29 Ekim Cumhuriyet bayramı törenleri iptal edildi.. | SCW - Seat Club World - Seat, Seat Forum Türkiye
  • Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin !
    Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from the forum

29 Ekim Cumhuriyet bayramı törenleri iptal edildi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

effect1903

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ara 2010
Mesajlar
1,052
Beğeniler
80
Yaş
36
#1
Van da meydana gelen deprem nedeniyle Cumhuriyet Bayramı törenleri iptal edilmiş arkadaşlar, fazla yorumda bulunmayacağım ama bence doğru bir karar değil bu.. Hepimiz çok üzüldük tabi ki ama Cumhuriyet bayramı bir eğlence, eğlenme değil zaten.. En başta bir anma ve saygı töreni.. İptal edilmesini ben kendi adıma doğru bulmadım..
 

fnasif

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ağu 2009
Mesajlar
5,482
Beğeniler
280
Yaş
44
#2
bu sene deprem bahane, seneye bakanların birinin yakınını kaybetmesi ile bahane.... Cumhuriyeti de unutturacaklar mı? Cumhuriyeti kazanmak için kaç tane şehit verdik, ne kadar kan akıttık, çok mu sevindik bu kadar şehide ve düşman taraftaki ölen insanlara da her sene bayram ediyoruz? Amaç bu vatan için akıtılan her damla kana, canını bu vatan uğruna feda edenlere gösterilen minnet borcudur, saygıdır, emanete ihanet etmememizin sahip çıkmamızın en gösterişli kanıtlarıdır Cumhuriyet Bayramı. Madem iptal edecek kadar yüreklisin, niye tatil yapıyorsun? Hani daha alacak çok yol vardı?

tamamen saçma bir karar. her yıl daha coşkuyla kutlanmasını isterdim. bu sene kutlamalarda Van ve şehitlerimize ayrıca özen göstererek hüznü paylaşmamız gerekiyor.
 

18891945

Kayıtlı Üye
Katılım
11 Eyl 2009
Mesajlar
784
Beğeniler
122
#3
bence, son olaydaki 24, ondan önceki sayısız şehitlerimiz için, bizi arkadan vuran "kahpe"lerin göZlerine sokarcasına Türk bayraklarını sallamamız gerekiyordu..Hoş, iptal edilmesi beni bağlamaz, evime bayrağımı da astım,yarın tura da çıkarım..
 

LeonRider

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
1,942
Beğeniler
746
Yaş
35
#7
istedikleri kadar iptal etsinler biz kendi çapımızda gene kutlar gene bu günü unutturmayız... Türkiye bu günlere kolay gelmedi kaybedilen her asker her insan zaten bunun için değilmiydi???
 

mgencay

Kayıtlı Üye
Katılım
31 Ocak 2011
Mesajlar
1,367
Beğeniler
461
Yaş
40
#8
Ben de az önce gazeteden okudum, hayret verici bir ulusun şanlı bayrağını şanlı bir günde daha da çoşku ile dalgalandıracağı bu bayram malesef iptal edilmiş.Bu karar tamamen yanlış ve gereksiz!Bu bir eğlence değil, TÜRKİYE'nin CUMHURİYET'inin ilan günüdür!YAZIKLAR OLSUN!

BAYRAĞIMI BEN GEÇEN HAFTA ŞEHİT VERİLDİĞİNDE ASTIM UZUNCA BİR SÜRE İNDİRMEYECEĞİM!
 

LeonRider

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
1,942
Beğeniler
746
Yaş
35
#9
Yapılan törenlerde Anıtkabir e çelenk konulacak bağdat caddesinde fener alayı geçiş i yapılacakmış ve şehitler anılacakmış yani tören olarak askeri yürüyüşler yapılmayacak boğazda hersene gördüğümüz havaifişek gösterileri yapılmıyacakmış şimdi haberlerde içeriği anlatıldı... Bu Ülkede Cumhuriyeti Bize Unutturacak Hiçbir Merci Tanımıyorum ve Böyle Bir Emelleri olduğunu düşünmek bile istemiyorum... zaten siyasetten tiksinir oldum...
 
Beğeniler: H_G

ofb37

Kayıtlı Üye
Katılım
30 Haz 2011
Mesajlar
997
Beğeniler
190
#10
her ne kadar ıptal etselerde 29 Ekim benim doğum gunum bu günü es geçmem imkazsız:)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...