Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

3.5 &4 & 5 lik yay yardım

dostum yanlış anladın herhalde ılerde yanı lastıklerımı kullandıktan (4 adet r16 lastık )sonra 17 veya 18 e gectıgım zaman pro. yaşamam herhalde die dusunuorum. 17 ve 18 jant taktıgım zaman araç bıraz daha yukselicektir die dusunuyorum yanılma payım neler?

17 yada 18" lik jantlara geçtiğin zaman daha sağlıklı şekilde kullanacaksındır -5lik yayı
yani -5lik yayı 17" yada 18" jantla kullanmak 16" jantla kullanmaktan daha iyidir

Buğra bu kadar araştırman çok güzel bişey ancak yanlış anlamazsan bişey söylemek istiyorum :)
Daha önce bunu aracına uygulamış tonlarca insan var. Çoğu da bu forumda :) Emin ol bi sorun yaşamazsın 5'lik yayla. Yaşayacağın sorun ne olabilir en fazla? Aracın alçalacağı için dikkatli kullanman lazım altının sürtebileceği yerlerde. Bu kadar :)
Eğer Seat marka araç kullanıyosan ve yay almayı düşünüyosan 5'lik al ya da hiç alma bana sorarsan. 3.5'luk hiç bir işe yaramıyo. 3.5'luk alacağına paran cebinde kalsın.
Boyut farkını şurdan hesaplarsın. Senin jantın 16. Üzerinde kaç yanak var bilmiyorum. Atıyorum 55. 16"x2.54= 40.64 cm. yapar. 55 yanak ta lastiğin olsa 5.5 cm eder. Yani yerden yüksekliğin yaklaşık 46cm yapar. Tabi bu tekerin üst noktasının yere olan yüksekliği.
18" jant ve 35 yanak lastik taksan, 45.72+3.5 yaklaşık 49cm yapar.
Yani 2 koşul arasında aracının yerden yükseklik farkı 3-4cm. Yani şöyle düşün. Aracına 18" jant takıp, 5'lik yay taktığın zaman yerden yüksekliğin orjinal jantlı ve yaysız halinle aynı olacak. Yani şu anki halinle.
Şu an yay taktığın zaman ise aracın yaklaşık 3-4cm aşşağıda olacak.

dostum t ettım sana oldukca acıklayıcı oldu tatmin edici bi cvp Ayberk
simdi eksik cupra tampon:D

bence önce linkteki programdan kullanmak istediğin lastiği seç, çünkü çaptaki % 3 ün üzerindeki büyük değişimler hem yakıtını,hemde fren mesafesini etkiler onun için önce bu programdan bak ona göre seç bence daha sağlıklı
http://www.lastix.com/haberler.asp?nws=14

Geri
Üst Alt