Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

2500-3000 devir arası motordan gelen vızıltı

Konu, 'Cordoba' kısmında bysekowest tarafından paylaşıldı.

1. bysekowest

bysekowest SCW Üyesi

21
    8
    3
    Arkadaşlar merhaba gaza biraz yüklenince 2500-3000 devir arası motordan zırıltı sesi geliyor ancak 3000 deviri geçince motor bu sesi kendiliğinden kesiliyor,Gaza yavaş yavaş basınca bu ses gelmiyor.Bu ses önceden yoktu şanzuman indi yapıldı sonra başladı acaba şanzımanı yerine takarken bişeyi azmı sıktılar yada başka bir sıkıntımı yardım ederseniz sevinirim. Aracım dizeldir.

Son düzenleme: 8 Mayıs 2015
    Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    merhaba öncelikle hoşgeldiniz...
    aracınızdan gelen bu ses tam olarak nerden işitiyorsunuz önemli olan bu.motor içersindeyse yakıt basınç pompasından olabilir titreişimden dolayı bir yere sürtebilir.vızıltı yaptırabilir.bastırınca gecer.size tavsıyem araç çalışır vaziyette kaputu açar bakarsınız gaz vererek dinleyebilir tam olarka nerden geldiğini görebilirsiniz.şanzımandan olabilir mi pek sanmıyorum gene de gelen sesi ii dinleyip yerini tespit etmek gerekir

3. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.239
    113
    ayrıca şanzımandan olma ihtimali olsa ses devamlı yapar vızıltı yapıyor diyorsunuz...sanmam.motor içinde sürten bişi var

4. GeniuS

GeniuS SCW Üyesi

793
    297
    63
    Yada bir olasilik dalginlik ustamiz bir parcagi tam sıkmadi ve oradan geliyor sol ayaginizi Gövde ye doğru koyduğunuzda sesi zrıltiyi hissede biliyormusunuz ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. seckin2001

seckin2001 Avrupa Bölge Sorumlusu

2.027
    1.677
    113
    bendede aynı ses var 2500 3000 devirde motordan ses geliyor ustaya verdim ya motor kulağı yada şanzıman kulağı dedi bakıcak bü gün araba şu an onda akşam yazarım

Bunu beğendi. bysekowest bunu beğendi.
  6. bysekowest

bysekowest SCW Üyesi

21
    8
    3
    Çok teşekkür ediyorum cevabınızı bekliyorum.

7. seckin2001

2.027
    1.677
    113
    Motor kulağında olduğunu öğrendik sabit gaz verildiğinde daha çok belli oluyor

Bunu beğendi. bysekowest bunu beğendi.
  8. bysekowest

bysekowest SCW Üyesi

21
    8
    3
    Peki 3000 deviri geçince ses kesiliyormu sizde.

9. Zırtlan

Zırtlan SCW Üyesi

17
    10
    3
    Ben gaza yüklendimde vinn diye ses geliyo ama 4 000 devirden sonra vınnn diye ama tam gaz yaptımda

10. seckin2001

2.027
    1.677
    113
    Gazibasmayi bırakıp sabit tutmaya başladığında oluyor 3000 devirden sonra kesiyor tam hatirlayamadim

Sayfayı Paylaş