Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2500 km de yağ değişim uyarısı

Bulutbey

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar Eylül 2019 da almış olduğum leon 1.6 Tdı aracıma dün bindiğimde ekranda yağ değişimine 27 gün kaldı diye bir uyarı aldım..Müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşme sonucu aracın 5.ay üretimi olduğu bu yüzden araç yazılımın bu şekilde programlandığı ve bu uyarıyı dikkate almamam km yada yıl dolduğunda normal yağ bakımına getirmemin yeterli olacağı söylendi..Güvenemeyip araç faturasına baktım dedikleri gibi araç üretim tarihi nisan sonu yani araç beyni kendini 1 Yıldır yolda zannettiği için böyle bir uyarı vermiş servise götürdüğümde uyarıyı sildirip kullanıma devam edeceğim ilk kez karşılaştığım bir durum olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim..Keyifli forumlar kazasız sürüşler..

Arkadaşlar Eylül 2019 da almış olduğum leon 1.6 Tdı aracıma dün bindiğimde ekranda yağ değişimine 27 gün kaldı diye bir uyarı aldım..Müşteri temsilcisiyle yaptığım görüşme sonucu aracın 5.ay üretimi olduğu bu yüzden araç yazılımın bu şekilde programlandığı ve bu uyarıyı dikkate almamam km yada yıl dolduğunda normal yağ bakımına getirmemin yeterli olacağı söylendi..Güvenemeyip araç faturasına baktım dedikleri gibi araç üretim tarihi nisan sonu yani araç beyni kendini 1 Yıldır yolda zannettiği için böyle bir uyarı vermiş servise götürdüğümde uyarıyı sildirip kullanıma devam edeceğim ilk kez karşılaştığım bir durum olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim..Keyifli forumlar kazasız sürüşler..

Benim görüşüm değiştirilmesi yönünde araç çalışmasa bile motorda duran ilk yağın erken değiştirilmesi yönünde hem alışma evresinde olan motor metal tozlarından arınmış olur

Mehmet kardeşime katılıyorum , yağ değişimi yapılırsa güzel olur.
Artı olarak size araç verilirken buna sıfırlama yapmaları da gerekirdi.
Kafa karışıklığı da yapıyor.

Benim de gorusum arkadaslar gibi. Aracin ilk yagi olmasa degistirmeyin diyecektim ama ilk yagi oldugu icin rodaj surecindeki asinmalari icine toplamistir. Bence de filtre ile degistirilmesinde fayda var..

Geri
Üst Alt