Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

2017 Leon FR 1.4 ACT DSG Mİ? 2017 otomatik benzinli Astra K 1.4 excelance paket mi?

bloodrayne2289

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ilk defa sıfır araç alacağım ve ötv indirimli alacagim icin 5 yıl bende kalacak oyuzden iyi bir secim yapmaliyim. Yilda max 10.000 km yapiyorum daha once 2007 1.4tdi ibiza kullandigim icin leona karsi bi tutkum olustu.27 yasndayim Fr act dsg cok hosuma gidiyor ama beni korkutan taraflarida yok degil. Araci hic kullanamadim cnku fr test araci yok ve edirnede fr ı olan tanidigm yok trakyada fr ı olan varsa nerdeyse gidip denemek isterim eger yardimci olmak isterse tabi cok sevinirim. FR için cok sert suspansiyon cok rahatsiz trim sesleri cok sknti deniyor ben opsiyon olarak 18inc jantli anahtarsiz giris ve calistirma olan ve ses sistemli desire kirmizi bi araç icin teklif aldim ötvli 100 bin tl civarina geliyor. 18 jant bu arabayi cokmu sertlestirir cok konforsuz olacaksa 17 de alabilirim? Astra K 1.4 150 hp ile test surusu yapma sansim oldu konforlu bi arac fakat tam otomatik sanzimandan kaynakli yakit daha fazla ic dizayni daha kaliteli fakat baskada bi artisi yok gbi. Leonun goruntusu performansi cezbediyor daha asil kızgın bi araç ve beni cok fazla cekiyor. Sizce neyapmaliyim fikir verin lutfen. Fr alirsam jant 18 gelicek 17 istersem opsiyonsuz boş araç var nediyosunuz? Yardim lütfen

Arkadaşlar ilk defa sıfır araç alacağım ve ötv indirimli alacagim icin 5 yıl bende kalacak oyuzden iyi bir secim yapmaliyim. Yilda max 10.000 km yapiyorum daha once 2007 1.4tdi ibiza kullandigim icin leona karsi bi tutkum olustu.27 yasndayim Fr act dsg cok hosuma gidiyor ama beni korkutan taraflarida yok degil. Araci hic kullanamadim cnku fr test araci yok ve edirnede fr ı olan tanidigm yok trakyada fr ı olan varsa nerdeyse gidip denemek isterim eger yardimci olmak isterse tabi cok sevinirim. FR için cok sert suspansiyon cok rahatsiz trim sesleri cok sknti deniyor ben opsiyon olarak 18inc jantli anahtarsiz giris ve calistirma olan ve ses sistemli desire kirmizi bi araç icin teklif aldim ötvli 100 bin tl civarina geliyor. 18 jant bu arabayi cokmu sertlestirir cok konforsuz olacaksa 17 de alabilirim? Astra K 1.4 150 hp ile test surusu yapma sansim oldu konforlu bi arac fakat tam otomatik sanzimandan kaynakli yakit daha fazla ic dizayni daha kaliteli fakat baskada bi artisi yok gbi. Leonun goruntusu performansi cezbediyor daha asil kızgın bi araç ve beni cok fazla cekiyor. Sizce neyapmaliyim fikir verin lutfen. Fr alirsam jant 18 gelicek 17 istersem opsiyonsuz boş araç var nediyosunuz? Yardim lütfen

FR ACT LEON gerçekten çok güzel bir araç. FR süspansiyonlar çok abartıldığı gibi sert değil. Yani VW grubu içerisinde en sert süspansiyon Seat grubunda var gerçi. FR Araç alırken orjinal 18 lik olarak alırsanız bir daha jant için uğraşmanız gerekmez. İlerde aracı basarsanız 18' lik jantla birlikte çok estetik duracaktır. Tabii ki Türkiye yollarından dolayı biraz zorluk çekersiniz. Çukurlardan biraz kaçmanız gerekebilir. Yeni Astra ile ben de teste çıktım. Aracın kabini Leon gibi sarmıyor sizi. Yani ne yaparsanız yapın çok büyük bir konsol oluyor karşınızda. Ancak Astra' nın sahip olduğu şanzıman tam otomatik olduğu için, balataydı, kavramaydı, mekatronikti derdiniz olmayacaktır. 5 yıl gibi bir süre de tam otmatiğin arıza çıkarma olayı daha az. Astra da bir leon kadar olmasa da karizma... Tercih sizin...

bu sitede seatın fanları hayranları var tabi ki seati önereceğiz :) çünkü zamanında biz de bu seçimi yaptık sorsan pişman mısınız diye asla değilim şuan 2013 140lık fr kullanıyorum performans ekonomi konfor çok memnunum aracımı değiştirecek olsam yine gider sıfırını alırım astranın yüzüne bile bakmam. Yeni kasa inanılmaz sessiz test sürüşü yaptım bayağı da iyileştirme var. Senin için en mantıklı olanı ikisinin de test sürüşüne çık o zaman dediğimizi daha iyi anlarsın.

Özellik ve donanım olarak farklı da olsa, bende ilk etapta Leon ile Astra arasında kalmıştım. Ancak motorun gücünü yola aktarmadaki başarısı, yakıttaki ekonomisi, tipi ve birkaç artı opsiyonu sebebi ile seçimim Leon oldu.

Aynı şekilde geçen sene aracımı alırken yeni kasa astra ile fr arasında kalmıştım. Astra biraz daha konforlu duruyordu ama test sürüsüne çıkınca eski 1.9 mk2'nun da etkisiyle fr'a karar verdim. Gayet de memnunum.
Trim sesleri ise klasik, yalıtım yapılarak minimum düzeye çekilebiliyor. Süspansiyon ise evet sert. Lakin zıplata zıplata götürmüyor. Tam tadında. Ara hızlanmalar vesaire, malum, leon'da daha iyi. Eğer alacaksanız da direkt 18" jant ile alın. Sonrasında da kafanız rahat eder. Jant değişikliği ile uğraşmazsınız.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı şekilde geçen sene aracımı alırken yeni kasa astra ile fr arasında kalmıştım. Astra biraz daha konforlu duruyordu ama test sürüsüne çıkınca eski 1.9 mk2'nun da etkisiyle fr'a karar verdim. Gayet de memnunum.
Trim sesleri ise klasik, yalıtım yapılarak minimum düzeye çekilebiliyor. Süspansiyon ise evet sert. Lakin zıplata zıplata götürmüyor. Tam tadında. Ara hızlanmalar vesaire, malum, leon'da daha iyi. Eğer alacaksanız da direkt 18" jant ile alın. Sonrasında da kafanız rahat eder. Jant değişikliği ile uğraşmazsınız.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

diğer şeyler yönünden artıları eksileri karşılaştırılabilir ama ben sadece arka stop yönünden kesinlikle leon derim çok farklı ve etkileyici görünüyor

Leon mk3 ün en önemli dezavantajı bana göre ön farların yeterince etkili olmamasıydı.Yeni leon da farlarda mükemmel iyileştirmeler yapıldı. Onun haricinde görünüşü ile tam bir spor araba tadında. Bende 1.4 150hp dsg fr kullaniyorun 18inç jantlarla öyle söylenildiği gibi suspansiyonlar sert değil. Spor mod ile herşey tamamen değişiyor araçtan müthiş bir haz alıyorsun.Heryerin kıpkırmızı olmasi ise adrenalini artırıyor bana göre..Tabi bunlar benim yorumum.Ama sana şunu söyleyim alacağın araba içine sinmeli ve onu sevmelisin.Seat leon fr bende bu şekilde..

Geri
Üst Alt