Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.5 &4 & 5 lik yay yardım

abi ilk mesaja baktım da arkadaş sport up jant ile kullanacağım demiş..
sport up 17"dir.
dolayisiyla 17" ile birlikte -5 kullanildiğinda çok güzel bir görüntü ortaya çikiyor..

16 ile de olsa 5cm herzaman daha iyi 3.5cm ne kadar fark etsede insanı tatmin etmiyo al beşlik biraz dikkat edersin sıkıntı olmaz...:eek:key: ilerde bi jant değişsen 3.5 hiç yokmuş gibi gelecek sonra...

ya leon kullanmadıgım ıcın 16 ıle tam ne olur kesın bısı karar veremedım ya:Dkullananlar daha ıı bılır.

16 ile de olsa 5cm herzaman daha iyi 3.5cm ne kadar fark etsede insanı tatmin etmiyo al beşlik biraz dikkat edersin sıkıntı olmaz...:eek:key: ilerde bi jant değişsen 3.5 hiç yokmuş gibi gelecek sonra...

patron sen kendi gözünle gördün ist de bende 16" jant 5cm yay varken tesisatçının dükkanında çektiğimiz sıkıntıyı bilirsin :D

bende leon varken garanti bozulmasın diye seat sport yay almıştım.. Eibach üretimi yaylar, konfor hiç bozulmuyor, ben çok memnundum.. Ama burada olay sende bitiyor, eğer çamurlukla lastik arası çok az olsun, araba yere çok yakın dursun diyorsan direk 5cm al, yoksa herkesin dediği gibi 3,5 takıp sökersin hiç yoktan.. yok biraz basıyım arabayı ama kasislerden orjinal yaylarım varmış gibi geçiyim dersen 3,5..

ılerde belkı jantı 17 veya 18 yaparım 16da kalmamın sebebı yedek lastıklerımde var onlarıda kullanmak ıcın 17 yaptıgım zaman problem yaşamıcam dıe dusunuorum yanılma payım varmı?

dikkatli kullanımda hiçbir şekilde sorun yaşamazsın
ben 16" jantla 3.5 luk yay kullandım pek güzel olmadı, daha sonra 18" janta geçtim 3.5 luk çok sırıttı
5 e geçtim, son derece memnunum,
konfor kaybını her 2 yayda da yaşayacağın için bence görselliği ön plana çıkarıp -5 yay derim

R16 ölçüsünde olan lastik, R17 ya da R18'e uymaz.
Yedek lastikten kasıt stepne ise, stepne zaten yedek lastiktir. Jantı üzerindedir. Problem yaratmaz.

Geri
Üst Alt