Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2017 Makyajlı LEON Tanıtıldı

LKTN

Kayıtlı Üye
2013' ten beri yeni kasa ile devam eden SEAT, bu kasayı makyajladı. 2013 ve ya daha eski Leon sahipleri için güzel haber olsa da, benim gibi aracını 2016' da alan Leon sahipleri için biraz can sıkıcı bir durum oldu tabii. Ama arabayı kaldırıp çöpe atacak halimiz yok :) Hala Leon' umuzu seviyoruz. Ben bu konuda biraz bayiilere biraz da Seat' a serzenişte bulundum açıkçası. Aracı almaya gittiğimde bana makyajlı kasalara dair bir bilgi verilmemişti. Herneyse...

Yeni makyajlı kasa ile birlikte dış tasarımda ufak dokunuşlar var arkadaşlar. Ön farlarda sinyallar artık gündüz ledinin sarı dönüşmesiyle oluyor. içindeki led sayısı da artırılmış. Tabi yeninelen tampon ve yeni sis farları da ön cepheye eşliik ediyor. Arka tarafta ise ince çizgi stopların üst kısmı tıpkı Audi' lerde ki gibi sinyal ledine ayrılmış.

Yenilenen dış tasarıma yeni jantlar ve renkler de eşlik ediyor.

Motor seçenekleri olarak yine 1.2 TSI 110 BG ve 1.0 TSI ilk etapta satışa sunulacak. VW grubunun yeni tanıttığı 1.5 TSi Evo ve 1.5 TDI motorları ise diğer partilerde satışa sunulacak. Zannediyorum 7 ileri DSG Göreceğiz yine.

FR Paketine ek olarak daha konforlu bir paket olan Xcellence paket seçeneği de 2017 Leon ile birlikte sunulacak...

En büyük değişiklikler ise kokpitte... (Makyajlanan kasalarda genellikle iç tasarım değiştirilmiyor çnkü. Bkz. Makyajlı BMW 1 kasa :D )

Aslında Leon' da en büyük eksik olarak gördüğüm Start- Stop ve anahtarsız giriş sistemi makyajlı Leon' da var. Yine bir eksik olarak gördüğüm manuel el freni yerine diğer VAG grubu araçlarda kullanılan elektronik el freni ve Auto Hold sistemi entegre edilmiş. Aracın vites önündeki eşya bölümüne ise NFC sistemi entegre edilmiş. Yani kablosuz şarj desteği sunan telefonlar USB bağlantısına ihtiyaç duymadan bu noktadan şarj olabiliyor. İLK ÖNCE KIA' da görmüştük.

Aracın bana göre efsane olan bölümü yenilenen 8 inc' lik dev multimedya ekranı... Yanlardaki tuşlardan arındırılan yeni multimedya ekranı oldukça şık. Bu ekran üzerinden aracın iç ambiyans rengini zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz. FR' lar da MODE tuşu ile değişen rekler artık serbest olarak değişebiliyor yani. (Açıkçası makyajlı LEON alacak olursam bu multimedya kesinlikle olmalı.

Makyajlı LEON şu haliyle VAG grubunda önemli bir basamak atlamış bence. Sizin düşünceleriniz neler ? İşte görseller ve videolar....

seat-leon-new-yeni-2017-facelift-makyajlı-05-696x461.jpg

seat-leon-new-yeni-2017-facelift-makyajlı-06.jpg

seat-leon-new-yeni-2017-facelift-makyajlı-010.jpg

Multimedya eski kasalara olur mu acaba
Ön kısım hırçınlığı kaybetmiş gibi iç döşeme değişimi var mı kapı içleri basit kalıyordu umarım değişmiştir detaylı incelemek gerekir

Multimedya eski kasalara olur mu acaba
Ön kısım hırçınlığı kaybetmiş gibi iç döşeme değişimi var mı kapı içleri basit kalıyordu umarım değişmiştir detaylı incelemek gerekir

Ekran tuşların kaldırılmasından dolayı büyümüş. Çerçeve artıı olmadığı için zannediyorum ki olur. Ama yazılımsal anlamda destek sağlar mı bilemiyorum. Vites önü eşya gözü büyümüş. Bu nedenle klima ve diğer tuşlar sıkıştırılmış ve dolayısıyla ön göğüs biraz değişikliğe uğramış gibi. Kapı taraflarında çok detaylı değişiklikler göremedim.

aracın içi hoşuma gitti açıkçası.Giderek daha konforlu ve dolu bir göğüs koymaya başladılar.yeni renkler ve jantlar gelmiş.Ön tampon hırçınlığını kaybetmiş gibi.Sis farları çok yukarda kalmış.Bide kamera mevzusu eklenmiş çok belli oluyo.Leona yakıştıramadım.Fr pakete ek olarak Xcellence paketi gelmiş.Bu paket konfor denmiş ama Fr'la arasında ne fark var acaba.Konfor ve spor olarak fr dan ayırmak için yapılmış olabilir.İlerleyen günlerde motor seçenekleri vs. daha detaylı açıklanınca herkesin kafasındaki sorular kalkar umarım ;)

• Beğen
Reaksiyonlar: LKTN
aracın içi hoşuma gitti açıkçası.Giderek daha konforlu ve dolu bir göğüs koymaya başladılar.yeni renkler ve jantlar gelmiş.Ön tampon hırçınlığını kaybetmiş gibi.Sis farları çok yukarda kalmış.Bide kamera mevzusu eklenmiş çok belli oluyo.Leona yakıştıramadım.Fr pakete ek olarak Xcellence paketi gelmiş.Bu paket konfor denmiş ama Fr'la arasında ne fark var acaba.Konfor ve spor olarak fr dan ayırmak için yapılmış olabilir.İlerleyen günlerde motor seçenekleri vs. daha detaylı açıklanınca herkesin kafasındaki sorular kalkar umarım ;)

Beni 1.5 TDI heyecanlandırdı açıkçası. Sonuçta yeni bir motor :) xcellence de büyük ihtimalle kablosuz şarj, iç ambiyans ışıklandırma seçenekleri ve biraz daha konfora dayalı yaylar olur diye düşünüyorum. Dediğiniz gibi ön tampon biraz daha kibarlaşmış ama o farların altında biraz sıradan kalmış. Şu haliyle Golf' ten daha güzel bir kokpit tasarımına kavuşmuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hoşuma giden tek şey multimedyası oldu bizim kasanın hırçınlığı tamamen kaybolmuş bu kasayla leonu genç arabası olmaktan çıkartıp yaş ortalamasını daha da yükseltmek istemişler sanırım. Geri kalan anahtarsız çalıştırma elektronik el fireni tercih etmeyeceğim özelikler ki zaten opsiyon olarak sunacaklarını düşünüyorum buda kendi aracımla kıyaslarsam 150 act dsg başlangıç fiyatı 85.500 olur diğer özellikleri de eklersen 90 küsüre çıkar ondan sonrada alınıp alınmayacağını tartışırız o fiyata. özetle bence olmamış. Hele o ön tampon tam bir hayal kırıklığı.

Hoşuma giden tek şey multimedyası oldu bizim kasanın hırçınlığı tamamen kaybolmuş bu kasayla leonu genç arabası olmaktan çıkartıp yaş ortalamasını daha da yükseltmek istemişler sanırım. Geri kalan anahtarsız çalıştırma elektronik el fireni tercih etmeyeceğim özelikler ki zaten opsiyon olarak sunacaklarını düşünüyorum buda kendi aracımla kıyaslarsam 150 act dsg başlangıç fiyatı 85.500 olur diğer özellikleri de eklersen 90 küsüre çıkar ondan sonrada alınıp alınmayacağını tartışırız o fiyata. özetle bence olmamış. Hele o ön tampon tam bir hayal kırıklığı.

Dediğinize katılıyorum. Ön tamponda kesinlikle yeniden revizyona gidilmeli. Yeni Peugeot 308' in tamponuna çok benzemiş. Ama ben elektronik el freninin bu araçta olması gerektiğini düşünüyordum. Bence bu güzel bir özellik. Multimedyaya bayıldım gerçekten harika. Multimedya epey pahalı olur belki ama ileride ön arka far alıp aracı makyajlayabilirim açıkçası :)

El frenine karşı olmamın nedeni el frenini u dönüşlerde aktif şekilde kullandığım için:) evet multimedya değişimini fiyata göre aracada uyumlu olursa bende düşünürüm ön taraf gerçekten yapılmak için yapılmış sanki hiç üstünde düşünülmemiş gibi.

• Beğen
sısler kuculmüş tampon fena olmamıs sankı paylaşım için tesekkurler

• Beğen
sislerin kucuk olusu ve alttarakın boş durması pek hoşuma gıtmedı sısler yıne buyuk tutulsaydı yada tampondakı boşluk gıderılseydı sankı daha agrasif olabılırdı genel halıyle guzel olmuş tabi

• Beğen
Geri
Üst Alt