Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2500 Km uzun yol Tecrubesi

damalis

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 2500 Km uzun yolda
1. Gösterge de OİL yazıp yağ lambası yanarsa bu (yağ ekleyin ) değil yağ değişim zamanı geldi demekmiş.Ben yağ ekledim :)

2.El freni ikaz lambası ve sesi gelince frende kaçak varmış hidrolık boru patlamıs olabilir onu kontrol edin ben el freni bozuldu sandım:)

3.2500 km yol gittim 4,36 mozatla 550 TL yakıt yaktı.

0,170 krş yakmışsınız çok fazlasıyla düşük LPG'li şahin bile daha fazla yakıyor :D Yağ lambası yandığında genelde ilave ederiz değiştirmeyiz zaten KM tuttuğumuz için bakımlarda değişmesi için oradan anlayabiliriz. El frenini ilk kez duyduk , tecrübe bilgilendirmesi için teşekkürler :)

Arkadaşlar 2500 Km uzun yolda
1. Gösterge de OİL yazıp yağ lambası yanarsa bu (yağ ekleyin ) değil yağ değişim zamanı geldi demekmiş.Ben yağ ekledim :)

2.El freni ikaz lambası ve sesi gelince frende kaçak varmış hidrolık boru patlamıs olabilir onu kontrol edin ben el freni bozuldu sandım:)

3.2500 km yol gittim 4,36 mozatla 550 TL yakıt yaktı.

2. Konuyla alakalı başıma geleni yazayım,

aracınız Stylance ama arka frenler kampana değil mi?

Hiç el freni ile döndüğünüz oldu mu? Ya da dalgınlıkla viraja sert girip arkayı az da olsa esnettiğiniz/savurduğunuz?

Arka kampana fren merkezlerine baktırın. Hortumlarda kaçak yoksa fren merkezleri sıkıntı çıkarabiliyor, ibiza 6k2 tecrübeyle sabit.

Ayrıca böyle bir işlem yaptırınca muhakkak fren testine sokun aracı. Tamiratı yaptırıyorsunuz, 8 ay sonra muayene arka frenden sizi bırakınca "ya niye kontrol ettirmedim ki sanki" diyorsunuz ;)

0,170 krş yakmışsınız çok fazlasıyla düşük LPG'li şahin bile daha fazla yakıyor :D Yağ lambası yandığında genelde ilave ederiz değiştirmeyiz zaten KM tuttuğumuz için bakımlarda değişmesi için oradan anlayabiliriz. El frenini ilk kez duyduk , tecrübe bilgilendirmesi için teşekkürler :)
Serbay abi 550/2500 0.22 yapıyor ya, 17 krş nerden çıktı?

Bu arada fazla sevinmeyin, ben de 1.8 ile 0.23 krş yakıyorum uzunda :D :p

Serbay abi 550/2500 0.22 yapıyor ya, 17 krş nerden çıktı?

Bu arada fazla sevinmeyin, ben de 1.8 ile 0.23 krş yakıyorum uzunda :D :p

Pardon şimdi dikkatli baktım da 3250 KM olarak okumuşum başındaki 3. yazısı iç içe kalmıl biraz :) Evet haklısın ama yinede çok az yakışıyor yaa..

Pardon şimdi dikkatli baktım da 3250 KM olarak okumuşum başındaki 3. yazısı iç içe kalmıl biraz :) Evet haklısın ama yinede çok az yakışıyor yaa..
:) Evet tabi ki yine de az...

Haftasonu ben de bir Hatay gezisi yapacağım kısmetse. Gerçi aracın yağ bakımı da geldi ama yapacak bir şey yok. Ramazandan önce kaçtım kaçtım yoksa kök salarım :)

Gerçi bu sefer otobana çıkacağım için aracı deneyecektim ama bakalım artık. Belki giderken zorlarım gelişte ekonomi dener aradaki farkı da yazarım.

En son Ankara'ya giderken 2,54'ten LPG almıştım giderken 120-150 arası gittim 25 krş yakmıştı, dönerken 100-110 arası gelince 23 krş'a inmişti :) 86 TL ile 374 km yapmıştım.

Konuyla alakalı başıma geleni yazayım,

aracınız Stylance ama arka frenler kampana değil mi?

Hiç el freni ile döndüğünüz oldu mu? Ya da dalgınlıkla viraja sert girip arkayı az da olsa esnettiğiniz/savurduğunuz?

Arka kampana fren merkezlerine baktırın. Hortumlarda kaçak yoksa fren merkezleri sıkıntı çıkarabiliyor, ibiza 6k2 tecrübeyle sabit.

Ayrıca böyle bir işlem yaptırınca muhakkak fren testine sokun aracı. Tamiratı yaptırıyorsunuz, 8 ay sonra muayene arka frenden sizi bırakınca "ya niye kontrol ettirmedim ki sanki" diyorsunuz ;)

Aynen Öyle müdür arka kampana fren merkezi param parça olmuş .çıkmasını aldım 350 TL
şimdi iyi durumu ama nerden bilecen arka kampanın balatanın az kalmıs oldugunu

Geri
Üst Alt