Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

206-2009 mini cooper s alacagim

zeynelkoc

Kayıtlı Üye
Daha once mini almamis ve kullanmamis biri olarak sorularimi cevaplamanizi rica ediyorum. Evin ikinci arabasi olara keyfe haftasonu binmeye aliyorum.

Otomatik vites, bixenon, sunroof cam tavan olmazsa olmazlarim.

İlanlarda ekstra diye bi suru seyler yaziliyor. Bu araclarda ekstra olan nedir ? Neler olsa iyi olur? Chilli paket va nedir?

Simdiden tesekkurler. Bu arada butce max 50.000 tl

2009 Mini JCW düşünürsen görüşelim ama rakamini biraz yukari cekmen gerekir.

Aracım 2009 model fabrika çıkışı john cooper works 211 hp dir. Bu modelin en önemli özelliği kilitli diferansiyel ve 6 ileri GETRAG şanzımandır. Turbosu, pistonları, motor üst kapağı, şanzumanı,frenleri cooper S ten farklidir.
Aldığım gün komple bakımını yaptırdım. Devirdaim pompasina kadar değişti. Geçen hafta debriyaj baskı balata volan değişti.

Aracımın aklıma gelen extraları;

MINI JCW RECARO SPOR KOLTUK SETİ 3.900€
MINI JCW KARBON SPOILER 600€
MINI JCW KARBON TURBO HAVA GİRİŞ PANJURU 360€
MINI JCW KARBON AYNA KAPAĞI SETİ 750€
MINI JCW KARBON PLAKA AYDINLATMA ÇITASI 450€
MINI JCW KULE GERGİSİ 285€
MINI JCW KARBON EL FREN KOLU 120€
MINI JCW KARBON DERİ MANUEL VİTES TOPUZU 105€
MINI JCW KAUÇUK PASPAS SETİ 115€
MINI JCW ÖN PANJUR ÇERÇEVE SETİ 66€
MINI JCW SPOR ANTEN 40€
MINI JCW KARBON DİREKSİYON ORTA KAPLAMA 85€
MINI JCW MARŞBİYEL ÇITA SETİ 120€
MINI JCW KARBON KAPI KULBU SETİ 130€
MINI JCW MANUEL PEDAL SETİ PASLANMAZ ÇELİK 220€
ALTA intercooler 900€
Akrapovic DP 600€
KW V2 Coilover 1600€
İşçilik montaj hariç sadece parça için Toplam 25binTL para harcanmıştır.
Bunların dışında camtavan, bi xenon, ön cam rezistansına kadar herşey vardır..

Zaten Çoğu "S" Cam tavan ve F1direksiyon kumandalı otomatik şanzımanla geliyor fakat sorulması gereken şey şu, tek kişilik bi arabamı istiyorsun zira cooper S Kıbrısta bi Müzisyen arkadaşımda vardı, enstrümanları da bi taksiye koyar, ardındanda biz miniyle varırdık mekana.. gerçi sekiz kişi sığdığımızda oldu ama, o biraz gırgırınaydı.. size tavsiyem şudur yol tutuş ve konfor olarak çok şey beklememenizi öneririm; zira koltukların kalınlıkları 10 cm yi geçmez. Fakat basarsanız iyi hızlanır yüksek hızlarda da korkutur..;)

Masallah cok guzelmis ama beni asiyo. Kredi kullanmak istemiyorum

Geri
Üst Alt