Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

205/40/17 mi ? 205/45/17 mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JoSepHH23

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar jantları buldum nasipse salı günü alıyorum fakat lastik konusunda kararsız kaldım.. Şuan araba yay falan yok orjınal yayları var 45 yanakta çok mu sırıtır lastik yoksa ince yanak 40 mı alsam ? çok kararsız kaldım araba 1.4 tdi s-rider ..Bİrde Bir şey daha var ilerdede yay almayı düşünüyorum :) şimdiden yardımlarınız için teşekürler..

kanka ben sana diceğimi dedim ibizalar 205/40 cuk diye oluyor birde ilerde 5cm lik yay aldın mı tadından yenmez valla ;) 45 yanak jantı boğuyor araba çok yüksek oluyor zaten yere basılmıyor biliyorsun ona göre :D

215-45-17 cayır cayır sürtüyordu. 205-45 de sürter büyük ihtimal. 195-55-15 in bire bir karşılığı 205-40-17 dir. 40 yanak al kafan rahat etsin.

205 40 zaten cupranın orjınal boyutu,45 kullanmak yersız olur ıbızada

205/40/R17 al yusufum jant ne aldın varmı resim

yusuf simdi baktim hesaplamalara;

45 yanak kullnirsan lastik capinda 20 mm lik bir fazlalik oluyor. bu da demek mi 45 yanakla araba yerden 1cm daha yukselecek.
ayrica lastigin cevresi de uzayacagindan hizlanman yavaslayacak..
ee tuketimin de bi nebze artacak.

yav neyın hesabı daha seat bu arabayı en buyuk jant capı olarak 17 ıle ıbıza cuprada en performanslı arabasında 205 40 dıye lastıgını belırlemıs :)

Arkadaslar bende 40 yanak dsunuyorum suanda ıtaren :) aracın ustune taktırdım bugn resımlerını eklıyorum ustunde 215 45 17 lastık vardı jantın baktırdım nasıl durmus samimi yorumları beklıyorum ki bizim araclara gore fazla secenekte yok :)

27022011903.jpg

27022011902.jpg

ben canlı gördüğüm için ne çok iyi ne çok kötü :D ama normalın üstünde güzel oldu yani bi göbek ayarladık mı ona tamamdır kardeşim :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt