodlar.o kodu öğrendiğinizde dp tunıng disbiritör yoksa bile siparişle gelir.

Abi şapka çıkarıyorum idolümsün bilmeni isterim

İç Rakıyı Rahatla , Bin SeaT a Çağ Atla

Geri
Üst Alt