Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3 aylık FR şanzuman sorunu

Geçmiş Olsun umarim hiç bir sikinti kalmaz son gidişinizle

Manuel şanzımandaki fabrikasyon sorun bir kenara koyarsan, yaşadığım diğer sorunlar servisdeki beceriksizlik ile ilgili...Yapamıyorlar ve yapamadıkları gibi yaptıklarını zannedip bitti diye gel al diyorlar...Sürekli git gel sorunun sebebini sorduğumda normal bu olur falan gibi geçiştirmeler falan. Artık her adımı Doğuş'a telefon ederek raporluyorum. Her haraketlerini ve söylediklerini Doğuş'a bildiriyorum. Ne yapacağımı şaşırdım... Müşteri hizmetleri az önce başka bir servisi denememi söyledi !
gerçekten servis başka servis mi önerdi ,vay adi herifler vay sen bence işi zorla kardeşim ban yenisi verin de gerekirse mahkeme

Geçmiş olsun... Değişim konusunda bastırın... Onarımla hiç uğraşmayın derim... Tamamen şanssızlık... WV grubunda kolay kolay olmaz böyle şeyler amaneyse allahtan garantisi devam ediyordur...

Servisdeki çalışanların haraketlerinden kıl kaptığım için aracın her yerini kontrol etmeye başladım. Bu gece eve dönerken fark ettim. Vites kolu etrafındaki deri parçanın klipsini kırmışlar. Yerinde durmasına rağmen, sağa sola aşağı yukarı oynayıp duruyor. Delirmemek elden değil. Kim bu adamlar ne iş yaparlar...Neden aracımın içine etmeye yemin etmiş gibi davranıyorlar. Tiplerine baksan acayip bir hava ile oraya buraya dolanıyorlar bina içinde. İçi boş bir bina aslında...Gelen insanların bir ton para verdikleri araçlarını bozup, kırıp herşey normalmiş gibi teslim ediyorlar... Bu gidişle bu adamların kabusu olacağım galiba...

Çok büyük geçmiş olsun. VW merkez ile irtibatta kalıp bahsi geçen servisin size aksettirdikleri olumsuzluk ve memnuniyetsizliği bildirmenizi tavsiye ederim. Gerekli hassasiyeti göstereceklerdir.

Sorunlar bitmek bilmiyor. Bu sabah aracı çalıştırdım. Otomatik cikle (1dk yüksek devirli çalışma) devreye girdi. Fakat araç 3 defa stop eder gibi silkelendi. Daha önce hiç böyle bir şey olmamıştı. Sonra rölanti devrine düştü ve stabil kaldı. Fakat gaz verdiğimde aracın ön tarafından bir vızıltı gelmeye başladı. gaz verince vızıldıyor gaz kesince susan bir ses. Ve bir türlü kaybolmuyor. Ben şimdi ne yapayım ? Aklıma daha önceki VW aracımı götürdüğüm sanayideki özel servis geldi. En azından yaşını başını almış tecrübeli bir kişi. Sabah önce bir ona danışmayı düşünüyorum yoksa servisi...

Aracın şanzımanı değiştikten sonra şimdi de direksiyon kutusu arızalı tespiti yapıldı. Bu sabah götürdüm ve akşam yaptık alabilirsiniz diye aradılar. Daha önce yaşadıklarımdan tecrübe ile "bakın çok uzaktan geliyorum. Eğer direksiyon kutusundaki ses düzelmedi ise, beni çağırmayın dedim !" Servis danışmanı sesten eser kalmadığını tüm testlerin yapıldığı söyledi. Oldukça uzun bir yoldan sonra aracı almaya gittim. Bir kaç imza attım.Aralarında 3500tl lik bir fatura da vardı. Fakat garanti kapsamında müşteriye bedelsiz yazıyordu. Attım imzayı araca bindim ve direksiyonu çevirdim. Az kaldı deliriyordum. Sağ tarafdaki sert metale vurma sesi artık sol tarafta idi. Sol taraftaki sorunsuzluk ise şimdi sağ tarafa geçmişti. Hemen indim araçtan ve yetkiliyi çağırdım. Neden arıza giderilmedi beni niye çağırdınız diye sordum. Bizde fark ettik ses şimdi solda dedi. Eşim ve 2 yaşındaki çocuğum ile aracı alıp işlerimize bakmak için geldiğimiz servis yine bir kazık atmıştı bize. Ağızıma ne gelirse söyledim. madem aynısı olacaktı neden yeni bir direksiyon kutusu taktınız dedim. cevap veremediler. Siz ne iş yaparsınız dedim. Susup dinlediler. Bu araç neden düzelmedi dedim. Aslında eskisinden biraz daha iyi gibi bir şeyler saçmaladılar. Direksiyon kutusunu değiştirdiklerinden bile şüpheliyim. Değiştirdik diye fatura düznlediklerini düşünüyorum çünkü aracı verdiğim gibi aldım. Bu sinirle çoluk çocuk yine yollarda rezil olmayalım diye aldım geldim aracı. Pazartesi Doğuşu arayıp şikayet edeceğim. Ayrıca doğuş merkezden tarafsız bir teknisyen ile tarafsız bir servis de aracı lifte kaldırıp değiştiği söylenen direksiyon kutusu için bir rapor talep edeceğim...Bu markaya ve bu servise güvenim artık sıfırdır. Gittiğim her yerde konuştuğum her ortamda bu servisi ve markayı önermeyeceğim....

Aracın şanzımanı değiştikten sonra şimdi de direksiyon kutusu arızalı tespiti yapıldı. Bu sabah götürdüm ve akşam yaptık alabilirsiniz diye aradılar. Daha önce yaşadıklarımdan tecrübe ile "bakın çok uzaktan geliyorum. Eğer direksiyon kutusundaki ses düzelmedi ise, beni çağırmayın dedim !" Servis danışmanı sesten eser kalmadığını tüm testlerin yapıldığı söyledi. Oldukça uzun bir yoldan sonra aracı almaya gittim. Bir kaç imza attım.Aralarında 3500tl lik bir fatura da vardı. Fakat garanti kapsamında müşteriye bedelsiz yazıyordu. Attım imzayı araca bindim ve direksiyonu çevirdim. Az kaldı deliriyordum. Sağ tarafdaki sert metale vurma sesi artık sol tarafta idi. Sol taraftaki sorunsuzluk ise şimdi sağ tarafa geçmişti. Hemen indim araçtan ve yetkiliyi çağırdım. Neden arıza giderilmedi beni niye çağırdınız diye sordum. Bizde fark ettik ses şimdi solda dedi. Eşim ve 2 yaşındaki çocuğum ile aracı alıp işlerimize bakmak için geldiğimiz servis yine bir kazık atmıştı bize. Ağızıma ne gelirse söyledim. madem aynısı olacaktı neden yeni bir direksiyon kutusu taktınız dedim. cevap veremediler. Siz ne iş yaparsınız dedim. Susup dinlediler. Bu araç neden düzelmedi dedim. Aslında eskisinden biraz daha iyi gibi bir şeyler saçmaladılar. Direksiyon kutusunu değiştirdiklerinden bile şüpheliyim. Değiştirdik diye fatura düznlediklerini düşünüyorum çünkü aracı verdiğim gibi aldım. Bu sinirle çoluk çocuk yine yollarda rezil olmayalım diye aldım geldim aracı. Pazartesi Doğuşu arayıp şikayet edeceğim. Ayrıca doğuş merkezden tarafsız bir teknisyen ile tarafsız bir servis de aracı lifte kaldırıp değiştiği söylenen direksiyon kutusu için bir rapor talep edeceğim...Bu markaya ve bu servise güvenim artık sıfırdır. Gittiğim her yerde konuştuğum her ortamda bu servisi ve markayı önermeyeceğim....

Cenk kardeşim, önceki mesajımda +1 dedim ama şimdi geri aldım... Çok büyük bir şanssızlık yaşamışsın... Çok ama çok geçmiş olsun... Dediğin gibi uzmanları çağır, umarım gelirler ve umarım herşey istediğin gibi olur... Geçen sene hayatımın en büyük hatasını yaparak Linea dene ne idüğü belirsiz bir aracı 0km 41500TL ye aldım.... Araç 1275kg filan fakat yan rüzgarlardan çok etkileniyordu hatta bu etkilenme çoğu zaman şerit değiştirmeye varıyordu... Bir iki tel. ettim pek ilgilenmediler.... Ben de yay ile aracı 30mm düşürdüm... Viraj kabiliyeti arttı fakat yan rüzgardan etkilenmeye devam etti araç... Her binişimde lanet ediyordum ve Fiat genel merkeze mail attım bunu incelemek üzere uzman istedim gereği yapılmazsa mahkemeye vereceğim sizi dedim... Bu sefer bunlar tutuştu... 5 - 6 kez aradılar beni akılları sıra bana bilgi veriyorlarmış... Yok sorunu teknik servise aktardık onlar test ediyorlar inceliyorlar falan filan diye martaval okudular bana... En sonunda bir telefon geldi... Resmen bir bayana teknik servisin yazdığı raporu olduğu gibi okuttular telefonda... Yok araç Türkiye şartlarına göre yapılıyormuş... yok o yüzden yüksekmiş... yok yüksek araçların rüzgardan etkilenmesi normalmiş... her araçta olurmuş falan filan...okudu okudu kadın en sonunda allah belanızı versin dedim kapadım telefonu ve arabayı direk satılığa çıkarttım... 9500TL zararla sattım kurtuldum... Ama sen öyle yapma eğer gücün varsa sonuna kadar git ve hakkını al kardeşim...
Tekrar geçmiş olsun...

Aracın şanzımanı zaten değişti. Aracı teslim aldığımda direksiyon pompasının arıza yaptığını fark ettim. onuda değiştirdiler. fakat sorun çözülmedi. Doğuş oto da şikayet formu doldurdum. Hafta sonu olduğu için şikayet tel çalışmıyor. pazartesi arayıp aracın iadesini isteyeceğim. Tüketici mahkemesi ve avukat ile işlemleri başlatıyorum. Gidip bu aracı aldığım güne küfür ediyorum.

Geri
Üst Alt