Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.7lt düz yol sabit hız :)

bana fazla yakıyor gibi geldi, bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz :)

bana fazla yakıyor gibi geldi, bilmiyorum sizler ne düşünürsünüz :)

ozan o trafik durumu ve havadaki nemle alakalı bu ara istanbul trafiği olması gerekenin üstünde yoğun bence normal... hava filtren ne durumda bide yağın onlarda tüketimi çok düşürüyo 5000km üzeri yapmışsan filtre ile değiştir zaten para değil...:eek:key:

ozan o trafik durumu ve havadaki nemle alakalı bu ara istanbul trafiği olması gerekenin üstünde yoğun bence normal... hava filtren ne durumda bide yağın onlarda tüketimi çok düşürüyo 5000km üzeri yapmışsan filtre ile değiştir zaten para değil...:eek:key:

valla Serhat, çok ama çok dikkat ederek kullandım, neredeyse hiç basmadım. hoş dediğin gibi arabanın bakımı aksadı, onunla ilgilenemiyorum, açık hava filtresi kullanıyorum uzun zamandır ona da bakmadım, buara hiç zaman ayıramıyorum arbaya malum yoğunluk var...

valla Serhat, çok ama çok dikkat ederek kullandım, neredeyse hiç basmadım. hoş dediğin gibi arabanın bakımı aksadı, onunla ilgilenemiyorum, açık hava filtresi kullanıyorum uzun zamandır ona da bakmadım, buara hiç zaman ayıramıyorum arbaya malum yoğunluk var...

ozan önceden 1.6 2006 model golf5 im vardı ordan biliyorum aslında değer normal trafikle çok alakalı bu ara havalarda nanemollu yağ ve filtreler yakışı çok etkiler ben 1.8t ye ağır bakımdan sonra 16.9dan 12.00lara düştü hatta geçen gün yavaş kullanımda 9ları yakaladım rahat öyle diyim

ozan önceden 1.6 2006 model golf5 im vardı ordan biliyorum aslında değer normal trafikle çok alakalı bu ara havalarda nanemollu yağ ve filtreler yakışı çok etkiler ben 1.8t ye ağır bakımdan sonra 16.9dan 12.00lara düştü hatta geçen gün yavaş kullanımda 9ları yakaladım rahat öyle diyim

hava şartları, yani deniz seviyesinden ne kadar yüksekde olduğumuz, nem oranı gibi unsurlar atmosferik motorlu araçlar için etkilidir ve yakıt tüketimini olumsuz etkiler. turbo ya da kompresör gibi sistemlerin kullanıldığı aşırı beslemeli motorlar ise bu durumlardan etkilenmezler. havanın soğuk olması, motorun geç ısınmasına sebebiyet verdiği için yakıt tüketimini arttırken, aşırı sıcak hava ise performasını olumsuz etkiler.

1.8t'nin bu kadar yakıtının düşmesinin sebebi ise tıkanma noktasındaki hava filitresinden, kirli yağ ve filitresinden belki de kullanılan hatalı yağdan ya da sentesi kaçık trigerden kaynaklanabilir. bakım esnasında bunlar kendiliğinden düzeltilmiş olduğu için sorunda ortadan kalkmış olmalı ki tüketim değeri ciddi anlamda düşmüş. tüketim bu kadar düştüğüne göre muhakkak performans da olumlu yönde değişmiştir.

Geri
Üst Alt