Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

225\40\18 degısm yardım

bratt_pitt43

Kayıtlı Üye
225\40\18 lastıklrımı 225\45\18 yapsam lastıklerde surtme benzerı seyler olur mu aracımda 5 lık spor yayda var bunuda goz onunde bulunrrsak degme surtme vs olur mu acaba

patron ıkı uc kısı bınnce de sıkıntı olmadı degıl mı konforda vs fark ettımı bırde arac 45 yanakla daha da yerden yukselıo degl mı yanı kasıstlerde falan sıkıntı olmaz degıl mı

18" 40 yanakla araca beş kişi binip yüksek kasisten geç eğer o halde sürterse 18" 45 yanakla 3 kişi ile aynı yerde sürtecek demektir :eek:key:

patron ıkı uc kısı bınnce de sıkıntı olmadı degıl mı konforda vs fark ettımı bırde arac 45 yanakla daha da yerden yukselıo degl mı yanı kasıstlerde falan sıkıntı olmaz degıl mı
[MENTION=26236]bratt_pitt43[/MENTION]

Özür dilerim, bendeki yay 3.5 cm'likti sonradan değiştirmiştim bunu belirtmeyi unutmuştum. 5cmlik yay alma eğer ki almadıysan tabi.. 5cm de 3 kişi binince çukurdan yada tümsekten geçerken sıkıntı yaşayabilisin.

45 Yanakta konfor daha iyidir hayır 4-5 kişide bile sıkıntı olmadı bende 3,5 cm yay ile :)

225 40 18 ölçülerde 5 cm yay ile kullandım . Ben hiç problem yaşamadım eski aracımda . 225 40 18 ve 3.5 ile daha sorunsuz olur ancak görüntü için 5 cm yay idealdir. Sadece biraz daha dikkat etmen gerekir .

45 yanakta feren mesafesınd yol tutusta vs sıkıntı olur dıye duydum ıyle bı sıkıtı yasadınız mı

Yaklaşık 11 mm lastik yüksekliği artacak. Ona göre de mukayese edebilirsiniz.

225-45-18 yapacagına 235-40-18 yap her turlu daha guzel artı %3 degerın ıcerısınde kalıyorsun.
Ben uzun zamandır bu sekılde kullanıyorum.Coıller var dıbe kadar ındırdım yıne bırsey olmadı.
Fren olayına gelınce bana kalırsa jant lastık buyutunce fren dısklerı ve kalıperlerıde buyutmek gerekıyor.
Balatanın omru kısalıyor.

Geri
Üst Alt