Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

25.000 km bakımı ( 1.6 TDI DSG 2011 )

Tam tersi, 30.000 bakımı 15.000 bakımından daha pahalı, sebebi ise 15.000'den farklı olarak yakıt filtresi ve fren hidroliği de değiştiriliyor. Yağ olarak Mobil veya Motul kullanın, her ne kadar Seat, Castrol önerse de zamanla kurum yaptığı için iyi ustalar tarafından tavsiye edilmiyor. Bakım periyotları 15-30-45-60-75-90 şeklinde gidiyor.

benzinlilerde + ayrıca bujiler var

garantisi nasıl doluyor aracın anlamadım ben de 1 yıllık mı garanti? ben de mobil ve motul öneririm 5-30 ya da 5-40 ama bunu en iyi seat söyler sizin aracınız için olanı,25 bine çok takılma servisteki usta 30 bin yerine 25 bin yazarsa beynine 25 binde verir ikazı

2010 Aralık ayında alınmış araç. 2 yıllık garantisi bu ay sonunda bitiyor işte. Hatta uzatmak istedim, belirli bir tarih vermişlerdi o tarihe kadar yapabilirsiniz bu işlemi diye ama aracı alırken söyledikleri tarihte gitmeme rağmen 4 ay önce bu şansımın geçtiğini söylediler. Bu konuda da ayrı bi sinir oldum zaten. Sonra 30.000'de gel dediler 25.000'de servis ışığı yanınca dedim bu adamlar herşeyi böyle sallamasyon mu yapıyor acaba. Hep mi yanlış bilgi verilir müşteriye. 15.000'de gittiğinde de saçma sapan işlemler yapmışlardı gereksiz gereksiz masraf çıkarttılar. O yüzden kaç gün kalmış garantinin bitmesine şurda, alırım yağımı, parçalarımı gider kendi seat özel servisimde yaptırırım en azından maksimum 1 saate hazır olur aracım ve o kadar para vermem. Hemde başında dururum aracın. 4 saatte ne bakımı yapıyorlar araca anlamadım. Müşteriye belli bir saat verirsin o saatte gelir yaparsın işlemleri biter taş çatlasın 1 saate. Diğer araçlarımın hepsinin bakımlarını kendim yaptırdım ama bu ilk DSG aracım o yüzden yardımlarınız önemli. Bu arada 10.000km de azmış :) Seat alırken demişlerdi servisi ve yedek parçası kazıktır diye ama bu kadar da beklemiyordum açıkçası :)

Şimdi konuştum servisle 375TL masraf çıkartıldı.

2010 Aralık ayında alınmış araç. 2 yıllık garantisi bu ay sonunda bitiyor işte. Hatta uzatmak istedim, belirli bir tarih vermişlerdi o tarihe kadar yapabilirsiniz bu işlemi diye ama aracı alırken söyledikleri tarihte gitmeme rağmen 4 ay önce bu şansımın geçtiğini söylediler. Bu konuda da ayrı bi sinir oldum zaten. Sonra 30.000'de gel dediler 25.000'de servis ışığı yanınca dedim bu adamlar herşeyi böyle sallamasyon mu yapıyor acaba. Hep mi yanlış bilgi verilir müşteriye. 15.000'de gittiğinde de saçma sapan işlemler yapmışlardı gereksiz gereksiz masraf çıkarttılar. O yüzden kaç gün kalmış garantinin bitmesine şurda, alırım yağımı, parçalarımı gider kendi seat özel servisimde yaptırırım en azından maksimum 1 saate hazır olur aracım ve o kadar para vermem. Hemde başında dururum aracın. 4 saatte ne bakımı yapıyorlar araca anlamadım. Müşteriye belli bir saat verirsin o saatte gelir yaparsın işlemleri biter taş çatlasın 1 saate. Diğer araçlarımın hepsinin bakımlarını kendim yaptırdım ama bu ilk DSG aracım o yüzden yardımlarınız önemli. Bu arada 10.000km de azmış :) Seat alırken demişlerdi servisi ve yedek parçası kazıktır diye ama bu kadar da beklemiyordum açıkçası :)

Şimdi konuştum servisle 375TL masraf çıkartıldı.

Eski aracımın (2006 Cordoba TDI) garantisi bittikten bir müddet sonra özel servise götürmeye başladım. Aynı marka malzemeler ile servis 320tl derken 200tl civarına yaptırıyordum, bir de en önemlisi 1-1.5 saat civarında hallediyor bakım işini özel servisler. Doğuş veya Ata'da hep en az 3-4 saat bekletildim. (İşçilik ücreti saat bazında olduğu için ellerinden geldiği kadar işi uzatıyolar.) Bir tek eski aracımı Seat bayisinde yenisi ile takas ederken sistemde 60.000 den sonra kaydınız gözükmüyo falan diye bir iki gak guk ettiler. Sanırım Türkiye çapında bütün yetkili seat bayilerinin görebildiği global bir sisteme kayıt ediliyor yaptırdığın bakımlar (hangi ildeki hangi serviste yaptırdığın farketmiyor yeterki yetkili servis olsun). Haliyle özel servise gitmeye başlayınca o kayıtlar devam etmediğinden aradaki kilometre farkı boyunca yetkili servise gitmediğin ortaya çıkıyor :) Neyse fazla uzatmiyim sonuçta birşey değişmedi arabayı anlaştığımız değerden almışlardı.

Geri
Üst Alt