Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı törenleri iptal edildi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
http://www.kamudanhaber.com/guncel/29-ekim-torenleri-1999da-da-iptal-edilmis-h27952.html

B
uyrun arkadaşlar siyasi anlam yüklemeyelim demiştim :)

Belge dogrumu diye baktım dogru başbakanlık sitesi :

http://www.basbakanlik.gov.tr/genelge_pdf/1999/1999-0320-16250.pdf

A
yrıca ‎1948'de de İnönü bi tren kazasindan dolayi Cumhuriyet kutlamalarini iptal edildigi söylenmekte belge olmadıgı için kesin konuşamadım.:eek:key:

Eleştriler oldu fakat tamamen siyasi bir alana çekildiğini sanmıyorum konunun, ayrıca eleştri olması da gayet doğal..Konuyu açtığım yazıma da bakarsan sadece ben kendi adıma doğru bulmadım dedim, fazla yorumda bulunmadım ve hiç kimseyi, eleştirmedim.. Zaten İptal olduğu için üzülmeyen biri varsa ben onun Cumhuriyet sevgisinden şüphe ederim.. Bulduğun habere gelirsek; O dönemde bu olay öncelikle Genelkurmay ın talebi üzerine olmuştur, şimdi ki gibi Hükümet in aldığı bir karar değildir. Ayrıca yine; okullarda geçit törenleri yapılmıştı, şimdi ki gibi okullarda ki geçit törenleri de iptal edilmemişti.. Böyle bir haber bulup gülmeni de anlayamadım doğrusu, bunu zaten biliyorduk.. Daha önce de buna benzer bir karar alınmış olması bugün alınan bu kararın doğru olduğunu göstermez ya da hafifletmez..

Logical_Election: Bütün bu konulardan bihaber olan bir kişininde bu konuyu açmasınıda açıkcası dogru bulmuyorum hiç etik değil.

Özelden yazma konu hala güncel kaç gün geçti ki daha.. Fanatiklik e şaşırdım en çok enteresan doğrusu.. Sadece ve sadece törenlerin iptal edilmesini ben kendi adıma doğru bulmadım dememi ve konu açmamı hazmedemeyerek sataşan sensin güzel kardeşim.. Bu konulardan bihaber olduğumu yazacak kadar ukalalık gösterebiliyorsun bravo beni o kadar tanıyorsun demek.. Bilgi birikimini, genel kültürünü, siyasi olayları, ülke meselelerini ne kadar takip ettiğini bilmediğin önemi yok ama ne mezunu olduğunu bilmediğin birinin bu konulardan bihaber olacağını nereden bilebiliyorsun? Bu konuyu açmamın neresi etik değil bir açıklarsan sevinirim? Özel mesaj yoluyla sataşmanı, hakaretvari yazılarını gençliğine ve bilgisizliğine bağlıyorum.. Hiç kimseye, hiçbir kuruma veya herhangi bir siyasi içeriğe bile dokunmadan, eleştrimeden kendimce doğru bulmadığımı yazmam bile zoruna gidiyor demek.. Bu kadar özverili bir şekilde kimseyi kırmadan açtığım bir konu etik değilse ben daha böyle konu açmıyorum, yazık, çok üzülüyorum gençliğinize..

Logical_Election: Bütün bu konulardan bihaber olan bir kişininde bu konuyu açmasınıda açıkcası dogru bulmuyorum hiç etik değil.

Özelden yazma konu hala güncel kaç gün geçti ki daha.. Fanatiklik e şaşırdım en çok enteresan doğrusu.. Sadece ve sadece törenlerin iptal edilmesini ben kendi adıma doğru bulmadım dememi ve konu açmamı hazmedemeyerek sataşan sensin güzel kardeşim.. Bu konulardan bihaber olduğumu yazacak kadar ukalalık gösterebiliyorsun bravo beni o kadar tanıyorsun demek.. Bilgi birikimini, genel kültürünü, siyasi olayları, ülke meselelerini ne kadar takip ettiğini bilmediğin önemi yok ama ne mezunu olduğunu bilmediğin birinin bu konulardan bihaber olacağını nereden bilebiliyorsun? Bu konuyu açmamın neresi etik değil bir açıklarsan sevinirim? Özel mesaj yoluyla sataşmanı, hakaretvari yazılarını gençliğine ve bilgisizliğine bağlıyorum.. Hiç kimseye, hiçbir kuruma veya herhangi bir siyasi içeriğe bile dokunmadan, eleştrimeden kendimce doğru bulmadığımı yazmam bile zoruna gidiyor demek.. Bu kadar özverili bir şekilde kimseyi kırmadan açtığım bir konu etik değilse ben daha böyle konu açmıyorum, yazık, çok üzülüyorum gençliğinize..

saygıda kusur etmem ama sizli konuşmayı haketmiyorsunuz.senin amacın polemik yaratmamı anlamadım.ben sana özelden yazdım değil mi,burda bir şeyleri afişe ederek beni karalayabileceğinimi zannediyorsun ? beni bilen biliyor nasıl biri oldugumu ? :) ayrıca özel mesajımı da postlasaydın herkes okusun sanki çekindigim bir şey var yazdıklarımın içinde cımbızla çekmekte çok akıllıca :) forumda siyasi olarak birşey paylaşmak yasak oldugu için ben yazmadım ve polemik yaratmak istemememden ötürü.ben kimseden çekinmedim sadece siyasete kaydıgı için özelden attım.Özelden yazmamıda sanki bir saldırı olarak atfetmişin.siyasete kaydıranda sensin bu arada (hükümet vs.)ayrıca o kadar kişi açısından senin konuyu açarken ve gidişatında hiç bir olumsuz yorum yapmamana rağmen,son paylaştıgım postu üzerine alınmanada şaşırdım.bundan anladıgım ilk mesajıma karşı zannımca içindekileri boşaltmamışın neyse boşaltmış oldun :)

diger hakaretlerine cevap verirdim korktugumdan vs. degil burası yeri değil forumda husursuzluk oluşturacak değilim gayet iyi niyetli olarak özel mesaj atmıştım ama karşımdakini öyle görmüyorum,sağlık olsun zaten bu yüzden bu durumdayız :)

Edit:Arkadaşa yazdıgım özelden mesaj budur bu arada.

http://www.seatclubworld.com/temalar/seat/misc/quote_icon.png effect1903 Nickli Üyeden Alıntı http://www.seatclubworld.com/temalar/seat/buttons/viewpost-right.png
Eleştriler oldu fakat tamamen siyasi bir alana çekildiğini sanmıyorum konunun, ayrıca eleştri olması da gayet doğal..Konuyu açtığım yazıma da bakarsan sadece ben kendi adıma doğru bulmadım dedim, fazla yorumda bulunmadım ve hiç kimseyi, eleştirmedim.. Zaten İptal olduğu için üzülmeyen biri varsa ben onun Cumhuriyet sevgisinden şüphe ederim.. Bulduğun habere gelirsek; O dönemde bu olay öncelikle Genelkurmay ın talebi üzerine olmuştur, şimdi ki gibi Hükümet in aldığı bir karar değildir. Ayrıca yine; okullarda geçit törenleri yapılmıştı, şimdi ki gibi okullarda ki geçit törenleri de iptal edilmemişti.. Böyle bir haber bulup gülmeni de anlayamadım doğrusu, bunu zaten biliyorduk.. Daha önce de buna benzer bir karar alınmış olması bugün alınan bu kararın doğru olduğunu göstermez ya da hafifletmez..

Kendisine cevabım iyi niyetli olarak yazdıgım cevap :)

Öncelikle geçmiş konu oldugu için tekrar postlamak istemedim konuya.

Ben olayı tamamen insanlık duygusuyla ele aldım ve bu taraftan bakılmasını istedim.Kimsenin vatan sevgisi bayramın iptal olmasına üzülüp,üzülmemesinden dolayı ne azalır,ne çogalır aksine bu körükler.Alınan kararın dogrulugunu biz bilemeyiz çünkü herkes aynı düşünmek durumunda degil.Benim mesajımdan sonra bir fanatikleşme hissettim http://www.seatclubworld.com/images/smilies/smile.gif
Size göre Genelkurmay'ın talebi olması ile mi o karar alındıgı için mi şimdi o dönemde dogru,bayramın iptal edilmesi ? Varsa şayet böyle bir talep de belgeside olması lazım.Okullardaki geçitlerin iptal edilmesinin bir artısı veya eksisi oldugunu düşünmüyorum sonuçta depremde 30'a yakında ögretmen,bir o kadar da ögrenci vefat etti.Maalesef görüyozki ateş düştügü yeri yakıyor.Ben habere evet gülerim çünkü herşey siyasete baglanmaz.Bütün bu konulardan bihaber olan bir kişininde bu konuyu açmasınıda açıkcası dogru bulmuyorum hiç etik değil.
Madem geçmişte alınan kararlar bugünün dogrulugunu aklamaz o zaman geçmişte neden bu tepkinin verilmedigini sorgulamak lazım ! http://www.seatclubworld.com/images/smilies/okkey.gif

ya sizmi düzelticeksiniz çocuklar bırakın allah aşkına didişmeyi geçmiş gitmiş mesele uzatmayın konu kilitlensede işler sarpa sarmasa
yazık günah kırmayın birbirinizi varsa bişey gelin counter strike 'a alayım ifadenizi ikinizinde :)

saygıda kusur etmem ama sizli konuşmayı haketmiyorsunuz.senin amacın polemik yaratmamı anlamadım.ben sana özelden yazdım değil mi,burda bir şeyleri afişe ederek beni karalayabileceğinimi zannediyorsun ? beni bilen biliyor nasıl biri oldugumu ? :) ayrıca özel mesajımı da postlasaydın herkes okusun sanki çekindigim bir şey var yazdıklarımın içinde cımbızla çekmekte çok akıllıca :) forumda siyasi olarak birşey paylaşmak yasak oldugu için ben yazmadım ve polemik yaratmak istemememden ötürü.ben kimseden çekinmedim sadece siyasete kaydıgı için özelden attım.Özelden yazmamıda sanki bir saldırı olarak atfetmişin.siyasete kaydıranda sensin bu arada (hükümet vs.)ayrıca o kadar kişi açısından senin konuyu açarken ve gidişatında hiç bir olumsuz yorum yapmamana rağmen,son paylaştıgım postu üzerine alınmanada şaşırdım.bundan anladıgım ilk mesajıma karşı zannımca içindekileri boşaltmamışın neyse boşaltmış oldun :)

diger hakaretlerine cevap verirdim korktugumdan vs. degil burası yeri değil forumda husursuzluk oluşturacak değilim gayet iyi niyetli olarak özel mesaj atmıştım ama karşımdakini öyle görmüyorum,sağlık olsun zaten bu yüzden bu durumdayız :)

Edit:Arkadaşa yazdıgım özelden mesaj budur bu arada.

[URL="http://www.seatclubworld.com/temalar/seat/misc/quote_icon.png"][/URL] effect1903 Nickli Üyeden Alıntı [URL="http://www.seatclubworld.com/temalar/seat/buttons/viewpost-right.png"][/URL]

Kendisine cevabım iyi niyetli olarak yazdıgım cevap :)

Öncelikle geçmiş konu oldugu için tekrar postlamak istemedim konuya.

Ben olayı tamamen insanlık duygusuyla ele aldım ve bu taraftan bakılmasını istedim.Kimsenin vatan sevgisi bayramın iptal olmasına üzülüp,üzülmemesinden dolayı ne azalır,ne çogalır aksine bu körükler.Alınan kararın dogrulugunu biz bilemeyiz çünkü herkes aynı düşünmek durumunda degil.Benim mesajımdan sonra bir fanatikleşme hissettim [URL="http://www.seatclubworld.com/images/smilies/smile.gif"]:)[/URL]
Size göre Genelkurmay'ın talebi olması ile mi o karar alındıgı için mi şimdi o dönemde dogru,bayramın iptal edilmesi ? Varsa şayet böyle bir talep de belgeside olması lazım.Okullardaki geçitlerin iptal edilmesinin bir artısı veya eksisi oldugunu düşünmüyorum sonuçta depremde 30'a yakında ögretmen,bir o kadar da ögrenci vefat etti.Maalesef görüyozki ateş düştügü yeri yakıyor.Ben habere evet gülerim çünkü herşey siyasete baglanmaz.Bütün bu konulardan bihaber olan bir kişininde bu konuyu açmasınıda açıkcası dogru bulmuyorum hiç etik değil.
Madem geçmişte alınan kararlar bugünün dogrulugunu aklamaz o zaman geçmişte neden bu tepkinin verilmedigini sorgulamak lazım ! [URL="http://www.seatclubworld.com/images/smilies/okkey.gif"]:eek:key:[/URL]

Bir kere öncelikle sen saygıyı hakedeceksin ki karşında ki de sana öyle hitap etsin, özel mesajla kişiliğime hakaret eden ve saygısızlık yapan sensin ben değil.. Benide bilen bliyor sen canını sıkma, Konuyu nasıl saptırıyorsun bravo.. Hala siyasi diyorsun, Burada siyasi birşey paylaşan olmadı, benim konumda siyasi değil, hazmedemeyen sensin.. Eğer siyasi olsaydı yönetim uyarırdı beni sence bir uyarı varmı? görebiliyormusun dostum? yok.. Aksine herkes aynı düşüncelere sahip sen hariç? Siyasete kaydıran benmiyim? bir örnek verirmisin ne yazdım mesela siyasi olarak? önce mantıklı yazacaksın temelin sağlam olacak ne yazdığını bileceksin sallama yazmayacaksın.. Son paylaştığın postu ben üzerime alınmışım vay be.. Sence konu bana ait olduğu için olabilir mi? hiç düşündün mü? olayı siyasileştirmeyelim diye mesaj yazıyosun bize cevap yazma hakkı doğuyor yazıyoruz ve diyosun ki niye üstüne alındın.. şaka gibisin.. ayrıca yazdığım mesajları sorgulamak senin haddin değil bu yönetimin işi.. varsa bir sorun benden yönetim hesap sorar sen değil! Ben sana hakaret etmedim ilk hakaret ve saygısızlık eden sensin istersen müsait biryerde gel yüzüme et, kimsenin kimseden korkusu olmaz tabi.. Önce kendin ne yapmışsın bakacaksın sonra karşındakine soracaksın ! Daah da uzamasın bu konu yeterince sinirlerimiz gerildi zaten..

ya sizmi düzelticeksiniz çocuklar bırakın allah aşkına didişmeyi geçmiş gitmiş mesele uzatmayın konu kilitlensede işler sarpa sarmasa
yazık günah kırmayın birbirinizi varsa bişey gelin counter strike 'a alayım ifadenizi ikinizinde :)

Ya Yekta abi kimseyle didişen bir insan değilim bunu da hiç sevmem zaten, geçende böyle bir konu oldu ufaktan.. Abi şöyle bir yazdığım mesajlara dikkat ediyorsan eğer kimseyi kırmadan siyasete vs girmeden herkesin düşüncesine saygı duyarak yazdğım halde bu tahammülsüzlük, hazımsızlık çok canımı sıkıyor çok üzülüyorum.. Konu açmaya bile çekinir olacağız neredeyse ya..

konu ne seviyeli gidiyordu neden şimdi hakaret derecesine kadar çıkartıyorsunuz..konulara kilit atmak hiç işime gelmiyor çizgimizi bozmadan devam edelim beyler yoksa buda diğerlerinin yanına gidicek ve sizlerde birbirinize yaptığınız kırıcı kelimelerin pişmanlığı ile devam ediceksiniz..lütfen.

konu ne seviyeli gidiyordu neden şimdi hakaret derecesine kadar çıkartıyorsunuz..konulara kilit atmak hiç işime gelmiyor çizgimizi bozmadan devam edelim beyler yoksa buda diğerlerinin yanına gidicek ve sizlerde birbirinize yaptığınız kırıcı kelimelerin pişmanlığı ile devam ediceksiniz..lütfen.

abi ben kendisine cevap vermem.konuyuda kitleme sonradan düşündüm de sanki ama bana hakaret mesaj larını yazamaz bunada tahammül edemem.

Cezmi abi çok haklısınız konu gayet seviyeli idi ve herkesin ortak bir düşüncesi vardı herkes kendince düşüncesini eleştrisini yazıyordu bende en çok buna üzüldüm ve çok sinirlendim. Ben kimseye hakaret etmedim, arkadaşımız konya cevap yazdı bende cevabına cevap yazdım kendisine bana yaptığı gibi sataşmadan açtığı konuyu baltalamadan ama o yine saygı çerçevesinde konuya yazmayıp bana özel mesaj yoluyla açtığım konu ve bilgi birikimimi sorgulayarak cevap verdi.. Hala da diyor ki hakarete susamam insaf artık hem yap hem böyle de..şu an aşırı sinirliyim ama forumun saygınlığına gölge düşmesin. Zaten sizlerin sıcaklığı ve samimiyeti olmasa forumda ne konu açarım nede yorum yaparım.. çünkü konu açtığımıza ve yorum yaptığımıza pişman oluyoruz artık.. Böyle olunca birşey yazmak gelmiyor insanın içinden artık..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt