Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2500-3000 devir arası motordan gelen vızıltı

bysekowest

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar merhaba gaza biraz yüklenince 2500-3000 devir arası motordan zırıltı sesi geliyor ancak 3000 deviri geçince motor bu sesi kendiliğinden kesiliyor,Gaza yavaş yavaş basınca bu ses gelmiyor.Bu ses önceden yoktu şanzuman indi yapıldı sonra başladı acaba şanzımanı yerine takarken bişeyi azmı sıktılar yada başka bir sıkıntımı yardım ederseniz sevinirim. Aracım dizeldir.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba gaza biraz yüklenince 2500-3000 devir arası motordan zırıltı sesi geliyor ancak 3000 deviri geçince motor bu sesi kendiliğinden kesiliyor,Gaza yavaş yavaş basınca bu ses gelmiyor.Bu ses önceden yoktu şanzuman indi yapıldı sonra başladı acaba şanzımanı yerine takarken bişeyi azmı sıktılar yada başka bir sıkıntımı yardım ederseniz sevinirim. Aracım dizeldir.
merhaba öncelikle hoşgeldiniz...
aracınızdan gelen bu ses tam olarak nerden işitiyorsunuz önemli olan bu.motor içersindeyse yakıt basınç pompasından olabilir titreişimden dolayı bir yere sürtebilir.vızıltı yaptırabilir.bastırınca gecer.size tavsıyem araç çalışır vaziyette kaputu açar bakarsınız gaz vererek dinleyebilir tam olarka nerden geldiğini görebilirsiniz.şanzımandan olabilir mi pek sanmıyorum gene de gelen sesi ii dinleyip yerini tespit etmek gerekir

ayrıca şanzımandan olma ihtimali olsa ses devamlı yapar vızıltı yapıyor diyorsunuz...sanmam.motor içinde sürten bişi var

Yada bir olasilik dalginlik ustamiz bir parcagi tam sıkmadi ve oradan geliyor sol ayaginizi Gövde ye doğru koyduğunuzda sesi zrıltiyi hissede biliyormusunuz ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

bendede aynı ses var 2500 3000 devirde motordan ses geliyor ustaya verdim ya motor kulağı yada şanzıman kulağı dedi bakıcak bü gün araba şu an onda akşam yazarım

Ben gaza yüklendimde vinn diye ses geliyo ama 4 000 devirden sonra vınnn diye ama tam gaz yaptımda

Gazibasmayi bırakıp sabit tutmaya başladığında oluyor 3000 devirden sonra kesiyor tam hatirlayamadim

Geri
Üst Alt