Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.700km olan Bocanegra'mda arıza :(

Yarın servis te turbo arızası falan derlerse de, aracı başka bi servise göstermende fayda var. Şu koruma modunu ilk kez duyuyorum fakat mantıklı geldi bana.

Anladığım kadarıyla hız kesmiyo sadece devir kesiyo ? alt devirlerde hızlanabiliyosun yani yine...

acikcasi zorlamamak adına alt devirdede 100km yi gecmedim aklıma böyle bişi gelmedi keske deneseydim..ama hız kesmiyor gibi düşünüyorum.

turbo arızası derlerse neden baska servise götürmeliyim ve nereye götürmeliyim ? garanti kapsamında olacak bir işlem degil mi bu ?
teşekkürler

koruma modu nasıl bişidir niye geçer wastegate nedir .. ve ya ben ne yapmısım da bu dediklerin olmus olabilir..
biraz açabilirmisin şimdiden teşekkürler

Mesela aracın beynini programlarken araç 1 bar basınçla yürüyo. 1.3 peak yapıyo atıyorum.
Mesela 1.8 bara koruma koyuyolar. Araç bu basınçtan fazla bi basınç bastığı zaman motor kendini korumaya alıyo bi yer patlamasın diye.
Koruma modu da limp mode olarak geçer. Google'da bol bilgi bulabilirsiniz limp mode diye aradığınız takdirde.
Wastegate de turbo basıncını ayarlamaya yarıyo. O yüzden arabayı limp mode a geçiriyo olabilir.

serhat kardeşim servise gittiğinde hiçbir alternatifi sakın ama sakın kabul etme...sorunumu halledip bana aracımı geri verin demen yeterli olucaktır.

Mesela aracın beynini programlarken araç 1 bar basınçla yürüyo. 1.3 peak yapıyo atıyorum.
Mesela 1.8 bara koruma koyuyolar. Araç bu basınçtan fazla bi basınç bastığı zaman motor kendini korumaya alıyo bi yer patlamasın diye.
Koruma modu da limp mode olarak geçer. Google'da bol bilgi bulabilirsiniz limp mode diye aradığınız takdirde.
Wastegate de turbo basıncını ayarlamaya yarıyo. O yüzden arabayı limp mode a geçiriyo olabilir.

senin anlattigina göre her yüklenmemde bu moda gecebilir o zaman arabayi hiç zorlamıcakmıyız
satasım geldi arabayı hiç sevmem böyle seyleri vallahi..cok moralimi bozdu yahu.

serhat kardeşim servise gittiğinde hiçbir alternatifi sakın ama sakın kabul etme...sorunumu halledip bana aracımı geri verin demen yeterli olucaktır.

cezmi abi böyle bir problemle gitmedim servise hiç alternatiften kastın nedir..ne seçenek önerirlerki yani..sucu bana atmaları,kullanıcı hatası demeleri anlamında mı diyorsun..

Abi geçmiş olsun. Doğuş oto maslakta Serkan Bey var Salih usta var. 10 numara insanlar. Hallederler sorununu çok takma kafana için rahat olsun. Sabah ben de gelicem oraya belki karşılaşırız.

acikcasi zorlamamak adına alt devirdede 100km yi gecmedim aklıma böyle bişi gelmedi keske deneseydim..ama hız kesmiyor gibi düşünüyorum.

turbo arızası derlerse neden baska servise götürmeliyim ve nereye götürmeliyim ? garanti kapsamında olacak bir işlem degil mi bu ?
teşekkürler

Garanti kapsamında serviste ne kadar yatarsa işlerine gelir bence.

Erya ya da Avek'e de sormakta fayda var.

direkt turbo derlerse hemen değiştirme yanlısı olmayın garantiden değişmiyorsa tabi. önce valflere falan baksınlar. ama benim tahminim düşük oktanlı yakıttan dolayı kendini korumaya almış araç. bir kaç kez a3 1,4t de başıma geldi benmde benzer bir durum.

cezmi abi böyle bir problemle gitmedim servise hiç alternatiften kastın nedir..ne seçenek önerirlerki yani..sucu bana atmaları,kullanıcı hatası demeleri anlamında mı diyorsun..

aynen kardeşim...yarın gittiğinde dediğin hata yapmayabilir(dişçi koltuğu gibi)ve sana biraz daha dene vb.gibi kelimeler kullanıcaklar

direkt turbo derlerse hemen değiştirme yanlısı olmayın garantiden değişmiyorsa tabi. önce valflere falan baksınlar. ama benim tahminim düşük oktanlı yakıttan dolayı kendini korumaya almış araç. bir kaç kez a3 1,4t de başıma geldi benmde benzer bir durum.

araca hiç 95 oktan koymadım arkadasım sanırım oktan dan kaynaklı degil.

Geri
Üst Alt