Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

30Km/h uyarısı ?

mrtcntkn

Kayıtlı Üye
arkadaşlar sabah aracı çalıştırdım bekledm sonra yola çıktım ..
yol bilgisayarında dijital hız göstergesi açıktı 30km hıza çıktığımda uyarı sesi verdi ve öyle kaldı..
bunun herhangi bir anlamı var mı ? 30-50-130 hız sınırları var tamam ama bunda neden öyle bir uyarı veriyor anlamadım
bilgisi olan ? :)

hız limiti uyarısını ayarlamışsınız 30 km/s hıza çıktığınızda araç bip sesi veriyor yol bilgisayarına girip sağ sol oklarla ----- çıkana kadar ilerleyin "OK" deyin kapanacaktır.

merhabalar,
aracınızda hız uyarı sistemi var.
kendiniz belli bir hız belirleyip "bu hızı geçtiğimde beni uyar" diyorsunuz araca.
anladığım kadarıyla sizin araçta bu limit 30 olarak ayarlanmış. 30'u geçince de uyarıyor sizi..
yol bilgisayarından o limiti yükseltirseniz mesela 30'u 100 yaparsanız artık 100'de uyarı vermeye başlar..
bilginize...

bu sabah ilk defa yaptı bunu
acaba peder bey gece gizli gizli arabama girip mi ayarladı :D

şimdi baktım ve çözdüm 5er 5er artıyo
ah bunun yerine limitör koysalarmış ..uzun yolda kafamı rahat tutardım..
c4te bile vardı arabayı uzun yolda 98km limite ayarlıyodum gidiyodum :)

cruise o hızda sabitler ama yokuş aşşağı iniyorsanız o hızı geçebilir.Limitör var ise o hızı geçemez gerekirse fren yapar araç.

küçük ama önemli bir detay yani :) teşekkürler

cruise o hızda sabitler ama yokuş aşşağı iniyorsanız o hızı geçebilir.Limitör var ise o hızı geçemez gerekirse fren yapar araç.

cc de yokuş aşağı fren yapıyor diye biliyorum ama leonlarda denemedim daha hiç. Passatımızda yapıyordu fren.

Geri
Üst Alt