Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2018 ibiza silecek sesi

2016 ibizamın orijinal silecekleri bir kaç ayda ses yapmaya başlamıştı. Bosch aerotwin serisi silecekle değiştirdim fakat sadece 1 kış idare etti. Önceden bosch un silecekleri de çok kaliteliydi ve buna istinaden almıştım. İki aydır inwells silecek kullanıyorum. Sessizliğinden ve silmesinden memnunum. Boşuna Bosch markasına para vermeye gerek yok çünkü eski kalitesi kalmamış. Bosch sessiz ve iyi siliyor fakat çok kısa ömürlü. İnwells in bosch tan eksik bir yanı yok hatta daha sessiz diyeebilirim. Bu yüzden 5 te 1 fiyatına inwells alıp kullanmak, eskiyince değiştirmek çok daha mantıklı. Yeo marka silecek de yedekte duruyor fakat henüz kullanmadım. Valeo'nun lastiğini aldım fakat çoğu sileceğin lastiğinden daha kalın ve süpürgeye olmuyor. Valeo, malzeme itibariyle bana çok kaliteli geldi. Zaten en iyisi deniliyor.
4 senedir aerotwin kullanıyorum, gram ses ve bozukluk yok. Orijinal sileceklerden daha iyi çıktı. Benim şahsıma olsa gerek

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Ben GRAT kullanıyorum 400/600 mm hem set hem de adet olarak piyasada mevcut boşuna Bosch diye markaya para ödemeye gerek yok

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Araca özel , aparatsız ürünleri var mı? Kalitesi ve ömrü nasıl ?
4 senedir aerotwin kullanıyorum, gram ses ve bozukluk yok. Orijinal sileceklerden daha iyi çıktı. Benim şahsıma olsa gerek

Siz alalı 4 yıl olmuş:) Şuan çoğu marka kaliteyi düşürdü. Yediğimiz içtiğimizden, giydiğimize kadar her şey eski kalitesini aratır oldu. 2004 model vw bora aracımızın orijinal silecekleri bosch markaydı 4-5 yıl sorunsuz kullandık. Araç garajda durduğundan silecek ömrünü olumlu etkilemiştir tabi ama yine de kaliteydi. Benim ibiza da haftanın 5 günü garajda duruyor, araç fazla sıcak görmüyor fakat üzerindeki silecekler kalitesiz çıktı, bir kış ancak kullanabildim. Sonrasında Bosch aldım fakat kaliteyi iyice bozmuş. Şikayet eden başka arkadaşlarda oldu ve şikayetvar.com a yazdık. O arkadaş youtube a video eklemişti, silecek camlarını çizmiş. ( Cam tozluyken silecek çalıştırmayan, camı önce yıkayan titiz biri olduğu halde) Önceden bosch dan şaşmazdım fakat şuan gereksiz olduğunu düşünüyorum. Sonuçta silecek iki mevsim ancak dayanıyor.

Orijinal silecekler son Zamanlarda sesli calışmaya başlamıştı. Geçen ay servis 200 küsür liraya değiştirelim dedi ama taktırmadım. Hafta sonu tekzende 13 tlye inwells diye bir markanın sileceğini taktım. Temizlik mükemmel ses sıfır. Demem o ki okadar para vermeyin. Yazı Güneş'ten kavrulan kışın sertleşen silecekleri her sene değiştirin gitsin.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@İBZ MK5 Hocam sileceklerden memnun kaldiniz mi? Bir de yeni ibizanin silecek olculeri 650-430 mm diye biliyorum sizin aldiginiz yolcu tarafi 3 cm daha kisa, sorun oldu mu? Ben de almayi dusunuyorum fakat birebir olculerde bulamadim

Son düzenleme:
@İBZ MK5 Hocam sileceklerden memnun kaldiniz mi? Bir de yeni ibizanin silecek olculeri 650-430 mm diye biliyorum sizin aldiginiz yolcu tarafi 3 cm daha kisa, sorun oldu mu? Ben de almayi dusunuyorum fakat birebir olculerde bulamadim
Evet hocam dediğiniz gibi yolcu tarafındaki 3 cm kısa geldi. Benim sorun yaşadığım silecek şoför tarafındaki olduğu için sadece onu monte ettim. Eski sileceğin çıkardığı sesten çok rahatsız oluyordum, şuan bu sorun çözüldü, ayrıca gayet iyi temizliyor.Orjinalden daha kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Bu arada 3 santimlik farkın çok sorun olacağını sanmıyorum.

2 sene önce bu aylarda, forumdaki tavsiyeler üzerine Bosch Aerotwin silecek aldım. Yaklaşık 1,5 yıl dayanabildi. Şu an tam silmiyor ve değişik bir sürtme sesi çıkarıyor (cıyk sesi değil). Aldığımda fiyat 63 TL miş. Şimdi ise 115 lira fiyatı var aldığım yer olan silecek sepetinde. Kesinlikle pahalı birşey olmaması gerektiğine inandım şu an :) 30 TL lik silecek alıp her yıl değiştirmek çok mantıklıymış

2 sene önce bu aylarda, forumdaki tavsiyeler üzerine Bosch Aerotwin silecek aldım. Yaklaşık 1,5 yıl dayanabildi. Şu an tam silmiyor ve değişik bir sürtme sesi çıkarıyor (cıyk sesi değil). Aldığımda fiyat 63 TL miş. Şimdi ise 115 lira fiyatı var aldığım yer olan silecek sepetinde. Kesinlikle pahalı birşey olmaması gerektiğine inandım şu an :) 30 TL lik silecek alıp her yıl değiştirmek çok mantıklıymış
bende o şekilde yaptım hayırlı olsun pahalıya gerek yok

Geri
Üst Alt