Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

222 km'deki leonunuza çarparlarsa?

öncelikle geçmiş olsun. ama benim tahminimce o kadar hasarla bu aracı pert'e çıkarmazlar. tamir edilecektir. arka tekerlerde yamulma olduğunu söylüyorun. muhtemelen kamber kastellerde sorun çıkacaktır ama fazla bir önemi yok. düzeltilebilir. benim kanımca ileridede aracın yürüyüşünde pek sorunlar çıkacağını anmıyorum. ama ben uğraşmayı seviyorum dersen sana bir önerim var. çarpan aracı mahkemeye ver ve değer düşüklüğü davası aç. bu şekilde aracının düşecek olan değerini karşı taraftan tahsil edebilirsin. ama biraz uğraşman gerekecek.

öncelikle geçmiş olsun... moralinizi bozmak gibi olmasın ancak pert biraz zor :( geçen gün arkadaşın 2006 leonuna ortadan bi civic girdi sadece direği yamulttu ve ön arka kapı uçları 12 bin'de bile perte çıkarmadılar en son servis girdi devreye 14 bin tl çıkardı zar zor perte ayırdılar. bi ihtimal hava yastıkları açıldığı için ama çok zor... tabi tekerin arka kısmının hasarı burda önemli. ordan sağlam bi sıkıntı çıkarsa ayırırlar....

Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Araçtaki toplam hasar 10.900 TL. Pert durumu falan belli değil. Dosya incelemede henüz. Aslına bakarsanız pert olsun diyede bi amacım yok. Arabada hava yastıkları dışında hiç birşey yok. Yalnız kafama takılan birşey var. Fotoğraflardada görünen çamurluğun tekere yakın ucundaki 2 cmlik yamulma (göçük değil) nasıl onarılacak. Bu kadarlık şey için komple çamurluk değişirse içim yanar resmen.

aracın perte çıkması için hasar bedelinin aracın kasko bedelinin %40 ı yada üstü olması gerekiyor.buna göre bu aracın 10 lira hasarla pert olması olağan şartlarda mümkün değil..

Geçmiş olsun kardeş, benim başıma ilk haftada gelen senin başına da gelmiş. Uzak durmak lazım şuursuzlardan.
cana gelecek mala gelsin felsefesi ile içini rahatlatmaya çalış, zira başka çaresi yok.

Kaportanın hiçbir parçası değişmiyor. Ucundan az yamulan çamurluk düzeltilecek, tampon ise yerine takılıp çizikleri onarılacak. Patlayan perde ve yan hava yastığı yenisi ile değiştirilecek. Az yamulan arka sol teker onarılacak. Ve tabi sürücü emniyet kemeri yapılacak. Tüm bu işlemlere 10900 TL para ödeyecek kasko. Demek arabayı parça parça satsam 100-150 bin TL edecek. :) Güzel iş aslında.

Geri
Üst Alt