Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

22 000 km de 30 000 bakımı için neler tavsiye edersiniz???

Gökhan biraz geç olacak ama ; 30.000 km bakımın da buji dahil (eğer tekniker ihtiyaç hissederse yaptığı kontrolde V kayışıda ) olacak şekilde bakım görecek aracın. Bunun dışında bu iki filtre için iş emri açılırken belirtirsen değişmemesi konusunda değişmezler. Yanlız bu iki filtreyi daha nce değiştiklerinde servis iş emri açarak değiştiyse değiştirtme. (Elbette görsel olarak görüp karar ver) Eğer servis iş emri açmak yerine bu iki filtreyi perakende fatura etti ise kıy paraya ve o iki filtreyide bu bakımda değiştir. Zaten biri 23 tl biri sanırım 18 tl idi . Araç tsi ise muhakkak 0/30 w konduğuna emin ol. Eğer normal 1,6 ise 10/40 w da olur .

Gökhan biraz geç olacak ama ; 30.000 km bakımın da buji dahil (eğer tekniker ihtiyaç hissederse yaptığı kontrolde V kayışıda ) olacak şekilde bakım görecek aracın. Bunun dışında bu iki filtre için iş emri açılırken belirtirsen değişmemesi konusunda değişmezler. Yanlız bu iki filtreyi daha nce değiştiklerinde servis iş emri açarak değiştiyse değiştirtme. (Elbette görsel olarak görüp karar ver) Eğer servis iş emri açmak yerine bu iki filtreyi perakende fatura etti ise kıy paraya ve o iki filtreyide bu bakımda değiştir. Zaten biri 23 tl biri sanırım 18 tl idi . Araç tsi ise muhakkak 0/30 w konduğuna emin ol. Eğer normal 1,6 ise 10/40 w da olur .

mert abi elimdeki faturada polen filtresi vede hava filitresi yazıyor...demekki iş emri açılmış anlamına geliyor demi...bide serviste dikkat ettim mobil 1 koyuyorlar arcın kaputunda ise repsol tavsiye ediliyor sizce tavsiye edilen yağın kullanılmaması doğrumudur???abi bide benim hava polen filitrelerini değişmeme isteğimin nedeni abi erzurum uzak şimdi değiştimmi bu filitreleri kışın pis hava şartlarında eskitip önümüzdeki yaz boyuncada bu pis filitreler ile gezmek zorunda kalıyorum o nedenle bahara erzuruma gitme yerine sırf filitreler için kendim elimdeki filitreleri takıp yazın temiz temiz gezeyim kıştan kalan pis filitrelerle gezmeyeyim...(özellikle polen filitresi) ama gerekiyorsa değişiriz tabi abim...keşke tsi olsaydı abi ama ne yazıkki araç 1.6 :(

Yağ konusunda endişelenmene gerek yok yağın bir numarası mobil bir dir zaten :D Fatura kesilmiş olması ise sana iş emri açıldığı anlamına geş,lmieyor maalesef. Perakende satışlarda da fatura kesilir daha doğrusu yetkili servislerde kolay kolay faturasız işlem yapılmaz. Araç ekspertizleri hariç :) Allah 1,4 ünü almayı da nasip eder inşallah.

yağ konusunda endişelenmene gerek yok yağın bir numarası mobil bir dir zaten :d fatura kesilmiş olması ise sana iş emri açıldığı anlamına geş,lmieyor maalesef. Perakende satışlarda da fatura kesilir daha doğrusu yetkili servislerde kolay kolay faturasız işlem yapılmaz. Araç ekspertizleri hariç :) allah 1,4 ünü almayı da nasip eder inşallah.

anladım abim...aslında allah 1.6 tdi cr yi almayı nasip etse daha güzel olur abim:)iş emri açılması ne gibi işe yarayacaktır acaba abim???iş emri açılıp açılmadığını nasıl anlarım acaba???bide hani zarf veriyolarya bakım sonu o zaman aracı 1 gün oraya bırakmıştım ertesi gün aracın işi bitince de elimize bir zarf verdiler kağıt falan imzalayıp aracı teslim aldım ama iş emri nasıl bişeydir bilmiyorum servise sorsam söylerler mi???bi de iş emri açsalar ama o filtreleri elime alsam nasıl olur yada en iyisi ben 2 filtre daha fazladan alayım:)baharın takarım...

Geri
Üst Alt