Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.700km olan Bocanegra'mda arıza :(

çok geçmiş olsun..
eminim teşhis ve onarım kısa sürede gerçekleşcek..

Hızlanma yavaş yavaş ilerliyor ise 5 k devire kadar kuvvetle muhtemel aracın basıncı ile ilgili bir durum söz konusu olabilir. FSI motorlarda yüksek basıncı sağlayan ünite hareketi eksantrikten alır döndükçe basınç uygular onada eksantrik fincanı denir benzer sorun yapardı. Maliyet açısından çok ucuz 70-80 tl ama işçiliği uzun bir iş. Umarım sizinkide buna benzer olmaz.

aynı sorun bnm tsi leonda olmuştu, arasıra devir kesiyordu bende de 4k devirde ve arıza ışığı yakıyordu, bnm aletde 2k kmde falandı seninki gibi.. devir sensörüm arızalı çıkmıştı, hmn değiştirmişlerdi.. tahminimce bnm o arabamla aynı sıkıntı wardır sende de..

Bugun 8.30-9 arası Doğuştaydım ama seni göremedim. Heralde benden sonra gelmişsindir. Serkan beye de geleceğini belirtmiştim umarım hallolmuştur sorun.

arkadaslar iş yerimiz yari kapali büyük bir kısmı acık ve geniş bir alan..bazen gece gec saatlere kadar kaldigim oluyor mangal yemek vs..
bugün aracımı doğuş oto kartala götürdüm daha yakın oldugundan, maslaga gidemedim kartali tercih ettim.oradaki seat la ilgilenen Sinan isimli arkadas sagolsun cok ilgilendi..
yogunluktan dolayi aracimi orada birakip gittim..1 saat sonra telefon geldi ve iş yerinde aracımın motoruna fare girmiş ve turbo nun hortumunu kemire kemire iyice yıpratmıs..aracımın bir cok plastik aksamı fare diş izleriyle dolu..ben de araca yüklenince torbo hortumları basınctan delinmiş ve araç motora zarar vermemek icin güvenli moda gecmis..

sonuc: hortum degişemedi aracıma uygun hortum yoktu, pratik bir çözüm yapamazmıyız dedim ve Sinan isimli arkadasın yardimiyla borunun kemirilmiş uc kısmı kesildi (zaten fazlalık varmıs hortumda) 5cm kadar ve o sekilde baglantisini yaptik..problem çözüldü aracımı aynı gün 2-3 saat sonra geri aldım..tam performans devam :)
bu işlem icin 50 lira ödedim..
not: ac farelere ve kedilere dikkat :)

Hepinize ilginiz için teşekkür ederim cok sagolun :)

geçmiş olsun..ağır bir sorun olmadığı için sevindim..sen genede motora fare ilacı sık varsa tabi öyle bir şey

geçmiş olsun..ağır bir sorun olmadığı için sevindim..sen genede motora fare ilacı sık varsa tabi öyle bir şey

abi saol aynen bakıcam öyle bi sprey filan varsa alayim da sıkayım..
hepimizin basina gelebilir bişey aslına tabi bizim iş yeri acisindan daha uygun ortam ..

hadi büyük geçmiş olsun artık arabaya binmeden önce kaputa açıp bakarsın bişi varmı yomu diye:D:D:D

Geri
Üst Alt