Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

30.000 Km Bakımı

smz

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracın 30.000 km bakımı geldi! Servisten 568 TL fiyat verdiler. Acaba özel servise mi gitsem diye düşünmedim değil. Bu nasıl bir fiyat arkadaş. Bir de acaba servise giderken Mobil1 yağ ben mi alsam bu konudaki düşüncelerinizi bekliyorum.

Neler varmış o fiyatın içinde? Bir de yağı siz alıp götürürseniz değiştirirler diye düşünüyorum. Sıkın olacağını sanmam.

Serviste yaptırmazsan garanti bitene kadar arabanda ilerde sıkıntı olursa arabanın garanti dışı kalacagını goz önünde bulundurmanda gerekiyor ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltirler zaten 600 dan kaçıcam diye allah korusun başka şeylerden canın sıkılmasın

Ocak-şubat aylarında golf 6'yı 30bin bakımında 400civarı fiyata halletmiştik avekte. 568 fazla geldi bana da . golfte 400 küsür leonda 350 falan olması lazım. benim leonun 15bin bakımında bakalım ne fiyat çıkaracaklar.

Kardeş bana uçuk fiyat söylemişti servis bende gittim şaşmaz sanayiye orda 200 tl ye yaptırdım.Birde ben 15 000 bakımını serviste yaptırmıştım Çankaya doğuş oto 30 000 bakımı yaptırmaya o şaşmazdaki tanıdık serviste doğuş otonun değiştirdiği bir kaç parça vardı bir baktık ki orijinal parça değil çin malı değişik bişeyler takmışlar

Kardeş bana uçuk fiyat söylemişti servis bende gittim şaşmaz sanayiye orda 200 tl ye yaptırdım.Birde ben 15 000 bakımını serviste yaptırmıştım Çankaya doğuş oto 30 000 bakımı yaptırmaya o şaşmazdaki tanıdık serviste doğuş otonun değiştirdiği bir kaç parça vardı bir baktık ki orijinal parça değil çin malı değişik bişeyler takmışlar

15000 KM bakımından farklı olarak bujiler değişecek! ona da 130+KDV gibi bir fiyattan bahsettiler.

Arkadaşlar benimde araba şimdi 15binde yani servis vakti geldi. Aradım konuştum servis ile ilgilenen sorumlu izinli olduğu için orada değilmiş onun yerine başkası varmış o da bana tahmini olarak 15bin bakımına 350-400 lira civarı olduğunu söyledi. 30 bin bakımının 500 olması beni şaşırtmadı diyeyim. Demek ki her türlü bu 2 sene içinde soyulacağız serviste.

Serviste yaptırmazsan garanti bitene kadar arabanda ilerde sıkıntı olursa arabanın garanti dışı kalacagını goz önünde bulundurmanda gerekiyor ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltirler zaten 600 dan kaçıcam diye allah korusun başka şeylerden canın sıkılmasın

Çok doğru, benim direksiyon kutusu değişti garantiden. 2000-3000 tl civarı fiyatı varmış, iyi ki 600 verip garantiyi bozdurmamışım demiştim.
Garanti biter bitmez özel servis ama orası kesin.

Arkadaşlar bugün yaptırdım bakımı 509 küsür tuttu. Km olarak geçmedi ama tarih olarak geçtiği için hemen aldım bakıma! sıkıntı yok, yapacak bişey yok! :)

Geri
Üst Alt