Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

30/1-b maddesi

nri7

Kayıtlı Üye
Temmuz ayında Adana'da egzozdan dolayı bu cezayı yemiştim cezayı yazan polis bana hiç bana söktürüp emniyete gidecen yoksa aracın men olur falan demedi bende haliyle bilmiyordum. Şans eseri 3 gün önce trafikte işim vardı aracımın trafikten men olduğunu görene de kadar. İşimi de halledemedim orası da ayrı bir konu. Bu zamana kadar bir çok çevirmeye düştüm ne aracımı bağladılar ne de uyardılar araban trafikten men diye. Biraz araştırdım ama kesin bir bilgi yok normalde sanırım bana cezanın yanında bir kağıt vermesi ya da ceza makbuzunun üstünde yazması gerekiyormuş ben de 2side yok. Bu işten nası kurtulabilirim başına ya da yakınına gelen varmıdır? Aracımda cut out var araç istanbulda olduğu için ordaki bir trafiğe götürmem gerekiyormuş sonra o verilen kağıt antebe gidecek öyle kaldırılacak gittiğim emniyetteki polis abiler cut out olup olmadığına bakar mı acaba yoksa söktürüp mü gideyim?

Bir arkadaşımda geçen hafta aracına satarken şok oldu...
Cam filmlerinden dolayı aracı men olmuş ceza yemiş yatırmış ama emniyete gidip araç üzerindeki meni kaldırtması gerekiyor ve bu işi 3 iş günü içerisinde yapması gerekiyormuş. dilekçe ile halletti burada ama sen nasıl halledersin bilemiyorum... geçmiş olsun...

Bir arkadaşımda geçen hafta aracına satarken şok oldu...
Cam filmlerinden dolayı aracı men olmuş ceza yemiş yatırmış ama emniyete gidip araç üzerindeki meni kaldırtması gerekiyor ve bu işi 3 iş günü içerisinde yapması gerekiyormuş. dilekçe ile halletti burada ama sen nasıl halledersin bilemiyorum... geçmiş olsun...

Eyvallah teşekkür ederim

Cezayı yediğim gün bu siteden bakmıştım abi bende ondan rahattım birazda ama anlamadım men gözüküyor

normal prosedür gereği,aracını komple muayneye sokman gerekiyor,bu esnada ek-1 belgesi dolduruluyor ve araçtan egsoz sökülmüştür ibaresi düşülüyor..daha sonra tüvden alınan belgeyle cezayı yediğin mıntıkadaki trafik şubesine gidiliyor ve aracın men olma durumunu sistemden kaldırıyorlar.

edit: hatta normalde senin ilk cezan olduğu için aracın ilk 7 günlük süreçte men değildir..ama polis seni uyarmadığı için muayneye gitmedin ve 7 gün sonunda trafikten men oldun

normal prosedür gereği,aracını komple muayneye sokman gerekiyor,bu esnada ek-1 belgesi dolduruluyor ve araçtan egsoz sökülmüştür ibaresi düşülüyor..daha sonra tüvden alınan belgeyle cezayı yediğin mıntıkadaki trafik şubesine gidiliyor ve aracın men olma durumunu sistemden kaldırıyorlar.

edit: hatta normalde senin ilk cezan olduğu için aracın ilk 7 günlük süreçte men değildir..ama polis seni uyarmadığı için muayneye gitmedin ve 7 gün sonunda trafikten men oldun

Bir de böyle bir durum var ama muayene konusunda da kesin bişey diyen yok trafiğe gittim araçla birlikte gel bakalım sileriz dedi muayeneyle ilgili bir şey demedi.

geçmiş olsun...

Sağol abi

çok geçmiş olsun çözülmeyecek bir şey yok..ibrahim..bayrama bir sorsana nasıl hallediliyor..taylan da bu konuda yardımcı olur

ben aynı maddeden cam filminden dolayı ceza yedim. Araç men olduğu için otoparka çekildi. Otoparkta cam filmlerini söktürdüm, trafik tescilden temiz olduğuna dair belge aldım otopark'a bağlı polislere verdim ve aracımı çıkarttım. Başka birşeyi de yok.

O koduumunun maddesine göre aracına yapılan herşeye ceza yazılabilir. Polise öyle bir keyfilik veriyor ki o madde. Bence değiştirilmediği sürece faciadır.

Geri
Üst Alt